Bayern München blijft heersen in Bundesliga
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft tegen Heidenheim de zesde overwinning in de laatste zeven competitieduels geboekt: 4-2. De reeks van de ploeg van trainer Vincent Kompany werd vorige week onderbroken door Borussia Dortmund (1-1), terwijl Bayer Leverkusen dinsdag de koploper uitschakelde in de strijd om de Duitse beker.
Tegen Heidenheim kwam Bayern in de achttiende minuut op voorsprong door een doelpunt van Dayot Upamecano. Een fout van diezelfde Franse verdediger leidde in de vijftigste minuut de gelijkmaker in. Mathias Honsak benutte de eerste kans voor zijn ploeg. Dankzij de invallers Jamal Musiala en Leon Goretzka liep de thuisploeg uit naar 3-1. Niklas Dorsch scoorde tegen, waarna Musiala in de extra tijd de 4-2 verzorgde.
Van de naaste belagers verspeelde Eintracht Frankfurt op eigen veld punten (2-2) tegen FC Augsburg. Bayer Leverkusen won met 2-1 van FC St. Pauli. Frankfurt heeft 6 punten achterstand op Bayern. Leverkusen volgt op 7 punten.
Frankfurt zag Can Uzun met een doelpunt in de 74e minuut een punt redden tegen Augsburg waar aanvoerder Jeffrey Gouweleeuw de hele wedstrijd speelde. Leverkusen, met Jeremie Frimpong op de bank, leidde al na zes minuten door een doelpunt van Florian Wirtz. Het was al zijn vijfde treffer van het seizoen. Na de 2-0 in de 21e minuut, een kopbal van Jonathan Tah, leek het een makkelijke middag te worden voor de titelverdediger. In de 84e minuut zorgde Morgan Guilavogui voor de 2-1 en een nog enigszins spannende slotfase. Frimpong was na een uur ingevallen bij de ploeg van trainer Xabi Alonso, die voor de derde keer op rij een competitieduel won.
RB Leipzig won met Lutsharel Geertruida in de basis met 2-0 bij Holstein Kiel. De ex-Feyenoorder werd na ruim een uur gewisseld.
Meer uit Voetbal
ARLINGTON (ANP) - Bart Verbruggen hield een gefrustreerd gevoel over aan de openingswedstrijd van het Nederlands elftal op het wereldkampioenschap tegen Japan. De doelman kreeg in het Dallas Stadium in Arlington weinig te doen, maar moest wel twee treffers incasseren: 2-2.
1 uur geledenMONTERREY (ANP) - Zweden begint zaterdag met een goed gevoel aan de ontmoeting met het Nederlands elftal op het wereldkampioenschap voetbal. De Scandinaviërs, die zich ternauwernood voor het toernooi wisten te plaatsen, versloegen Tunesië in Monterrey met ruime cijfers: 5-1. Zweden gaat daarmee aan de leiding in groep F, voor Japan en Nederland, die eerder op zondag in het Dallas Stadium met 2-2 gelijkspeelden.
2 uur geledenDALLAS (ANP) - Bondscoach Hajime Moriyasu overlaadde zijn spelers van Japan met complimenten na het gelijkspel in de eerste groepswedstrijd op het WK tegen het Nederlands elftal (2-2). "Het is jammer dat we de wedstrijd niet hebben gewonnen", zei hij op een persconferentie in het Dallas Stadium. "Maar ik denk dat dit een goed resultaat voor ons is."
2 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Ivoorkust heeft in de nacht van zondag op maandag op het WK voetbal met 1-0 van Ecuador gewonnen. Invaller Amad Diallo maakte in de blessuretijd het enige doelpunt van de wedstrijd in het Philadelphia Stadium. Het was de eerste van een reeks van zes wedstrijden in het stadion dat normaal gesproken het onderkomen is van het American football-team van de Philadelphia Eagles.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - Ronald Koeman staat achter zijn wisselbeleid in de slotfase van het eerste duel van het Nederlands elftal met Japan (2-2) op het WK. "Daar heb ik zeker geen spijt van", zei de bondscoach in de perskamer van het Dallas Stadium.
7 uur geledenARLINGTON (ANP) - Oranje-international Jan Paul van Hecke heeft een flinke wond aan zijn rechteroog overgehouden aan de eerste WK-wedstrijd tegen Japan. De verdediger kwam, na een voorzet vanaf de zijkant, al in de eerste minuut in aanraking met een hoofd van een van de Japanse spelers.
7 uur geledenARLINGTON (ANP) - Ronald Koeman kan leven met het gelijkspel van het Nederlands elftal in de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan (2-2). "Als je tweemaal hebt voorgestaan, ben je niet helemaal tevreden", zei de bondscoach. "Maar op basis van de kansen en goede momenten aan beide kanten, want ik vond het een topwedstrijd, dan kun je wel vrede hebben met een gelijkspel."
7 uur geleden