Bayern München blijft heersen in Bundesliga
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft tegen Heidenheim de zesde overwinning in de laatste zeven competitieduels geboekt: 4-2. De reeks van de ploeg van trainer Vincent Kompany werd vorige week onderbroken door Borussia Dortmund (1-1), terwijl Bayer Leverkusen dinsdag de koploper uitschakelde in de strijd om de Duitse beker.
Tegen Heidenheim kwam Bayern in de achttiende minuut op voorsprong door een doelpunt van Dayot Upamecano. Een fout van diezelfde Franse verdediger leidde in de vijftigste minuut de gelijkmaker in. Mathias Honsak benutte de eerste kans voor zijn ploeg. Dankzij de invallers Jamal Musiala en Leon Goretzka liep de thuisploeg uit naar 3-1. Niklas Dorsch scoorde tegen, waarna Musiala in de extra tijd de 4-2 verzorgde.
Van de naaste belagers verspeelde Eintracht Frankfurt op eigen veld punten (2-2) tegen FC Augsburg. Bayer Leverkusen won met 2-1 van FC St. Pauli. Frankfurt heeft 6 punten achterstand op Bayern. Leverkusen volgt op 7 punten.
Frankfurt zag Can Uzun met een doelpunt in de 74e minuut een punt redden tegen Augsburg waar aanvoerder Jeffrey Gouweleeuw de hele wedstrijd speelde. Leverkusen, met Jeremie Frimpong op de bank, leidde al na zes minuten door een doelpunt van Florian Wirtz. Het was al zijn vijfde treffer van het seizoen. Na de 2-0 in de 21e minuut, een kopbal van Jonathan Tah, leek het een makkelijke middag te worden voor de titelverdediger. In de 84e minuut zorgde Morgan Guilavogui voor de 2-1 en een nog enigszins spannende slotfase. Frimpong was na een uur ingevallen bij de ploeg van trainer Xabi Alonso, die voor de derde keer op rij een competitieduel won.
RB Leipzig won met Lutsharel Geertruida in de basis met 2-0 bij Holstein Kiel. De ex-Feyenoorder werd na ruim een uur gewisseld.
Meer uit Voetbal
FOXBOROUGH (ANP/AFP) - De Franse ploeg wil bondscoach Didier Deschamps een hart onder de riem steken tijdens de laatste WK-groepswedstrijd tegen Noorwegen op vrijdagavond. Dat zei middenvelder Aurélien Tchouaméni tijdens de persconferentie voor het duel. Deschamps ontbreekt bij de wedstrijd in Boston Stadium vanwege de uitvaart van zijn moeder.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft overeenstemming bereikt over de transfer van vleugelverdediger Fouad Zahouani van het Marokkaanse Union Touarga Sportif. De 20-jarige Marokkaan tekent na het afronden van de laatste formaliteiten een contract tot medio 2029. Dat meldt Ajax op de eigen website.
19 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Utrechtse amateurvoetbalclub USV Hercules bevestigt dat oud-speler Mats Grotenbreg (28) donderdag is overleden. Hij werd door een boot aangevaren toen hij aan het zwemmen was bij de Mookerplas in het noorden van Limburg. Hercules noemt Grotenbreg een held en wenst zijn nabestaanden "alle kracht dit verlies te dragen".
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN heeft de sponsorovereenkomst met de KNVB verlengd. Het nieuwe contract loopt van 1 juli tot en met 30 juni 2030. Dat maakte KPN vrijdag bekend in een persbericht.
3 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Eloy Room (37) denkt over vier jaar opnieuw als doelman van Curaçao naar het WK voetbal te gaan. "Natuurlijk kunnen we het WK nog een keer halen", zei de keeper na de uitschakeling van de kleinste deelnemer ooit in Philadelphia. "Ik ben er dan gewoon weer bij. Ik ga nog veel meer jongens overhalen om mee te doen. Waarom zou je niet voor Curaçao willen spelen?"
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Hervé Renard heeft geen spijt dat hij na de nederlaag in het eerste WK-duel met Zweden (5-1) aan de slag is gegaan als interim-bondscoach van Tunesië.
4 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat mag heel trots zijn op wat hij met Curaçao heeft bereikt. Dat zei verdediger Juriën Gaari (32) in Philadelphia nadat Curaçao op het WK was uitgeschakeld door een 2-0-nederlaag tegen Ivoorkust. "We hebben twee jaar met Advocaat gewerkt. Zijn energie was ondanks zijn leeftijd altijd goed. We hadden een goede connectie. We zijn ook trots op hem. Het is jammer als hij stopt, maar zo is het voetbal. En wie weet gaat hij wel door. Je weet het met deze coach nooit."
4 uur geleden