Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern München bevestigt vertrek trainer Tuchel einde seizoen

Bayern München bevestigt vertrek trainer Tuchel einde seizoen

MÜNCHEN (ANP) - Trainer Thomas Tuchel vertrekt aan het einde van het seizoen bij Bayern München. Dat heeft de kampioen uit Beieren bevestigd na berichtgeving van verschillende media. "We hebben afgesproken dat we onze werkrelatie aan het einde van dit seizoen zullen beëindigen", stelt de coach op de website van zijn club. "Tot die tijd blijf ik er uiteraard met mijn technische staf alles aan doen om maximaal succes te behalen."

De 50-jarige Tuchel tekende vorig jaar maart een contract dat hem tot aan de zomer van 2025 aan Bayern München bindt. Hij was de opvolger van de ontslagen Julian Nagelsmann.

Bayern München presteert dit seizoen tot nu toe minder dan de afgelopen jaren. De club staat tweede in de Bundesliga, met 8 punten minder dan koploper Bayer Leverkusen. Bayern München verloor vorige week het eerste duel met Lazio in de achtste finales van de Champions League (1-0).

Nieuwe voetbalrichting

Tuchel was eerder hoofdtrainer bij 1. FSV Mainz 05, Borussia Dortmund, Paris Saint-Germain en Chelsea. Hij verloor de laatste drie duels met Bayern München. Directeur Jan-Christian Dreesen van de recordkampioen van Duitsland sloot zondag na het verlies tegen Bochum (2-3) uit dat Tuchel snel zou worden ontslagen.

"Maar na een goed en open gesprek zijn we tot het besluit gekomen om onze werkrelatie in onderling overleg in de zomer te beëindigen", stelt Dreesen op de website van Bayern. "Ons doel is om voor het seizoen 2024/2025 met een nieuwe hoofdtrainer een nieuwe voetbalrichting in te slaan. We doen nu een uitdrukkelijk beroep om nog het maximale uit de Bundesliga en Champions League te halen. Daar houd ik ons team verantwoordelijk voor. We zijn er ook van overtuigd dat we de kwartfinales van de Champions League bereiken."

Bayern München dreigt dit seizoen voor het eerst sinds 2012 naast de landstitel te grijpen. De club werd dit seizoen door derdeklasser 1. FC Saarbrücken uitgeschakeld in het bekertoernooi. Volgens Duitse media ligt Tuchel slecht bij belangrijke spelers als Joshua Kimmich, Thomas Müller en Leon Goretzka. Ook Matthijs de Ligt, Mathys Tel en Serge Gnabry zouden ontevreden over hem zijn.

Meer uit Voetbal

United wint van Everton en staat vierde in Premier League

LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.

13 uur geleden
UEFA schorst Prestianni na vermeend racisme voor return in Madrid

NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.

20 uur geleden
Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

1 dag geleden
Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

1 dag geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

1 dag geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

1 dag geleden
Feyenoord steviger op tweede plaats na zege met invaller Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.

1 dag geleden