Bayern München gaat nu voor tweede 'triple'
BERLIJN (ANP) - De landstitel en de Duitse beker zijn binnen, maar de voetballers van Bayern München zijn nog niet verzadigd. Kort na de gewonnen bekerfinale in Berlijn tegen Bayer Leverkusen (4-2) ging het al weer over de Champions League, die volgende maand wordt uitgespeeld. "De 'dubbel' is binnen, maar we hebben grote doelen", zei bestuursvoorzitter Karl-Heinz Rummenigge. "We kunnen nóg een prijs winnen."
Bayern München staat in de Champions League op de drempel van de kwartfinales. De Duitse kampioen won in februari, kort voordat de coronacrisis het Europese voetbal stil legde, in Londen met 3-0 van Chelsea. Als Bayern in de return niet in elkaar stort, zal het als een van de favorieten naar Lissabon gaan voor de eindfase van de Champions League. De ploeg van trainer Hansi Flick verkeert al wekenlang in topvorm.
"We gaan hier met een goed glas op proosten. Als je de 'dubbel' wint, mogen de spelers best even feest vieren", zei Rummenigge tijdens het feest in het hotel in Berlijn. Bayern veroverde in 2013 voor het eerst de 'triple'. Arjen Robben bezorgde de Duitse club met zijn winnende doelpunt in de finale tegen Borussia Dortmund dat seizoen ook de eindzege in de Champions League. "We zijn heel hongerig, we willen alles winnen", zegt middenvelder Leon Goretzka. "Het is fijn om te zien dat iedereen tot de limiet gaat. Op dit moment zie ik zelfs geen limiet voor ons."
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
54 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
56 minuten geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
3 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
4 uur geleden