Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern München aan kop, Haland blijft scoren

Bayern München aan kop, Haland blijft scoren

MAINZ (ANP) - Bayern München heeft zich aan kop van de Bundesliga genesteld. De Duitse kampioen won met 3-1 bij FSV Mainz 05 en passeerde daardoor RB Leipzig op de ranglijst. Leipzig kan de eerste plaats later op zaterdag heroveren als het wint van Borussia Mönchengladbach, dat naar de vierde plek zakte door de winst van Borussia Dortmund op 1. FC Union Berlin (5-0).

Bayern München heeft twee punten voorsprong op Leipzig, drie op Dortmund en vier op Gladbach. Alle doelpunten in Mainz vielen voor rust. Robert Lewandowski opende al vroeg de score met zijn 150e competitietreffer in dienst van 'Der Rekordmeister', zijn 22e van dit seizoen. Via Thomas Müller en Thiago liep Bayern al snel uit naar 0-3. Jeremiah St. Juste deed kort voor rust met een kopbal iets terug namens de thuisclub, waarbij ook Jean-Paul Boëtius een basisplaats had.

Erling Braut Haland mocht na vijf doelpunten in twee invalbeurten voor het eerst starten bij Dortmund. De 19-jarige Noorse spits nam tegen Union Berlin twee goals voor zijn rekening. De andere treffers kwamen van Jadon Sancho, Marco Reus (strafschop) en Axel Witsel.

Meer uit Voetbal

FC Groningen doet aangifte van identiteitsfraude

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en technisch directeur van de club Mo Allach hebben aangifte gedaan van identiteitsfraude. Dat bevestigt een woordvoerder van de club donderdag na berichtgeving van RTV Noord en de NOS. Oplichters zouden zich op de transfermarkt hebben voorgedaan als Allach en zijn club en zo spelers en zaakwaarnemers om de tuin hebben geleid.

2 uur geleden
Steur (Ajax) tekent voor vijf seizoenen bij Newcastle United

NEWCASTLE (ANP) - Sean Steur heeft Ajax definitief verruild voor Newcastle United. De 18-jarige middenvelder heeft bij de club uit de Premier League een contract voor vijf seizoenen getekend.

3 uur geleden
Egypte langer door met bondscoach Hassan na uitschakeling WK

CAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische voetbalbond heeft het contract met bondscoach Hossam Hassan verlengd. Volgens lokale media loopt het contract tot en met 2030. Egypte werd dinsdag uitgeschakeld in de achtste finales van het WK door Argentinië (2-3), door drie late doelpunten van de titelverdediger.

18 uur geleden
Márquez volgt Aguirre op als bondscoach van Mexico na WK-exit

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Rafael Márquez is woensdag officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van Mexico. De 47-jarige oud-international van Mexico was assistent onder Javier Aguirre, die maandag opstapte na de uitschakeling op het WK voetbal. De naam van Márquez werd al genoemd als waarschijnlijke opvolger.

19 uur geleden
NEC verkoopt aanvaller Önal voor clubrecordbedrag aan Lille

NIJMEGEN (ANP) - Başar Önal verruilt NEC voor het Franse LOSC Lille. Dat maakte de club uit Nijmegen bekend. De 22-jarige aanvaller had nog een contract tot medio 2028. NEC spreekt van een transferrecord voor de club.

20 uur geleden
NEC-trainer Schreuder wint Rinus Michels Award

ARNHEM (ANP) - Dick Schreuder heeft de Rinus Michels Award voor de beste coach van het afgelopen Eredivisieseizoen gewonnen. De 54-jarige trainer van NEC was samen met Anthony Correia (voorheen Telstar, nu FC Utrecht) en Peter Bosz van PSV genomineerd. Bosz mocht de prijs de afgelopen twee jaar in ontvangst nemen.

21 uur geleden
FC Utrecht reageert met verslagenheid op overlijden Van Veen (80)

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft met "grote verslagenheid" gereageerd op het overlijden van clubicoon Leo van Veen. De oud-voetballer en -trainer overleed woensdag op 80-jarige leeftijd. Hij was al geruime tijd ziek.

21 uur geleden