Bayern München aan kop, Haland blijft scoren
MAINZ (ANP) - Bayern München heeft zich aan kop van de Bundesliga genesteld. De Duitse kampioen won met 3-1 bij FSV Mainz 05 en passeerde daardoor RB Leipzig op de ranglijst. Leipzig kan de eerste plaats later op zaterdag heroveren als het wint van Borussia Mönchengladbach, dat naar de vierde plek zakte door de winst van Borussia Dortmund op 1. FC Union Berlin (5-0).
Bayern München heeft twee punten voorsprong op Leipzig, drie op Dortmund en vier op Gladbach. Alle doelpunten in Mainz vielen voor rust. Robert Lewandowski opende al vroeg de score met zijn 150e competitietreffer in dienst van 'Der Rekordmeister', zijn 22e van dit seizoen. Via Thomas Müller en Thiago liep Bayern al snel uit naar 0-3. Jeremiah St. Juste deed kort voor rust met een kopbal iets terug namens de thuisclub, waarbij ook Jean-Paul Boëtius een basisplaats had.
Erling Braut Haland mocht na vijf doelpunten in twee invalbeurten voor het eerst starten bij Dortmund. De 19-jarige Noorse spits nam tegen Union Berlin twee goals voor zijn rekening. De andere treffers kwamen van Jadon Sancho, Marco Reus (strafschop) en Axel Witsel.
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
28 minuten geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
1 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
1 uur geledenVILA-REAL (ANP) - De Spaanse voetbalclub Villarreal heeft Iñigo Pérez vastgelegd. De 38-jarige trainer komt over van Rayo Vallecano en heeft een contract voor drie seizoenen getekend bij de nummer 3 van La Liga.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay ziet de hitte op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet als groot probleem. "Op het WK van 2014 in Brazilië hebben we laten zien dat we het goed vol kunnen houden", sprak de 32-jarige aanvaller van het Nederlands elftal maandag in Zeist.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft bondscoach Ronald Koeman bij de start van de voorbereiding op het wereldkampioenschap gerustgesteld. "Ik ben fit", vertelde de 32-jarige aanvaller van Corinthians maandag aan de verzamelde media in Zeist.
2 uur geleden