Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern München bevestigt vertrek trainer Tuchel einde seizoen

Bayern München bevestigt vertrek trainer Tuchel einde seizoen

MÜNCHEN (ANP) - Trainer Thomas Tuchel vertrekt aan het einde van het seizoen bij Bayern München. Dat heeft de kampioen uit Beieren bevestigd na berichtgeving van verschillende media. "We hebben afgesproken dat we onze werkrelatie aan het einde van dit seizoen zullen beëindigen", stelt de coach op de website van zijn club. "Tot die tijd blijf ik er uiteraard met mijn technische staf alles aan doen om maximaal succes te behalen."

De 50-jarige Tuchel tekende vorig jaar maart een contract dat hem tot aan de zomer van 2025 aan Bayern München bindt. Hij was de opvolger van de ontslagen Julian Nagelsmann.

Bayern München presteert dit seizoen tot nu toe minder dan de afgelopen jaren. De club staat tweede in de Bundesliga, met 8 punten minder dan koploper Bayer Leverkusen. Bayern München verloor vorige week het eerste duel met Lazio in de achtste finales van de Champions League (1-0).

Nieuwe voetbalrichting

Tuchel was eerder hoofdtrainer bij 1. FSV Mainz 05, Borussia Dortmund, Paris Saint-Germain en Chelsea. Hij verloor de laatste drie duels met Bayern München. Directeur Jan-Christian Dreesen van de recordkampioen van Duitsland sloot zondag na het verlies tegen Bochum (2-3) uit dat Tuchel snel zou worden ontslagen.

"Maar na een goed en open gesprek zijn we tot het besluit gekomen om onze werkrelatie in onderling overleg in de zomer te beëindigen", stelt Dreesen op de website van Bayern. "Ons doel is om voor het seizoen 2024/2025 met een nieuwe hoofdtrainer een nieuwe voetbalrichting in te slaan. We doen nu een uitdrukkelijk beroep om nog het maximale uit de Bundesliga en Champions League te halen. Daar houd ik ons team verantwoordelijk voor. We zijn er ook van overtuigd dat we de kwartfinales van de Champions League bereiken."

Bayern München dreigt dit seizoen voor het eerst sinds 2012 naast de landstitel te grijpen. De club werd dit seizoen door derdeklasser 1. FC Saarbrücken uitgeschakeld in het bekertoernooi. Volgens Duitse media ligt Tuchel slecht bij belangrijke spelers als Joshua Kimmich, Thomas Müller en Leon Goretzka. Ook Matthijs de Ligt, Mathys Tel en Serge Gnabry zouden ontevreden over hem zijn.

Meer uit Voetbal

Bayern München verslaat Real Madrid in stadion Bernabéu

MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.

9 uur geleden
Voormalig bondscoach Lucescu (80) van Roemenië overleden

BOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

12 uur geleden
Trainer Slot hoopt dat Liverpool hele duel goed speelt in Parijs

PARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.

12 uur geleden
FIFA start tuchtprocedure tegen Spanje om racistische liederen

ZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".

13 uur geleden
Philips Stadion juicht voor PSV-selectie

EINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.

17 uur geleden
Conte keert graag terug als bondscoach van Italië

NAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.

19 uur geleden
Verdediger Maguire (33) verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.

21 uur geleden