Bayern München eert Beckenbauer met tekst op shirt en eigen lied
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor en tijdens het competitieduel met Hoffenheim uitgebreid stilgestaan bij de afgelopen zondag overleden clublegende Franz Beckenbauer.
De spelers, onder wie Nederlands international Matthijs de Ligt, droegen tijdens de warming-up shirts met het nummer 5, verwijzend naar Beckenbauer. Tijdens het duel, dat momenteel bezig is, was de tekst 'Danke Franz' op de wedstrijdshirts te lezen.
Bij de opkomst van beide ploegen werd het door Beckenbauer gezongen lied 'Gute Freunde' afgespeeld. Het lied is ook hoorbaar bij elk doelpunt van de thuisploeg. De aanwezigen in de Allianz Arena hielden vooraf een minuut stilte, iets wat dit weekend in elk Duits stadion zal gebeuren.
Beckenbauer overleed zondag op 78-jarige leeftijd. Hij won als speler (1974) en trainer (1990) de wereldtitel met Duitsland en schreef met Bayern München drie keer de Europacup 1 op zijn naam: in 1974, 1975 en 1976.
Volgende week vrijdag houdt Bayern München een grootschalige herdenkingsdienst in de Allianz Arena.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
10 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
10 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
11 uur geleden