Bayern met zeven uur vertraging op weg naar WK clubs in Qatar
BERLIJN (ANP) - Bayern München is met de nodige tegenslag vertrokken naar Qatar voor het WK voor clubteams. De Duitse club wilde vrijdagavond laat, meteen na het duel met Hertha BSC, vanuit Berlijn vertrekken. Maar de vlucht vanaf de gloednieuwe luchthaven Berlin-Brandenburg Willy Brandt had 7 uur vertraging. Zaterdagochtend werd alsnog koers gezet naar Qatar.
De reden van de vertraging is niet bekend. De spelers zaten al in het vliegtuig dat eigenlijk om 23.15 uur had moeten vertrekken. Pas kort voor middernacht was het toestel echter startklaar. Mogelijk heeft een nachtelijk vliegverbod op het Berlijnse vliegveld de vlucht verhinderd. "De verantwoordelijken beseffen niet wat ze onze ploeg hebben aangedaan", mopperde Bayern-voorzitter Karl-Heinz Rummenigge. Zaterdag bleek ook nog een tussenstop nodig omdat de vliegtuigcrew vervangen moest worden. Om 9.15 uur ging het dan eindelijk richting oliestaat.
Maandag neemt Bayern, dat Hertha met 1-0 versloeg, het in de halve finales van het WK voor clubs op tegen het Egyptische Al-Ahly. Leon Goretzka en Javi Martínez reisden niet mee naar Qatar na een positieve coronatest.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel (49) heeft in zijn tweede interland als bondscoach van België op maandagavond met 1-0 verloren van Frankrijk. De Rode Duivels moesten voor eigen publiek in het uitverkochte Koning Boudewijnstadion in Brussel in de 88e minuut een doelpunt incasseren van invaller Michael Olise.
6 uur geledenBURSA (ANP) - Het Italiaanse voetbalelftal heeft zijn eerste zege geboekt in de groepsfase van de Nations League. De ploeg die het WK van afgelopen zomer misliep won maandagavond in en tegen Turkije met 4-1. Na de 2-0-thuisnederlaag tegen België van vrijdag heeft Italië nu 3 punten. Turkije verloor vrijdag van Frankrijk en heeft nog geen punten.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Zakaria Boufangacha is per 15 december de nieuwe directeur-bestuurder amateurvoetbal bij de KNVB. De 44-jarige Boufangacha is door de raad van commissarissen (rvc) van de voetbalbond benoemd. Hij volgt Jan Dirk van der Zee op, wiens maximale zittingsperiode van twaalf jaar eind dit jaar afloopt.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool gaat de blessure die vleugelaanvaller Cody Gakpo zondag opliep in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League verder onderzoeken. Het gaat om een enkelblessure, meldt de huidige nummer 6 uit de Premier League op de clubwebsite.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong keert op maandag 5 oktober terug op het trainingsveld van FC Barcelona. Dat meldt de Spaanse sportkrant AS. De Oranje-international en Barcelona-middenvelder raakte in juni tijdens het WK voetbal geblesseerd aan zijn knie na een botsing met Quinten Timber op de training.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal kan geen beroep doen op Cody Gakpo voor de komende wedstrijden in de Nations League tegen Griekenland en Servië. Dat maakte de KNVB maandag bekend. Xavi roept geen vervanger op. De aanvaller van Liverpool viel zondag in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Servië uit en keert terug naar zijn club.
14 uur geledenOSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.
1 dag geleden