Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern München bevestigt vertrek trainer Tuchel einde seizoen

Bayern München bevestigt vertrek trainer Tuchel einde seizoen

MÜNCHEN (ANP) - Trainer Thomas Tuchel vertrekt aan het einde van het seizoen bij Bayern München. Dat heeft de kampioen uit Beieren bevestigd na berichtgeving van verschillende media. "We hebben afgesproken dat we onze werkrelatie aan het einde van dit seizoen zullen beëindigen", stelt de coach op de website van zijn club. "Tot die tijd blijf ik er uiteraard met mijn technische staf alles aan doen om maximaal succes te behalen."

De 50-jarige Tuchel tekende vorig jaar maart een contract dat hem tot aan de zomer van 2025 aan Bayern München bindt. Hij was de opvolger van de ontslagen Julian Nagelsmann.

Bayern München presteert dit seizoen tot nu toe minder dan de afgelopen jaren. De club staat tweede in de Bundesliga, met 8 punten minder dan koploper Bayer Leverkusen. Bayern München verloor vorige week het eerste duel met Lazio in de achtste finales van de Champions League (1-0).

Nieuwe voetbalrichting

Tuchel was eerder hoofdtrainer bij 1. FSV Mainz 05, Borussia Dortmund, Paris Saint-Germain en Chelsea. Hij verloor de laatste drie duels met Bayern München. Directeur Jan-Christian Dreesen van de recordkampioen van Duitsland sloot zondag na het verlies tegen Bochum (2-3) uit dat Tuchel snel zou worden ontslagen.

"Maar na een goed en open gesprek zijn we tot het besluit gekomen om onze werkrelatie in onderling overleg in de zomer te beëindigen", stelt Dreesen op de website van Bayern. "Ons doel is om voor het seizoen 2024/2025 met een nieuwe hoofdtrainer een nieuwe voetbalrichting in te slaan. We doen nu een uitdrukkelijk beroep om nog het maximale uit de Bundesliga en Champions League te halen. Daar houd ik ons team verantwoordelijk voor. We zijn er ook van overtuigd dat we de kwartfinales van de Champions League bereiken."

Bayern München dreigt dit seizoen voor het eerst sinds 2012 naast de landstitel te grijpen. De club werd dit seizoen door derdeklasser 1. FC Saarbrücken uitgeschakeld in het bekertoernooi. Volgens Duitse media ligt Tuchel slecht bij belangrijke spelers als Joshua Kimmich, Thomas Müller en Leon Goretzka. Ook Matthijs de Ligt, Mathys Tel en Serge Gnabry zouden ontevreden over hem zijn.

Meer uit Voetbal

Makkelie leidt in Champions League Monaco tegen Galatasaray

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.

1 uur geleden
Feyenoord wint dankzij vier treffers Ueda ruim van PEC Zwolle

ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.

11 uur geleden
Messi pakt met Inter Miami eerste Amerikaanse landstitel

FORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.

11 uur geleden
Torres helpt FC Barcelona met hattrick aan zege op Betis: 3-5

BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.

14 uur geleden
Ajax wint dankzij eigen treffers Fortuna voor tweede keer op rij

SITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.

14 uur geleden
Liverpool lijdt na late tegengoal ook puntenverlies tegen Leeds

LEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.

14 uur geleden
Internazionale wint op eigen veld ruim van Como

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.

15 uur geleden