Bayern München haalt weer uit tegen Bremen
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de achttiende keer op rij gewonnen van Werder Bremen in de Bundesliga. Zoals de laatste jaren bijna gebruikelijk deed Bayern dat weer met grote cijfers: 6-1. Philippe Coutinho tekende voor een hattrick, Robert Lewandowski voerde met twee treffers zijn totaal dit seizoen op naar achttien goals. De Duitse kampioen herstelde zich van de recente nederlagen tegen Bayer Leverkusen en vorige week bij koploper Borussia Mönchengladbach (twee keer 2-1).
Werder Bremen, dat in 2010 voor het laatst een puntje wist te pakken tegen Bayern München (0-0), kwam nog wel op voorsprong in de Allianz Arena via Milot Rashica. In de 45e minuut tikte Coutinho de gelijkmaker binnen en in de blessuretijd zorgde Lewandowski ervoor dat de thuisclub met een voorsprong ging rusten. Toen Coutinho na ruim een uur spelen met een fraai lobje de 3-1 liet aantekenen, was het verzet van Bremen gebroken.
De ploeg van interim-trainer Hansi Flick klom naar de vierde plaats, vier punten achter Gladbach dat zondag tegen VfL Wolfsburg speelt. Borussia Dortmund handhaafde zich op de derde plek met een ruime zege bij FSV Mainz 05: 0-4. Marco Reus, Jadon Sancho, Thorgan Hazard en Nico Schulz maakten de doelpunten voor Dortmund, dat twee punten meer heeft dan Bayern.
Peter Bosz
Trainer Peter Bosz ging met Bayer Leverkusen onderuit bij degradatiekandidaat 1. FC Köln: 2-0. Leverkusen beëindigde het duel met negen man na rode kaarten voor Aleksandar Dragovic (twee keer geel) en Leon Bailey, die een klap gaf in het gezicht van Kingsley Ehizibue (ex-PEC Zwolle). Voor het eerst sinds 2005 kreeg Leverkusen twee keer rood in één competitieduel.
Met Karim Rekik en Javairô Dilrosun in de basis boekte Hertha BSC tegen SC Freiburg de eerste zege onder trainer Jürgen Klinsmann. Vladimir Darida maakte in Berlijn het enige doelpunt: 1-0.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.
29 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft aanvoerder Virgil van Dijk geprezen voor zijn fitheid en zijn toewijding. "Hij is van levensbelang", zei de coach bij de persconferentie voor het duel in de FA Cup met Brighton & Hove Albion van zaterdag. De 34-jarige Oranje-international heeft dit seizoen de meeste minuten gespeeld in de selectie van de nummer 6 van de Premier League.
1 uur geledenNYON (ANP) - Het Nederlands elftal begint de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League met een thuiswedstrijd tegen Duitsland. Dat maakte de UEFA vrijdag bekend. Het duel staat op 24 september op het programma. Oranje sluit op 16 november de groepsfase af met het uitduel in Duitsland. Servië en Griekenland zijn de andere landen in de poule.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax treedt toe tot de Club Competitions Committee van de UEFA. Dat maakte de Amsterdamse club bekend in een persbericht. De kandidatuur van Geelen (44) namens de European Football Clubs (EFC) is bekrachtigd door het uitvoerend comité van de Europese voetbalbond.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.
18 uur geleden