Bayern München gaat nu voor tweede 'triple'
BERLIJN (ANP) - De landstitel en de Duitse beker zijn binnen, maar de voetballers van Bayern München zijn nog niet verzadigd. Kort na de gewonnen bekerfinale in Berlijn tegen Bayer Leverkusen (4-2) ging het al weer over de Champions League, die volgende maand wordt uitgespeeld. "De 'dubbel' is binnen, maar we hebben grote doelen", zei bestuursvoorzitter Karl-Heinz Rummenigge. "We kunnen nóg een prijs winnen."
Bayern München staat in de Champions League op de drempel van de kwartfinales. De Duitse kampioen won in februari, kort voordat de coronacrisis het Europese voetbal stil legde, in Londen met 3-0 van Chelsea. Als Bayern in de return niet in elkaar stort, zal het als een van de favorieten naar Lissabon gaan voor de eindfase van de Champions League. De ploeg van trainer Hansi Flick verkeert al wekenlang in topvorm.
"We gaan hier met een goed glas op proosten. Als je de 'dubbel' wint, mogen de spelers best even feest vieren", zei Rummenigge tijdens het feest in het hotel in Berlijn. Bayern veroverde in 2013 voor het eerst de 'triple'. Arjen Robben bezorgde de Duitse club met zijn winnende doelpunt in de finale tegen Borussia Dortmund dat seizoen ook de eindzege in de Champions League. "We zijn heel hongerig, we willen alles winnen", zegt middenvelder Leon Goretzka. "Het is fijn om te zien dat iedereen tot de limiet gaat. Op dit moment zie ik zelfs geen limiet voor ons."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Vlak voor aanvang van het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is een moment stilte gehouden voor Jesús de Miguel, de Spaanse aanvaller van CD Tenerife die is overleden aan de gevolgen van een harde botsing maandag met de doelman van FC Andorra. Bijna alle toeschouwers in De Kuip gingen even staan en het was muisstil.
40 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint met Thijs Kraaijeveld aan de thuiswedstrijd tegen Internazionale in de Champions League. De 19-jarige verdediger krijgt de voorkeur boven Tsuyoshi Watanabe, die op de bank zit als het duel om 21.00 uur van start gaat.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Dirk Kuijt kijkt ernaar uit om het als trainer van Fenerbahçe woensdag in de Champions League op te nemen tegen Liverpool. Een goed resultaat is in de huidige tijden van crisis bij de Turkse topclub echter belangrijker dan het persoonlijke sentiment rond de wedstrijd, zei de oud-international van Oranje dinsdag.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Ryan Gravenberch ontbreekt woensdag in de selectie van Liverpool, dat het in de Champions League opneemt tegen Fenerbahçe. De Nederlandse middenvelder heeft een lichte hielblessure, zei zijn trainer Andoni Iraola dinsdag op een persconferentie.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse voetbalbond RFEF heeft alle bekerduels van de komende drie dagen opgeschort. Aanleiding is de dood van aanvaller Jesús de Miguel van CD Tenerife. Het betreft de bekerwedstrijden in de Copa del Rey (mannen) en Copa de la Reina (vrouwen) op dinsdag, woensdag en donderdag.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verschillende personen geïdentificeerd die zaterdag in Leeuwarden betrokken waren bij het afsteken van vuurwerk tegen Cambuur en de ongeregeldheden na afloop van die wedstrijd in de Eredivisie. Dat meldt de club uit Deventer.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino is "zeer bedroefd" door het overlijden van de Spaanse voetballer Jesús de Miguel van CD Tenerife. De aanvaller kwam maandag hard in botsing met doelman Jesús Owono van FC Andorra en overleed dinsdag in het ziekenhuis.
5 uur geleden