Bayern München aan kop, Haland blijft scoren
MAINZ (ANP) - Bayern München heeft zich aan kop van de Bundesliga genesteld. De Duitse kampioen won met 3-1 bij FSV Mainz 05 en passeerde daardoor RB Leipzig op de ranglijst. Leipzig kan de eerste plaats later op zaterdag heroveren als het wint van Borussia Mönchengladbach, dat naar de vierde plek zakte door de winst van Borussia Dortmund op 1. FC Union Berlin (5-0).
Bayern München heeft twee punten voorsprong op Leipzig, drie op Dortmund en vier op Gladbach. Alle doelpunten in Mainz vielen voor rust. Robert Lewandowski opende al vroeg de score met zijn 150e competitietreffer in dienst van 'Der Rekordmeister', zijn 22e van dit seizoen. Via Thomas Müller en Thiago liep Bayern al snel uit naar 0-3. Jeremiah St. Juste deed kort voor rust met een kopbal iets terug namens de thuisclub, waarbij ook Jean-Paul Boëtius een basisplaats had.
Erling Braut Haland mocht na vijf doelpunten in twee invalbeurten voor het eerst starten bij Dortmund. De 19-jarige Noorse spits nam tegen Union Berlin twee goals voor zijn rekening. De andere treffers kwamen van Jadon Sancho, Marco Reus (strafschop) en Axel Witsel.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
4 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
8 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
10 uur geleden