Bayern München bevestigt dat spits Lewandowski wil vertrekken
WOLFSBURG (ANP) - Spits Robert Lewandowski wil vertrekken bij Bayern München. Volgens technisch directeur Hasan Salihamidzic heeft de 33-jarige Pool dat in een onderling gesprek laten weten. Het contract van Lewandowski loopt halverwege volgend jaar af en er waren al geruchten dat hij niet tot die tijd bij de Duitse kampioen wil blijven. De topschutter wordt nadrukkelijk in verband gebracht met FC Barcelona.
"Ik heb met ‘Lewa’ gesproken. In dat gesprek liet hij me weten dat hij niet wil ingaan op ons aanbod om zijn contract te verlengen en dat hij de club wil verlaten", zei Salihamidzic bij tv-zender Sky, voorafgaand aan het afsluitende competitieduel met VfL Wolfsburg.
Bayern zal Lewandowski niet zomaar laten gaan, benadrukt de technisch directeur. "Hij zei dat hij iets anders wil gaan doen. Maar ons standpunt is niet veranderd. Feit is dat hij een contract heeft tot 30 juni 2023", aldus Salihamidzic.
Lewandowski maakte deze jaargang wederom meer dan dertig competitietreffers, nadat hij vorig seizoen een Bundesliga-record had gevestigd door 41 keer te scoren in de competitie. Volgens Salihamidzic is er nog niet met andere clubs gesproken over een transfer.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Ismael Saibari wil zaterdag debuteren voor Bayern München tijdens een vriendschappelijk duel met RB Leipzig. De van PSV overgekomen middenvelder is hersteld van een blessure die hij met Marokko opliep tijdens het WK. "Ik ben goed hersteld en train weer volledig mee met de rest van het team," zei hij tijdens zijn presentatie bij de kampioen van Duitsland.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal heeft Xavi succes gewenst met zijn nieuwe functie als bondscoach van het Nederlands elftal. "Gefeliciteerd Xavi. Veel geluk mijn vriend", schrijft hij op Instagram waarop ook een groepsfoto van FC Barcelona te zien is met een jonge Xavi en trainer Van Gaal.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft fel uitgehaald naar een Spaanse journalist, die in de ogen van de international onjuiste berichten over hem verspreidt. "Hij [Gerard Romero] heeft vaker leugens over mij verteld. Ik wil het niet meer zomaar aan mij voorbij laten gaan. Hij moet weten dat er gevolgen zijn als je onjuiste informatie verspreidt", stelde de 29-jarige voetballer in een speciaal gearrangeerd interview met het eigen clubkanaal van FC Barcelona om opheldering te verschaffen. "Voor veel journalisten is het belangrijk om een verhaal naar buiten te brengen en is de waarheid daarbij minder van belang."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord onderzoekt of het Javi López naar De Kuip kan halen. De 24-jarige Spanjaard moet de positie links in de defensie versterken. "Hij is wel een speler die we volgen", erkende trainer Giovanni van Bronckhorst tijdens een persconferentie voor het thuisduel van zondag met Go Ahead Eagles.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Ajax gespeeld. De linksbuiten vertrekt naar Paris Saint-Germain, dat volgens de bekende transferspecialist Fabrizio Romano overeenstemming heeft bereikt over een transfer van 55 miljoen euro.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Sami Ouaissa en Philippe Sandler zijn voorlopig niet beschikbaar voor NEC. Beide spelers vielen dinsdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Olympiakos (2-1). "We zijn ze in principe weken kwijt", vertelt trainer Dick Schreuder op de website van de club uit Nijmegen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV is na het WK niet benaderd door de KNVB voor de functie van bondscoach van het Nederlands elftal. "Er is geen contact geweest", zei hij op een persconferentie voor het uitduel met Excelsior.
3 uur geleden