Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern München aan kop, Haland blijft scoren

Bayern München aan kop, Haland blijft scoren

MAINZ (ANP) - Bayern München heeft zich aan kop van de Bundesliga genesteld. De Duitse kampioen won met 3-1 bij FSV Mainz 05 en passeerde daardoor RB Leipzig op de ranglijst. Leipzig kan de eerste plaats later op zaterdag heroveren als het wint van Borussia Mönchengladbach, dat naar de vierde plek zakte door de winst van Borussia Dortmund op 1. FC Union Berlin (5-0).

Bayern München heeft twee punten voorsprong op Leipzig, drie op Dortmund en vier op Gladbach. Alle doelpunten in Mainz vielen voor rust. Robert Lewandowski opende al vroeg de score met zijn 150e competitietreffer in dienst van 'Der Rekordmeister', zijn 22e van dit seizoen. Via Thomas Müller en Thiago liep Bayern al snel uit naar 0-3. Jeremiah St. Juste deed kort voor rust met een kopbal iets terug namens de thuisclub, waarbij ook Jean-Paul Boëtius een basisplaats had.

Erling Braut Haland mocht na vijf doelpunten in twee invalbeurten voor het eerst starten bij Dortmund. De 19-jarige Noorse spits nam tegen Union Berlin twee goals voor zijn rekening. De andere treffers kwamen van Jadon Sancho, Marco Reus (strafschop) en Axel Witsel.

Meer uit Voetbal

Arsenal viert dag na verloren finale landstitel in Londen

LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.

13 minuten geleden
Uruguayaanse voetballers zonder aanvaller Suárez naar WK

MONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.

15 minuten geleden
Oranje-opponent Japan boekt nipte oefenzege op IJsland

TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.

3 uur geleden
Oranje traint voor 1500 enthousiaste toeschouwers in Zeist

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.

3 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk bedankt ontslagen Liverpool-trainer Slot

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.

3 uur geleden
Vertraging WK-ganger Zuid-Afrika door visumproblemen

KAAPSTAD (ANP/RTR) - De voetballers van Zuid-Afrika hebben door visumproblemen vertraging opgelopen bij hun reis naar Mexico, waar ze de openingswedstrijd van het WK voetbal spelen. Zuid-Afrika speelt op 11 juni het eerste duel met gastland Mexico, dat het toernooi organiseert met de Verenigde Staten en Canada.

4 uur geleden
Herstelde Depay traint volledig mee met het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft volledig deelgenomen aan de eerste groepstraining van het Nederlands elftal voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De topscorer aller tijden van Oranje oefende voor 1500 toeschouwers in Zeist.

4 uur geleden