Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern München bevestigt vertrek trainer Tuchel einde seizoen

Bayern München bevestigt vertrek trainer Tuchel einde seizoen

MÜNCHEN (ANP) - Trainer Thomas Tuchel vertrekt aan het einde van het seizoen bij Bayern München. Dat heeft de kampioen uit Beieren bevestigd na berichtgeving van verschillende media. "We hebben afgesproken dat we onze werkrelatie aan het einde van dit seizoen zullen beëindigen", stelt de coach op de website van zijn club. "Tot die tijd blijf ik er uiteraard met mijn technische staf alles aan doen om maximaal succes te behalen."

De 50-jarige Tuchel tekende vorig jaar maart een contract dat hem tot aan de zomer van 2025 aan Bayern München bindt. Hij was de opvolger van de ontslagen Julian Nagelsmann.

Bayern München presteert dit seizoen tot nu toe minder dan de afgelopen jaren. De club staat tweede in de Bundesliga, met 8 punten minder dan koploper Bayer Leverkusen. Bayern München verloor vorige week het eerste duel met Lazio in de achtste finales van de Champions League (1-0).

Nieuwe voetbalrichting

Tuchel was eerder hoofdtrainer bij 1. FSV Mainz 05, Borussia Dortmund, Paris Saint-Germain en Chelsea. Hij verloor de laatste drie duels met Bayern München. Directeur Jan-Christian Dreesen van de recordkampioen van Duitsland sloot zondag na het verlies tegen Bochum (2-3) uit dat Tuchel snel zou worden ontslagen.

"Maar na een goed en open gesprek zijn we tot het besluit gekomen om onze werkrelatie in onderling overleg in de zomer te beëindigen", stelt Dreesen op de website van Bayern. "Ons doel is om voor het seizoen 2024/2025 met een nieuwe hoofdtrainer een nieuwe voetbalrichting in te slaan. We doen nu een uitdrukkelijk beroep om nog het maximale uit de Bundesliga en Champions League te halen. Daar houd ik ons team verantwoordelijk voor. We zijn er ook van overtuigd dat we de kwartfinales van de Champions League bereiken."

Bayern München dreigt dit seizoen voor het eerst sinds 2012 naast de landstitel te grijpen. De club werd dit seizoen door derdeklasser 1. FC Saarbrücken uitgeschakeld in het bekertoernooi. Volgens Duitse media ligt Tuchel slecht bij belangrijke spelers als Joshua Kimmich, Thomas Müller en Leon Goretzka. Ook Matthijs de Ligt, Mathys Tel en Serge Gnabry zouden ontevreden over hem zijn.

Meer uit Voetbal

IOC verwerpt klacht mensenrechtengroep tegen FIFA-voorzitter

LAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de klacht van mensenrechtenorganisatie FairSquare tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit verworpen. Volgens het IOC valt de zaak buiten de jurisdictie van de ethische commissie, aldus een IOC-woordvoerder.

24 minuten geleden
Spaanse middenvelder Rodri ondergaat rugoperatie

MANCHESTER (ANP/AFP) - Middenvelder Rodri (30) mist waarschijnlijk de start van het seizoen bij zijn club Manchester City. De Spanjaard, die afgelopen zondag wereldkampioen werd, ondergaat maandag een rugoperatie. Dat bevestigde City-coach Enzo Maresca.

3 uur geleden
Gedegradeerd NAC versterkt zich met Seuntjens

BREDA (ANP) - Het gedegradeerde NAC Breda heeft zich voor de komende twee seizoenen versterkt met Mats Seuntjens (34). Dat meldt de club op de website. Seuntjens sluit zich maandag aan bij de selectie van trainer Carl Hoefkens.

4 uur geleden
Sporttribunaal CAS buigt zich in oktober over Afrika Cup-zaak

LAUSANNE (ANP/AFP) - Sporttribunaal CAS buigt zich op 8 oktober over het beroep van Senegal tegen de intrekking van de Afrika Cup-titel. De Senegalese voetbalbond besloot in maart naar het CAS te stappen nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup had ontnomen.

5 uur geleden
Van Bommel bondscoach België tot en met het EK van 2028

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond (KBVB) heeft Mark van Bommel aangesteld als nieuwe bondscoach. De 49-jarige Nederlander is de opvolger van de maandag vertrokken Fransman Rudi Garcia. Van Bommel tekent een contract tot en met het EK van 2028, meldt de KBVB in een verklaring.

6 uur geleden
Duitse voetbalbond bevestigt aanstelling Klopp als bondscoach

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond DFB heeft de aanstelling van Jürgen Klopp als bondscoach bevestigd. De oud-trainer van Liverpool tekende een contract tot en met het WK van 2030. De 59-jarige Duitser is de opvolger van Julian Nagelsmann, die drie weken geleden na een teleurstellend WK vertrok. Pepijn Lijnders, die eerder assistent was van Klopp bij Liverpool, wordt een van de assistenten bij Duitsland.

9 uur geleden
Voetbalclubs AZ en Almere City gaan samenwerken

ALKMAAR (ANP) - AZ en Almere City FC gaan een samenwerking aan voor de lange termijn. Dat melden de club uit de Eredivisie en de eerstedivisionist op hun websites. Het gaat om een periode van minimaal vier jaar.

10 uur geleden