Bayern laat Hertha BSC kansloos, hattrick Lewandowski
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft Hertha BSC in de Bundesliga kansloos gelaten. De landskampioen versloeg op eigen veld de nog puntloze hekkensluiter met 5-0. Voor de thuisclub kwam de Poolse topschutter Robert Lewandowski drie keer tot scoren. De andere twee treffers kwamen op naam van Thomas Müller en de 18-jarige basisspeler Jamal Musiala.
Lewandowski heeft nu 301 goals gemaakt voor Bayern in alle competities. Clubicoon Gerd Müller, die onlangs overleed, staat op 566 treffers. Voor Lewandowski was het zijn vijftiende hattrick in de Bundesliga.
Bayern staat nu op 7 punten, evenveel als koploper Leverkusen en nummer 3 SC Freiburg. Jurgen Ekkelenkamp behoorde nog niet tot de selectie van Hertha BSC. Hij kreeg vrijdag zekerheid over zijn transfer van Ajax naar de Duitse club.
Voor het begin van de wedstrijd in München liet technisch directeur Hasan Salihamidzic van Bayern doorschemeren dat de Oostenrijkse middenvelder Marcel Sabitzer mogelijk nog overkomt van RB Leipzig. De 27-jarige aanvoerder is buiten de selectie gelaten voor het duel zondag met VfL Wolfsburg, vermoedelijk om de komende transfer niet in gevaar te brengen. Bayern zou 16 miljoen euro voor Sabitzer willen betalen.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP/RTR) - De voetbalbond van Tsjechië heeft met Santi Denia de eerste buitenlandse bondscoach van het land aangesteld. De 52-jarige Spanjaard is de opvolger van Miroslav Koubek, die na het teleurstellende WK opstapte. Tsjechië behaalde slechts 1 punt in de groepsfase.
12 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Andy Burnham heeft Gianni Infantino "een verkeerde man" genoemd om de FIFA te leiden. Dat heeft Burnham volgens het Franse persbureau gezegd tegen verschillende media tijdens een bezoek aan Sheffield. Burnham noemde het voorstel van de FIFA om een deel van de rechten van het WK voetbal te verkopen "een schandalig voorstel".
51 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP) - Een meerderheid van de 211 voetbalbonden die lid zijn van de FIFA, is tegen het voorgestelde commercialiseringsplan van de wereldvoetbalbond. De Aziatische voetbalbond (AFC) verklaarde vrijdag dat het "solidair" is met de Europese bond (UEFA) en de Noord-Amerikaanse voetbalbond (CONCACAF) over hun afwijzing. De FIFA wil een deel van de commerciële rechten verkopen, waaronder die voor het WK. Voorzitter Gianni Infantino heeft gezegd uiterlijk 19 september duidelijkheid te willen van alle leden.
1 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Aziatische voetbalbond (AFC) heeft verklaard dat het "solidair" is met de UEFA en de CONCACAF over hun afwijzing van het commercialiseringsplan van de FIFA. De AFC dreigde echter niet met een boycot van de FIFA-competities, zoals de Europese bond donderdag wel deed. Na de aankondiging van de boycot door de UEFA wees de Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF het voorstel eveneens af.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Topadviseur Carlos Cordeiro van FIFA-voorzitter Gianni Infantino stapt op na het voorstel een belang in het WK voetbal te verkopen. Dat staat in een verklaring van de 70-jarige Amerikaan die op X is verspreid. Cordeiro had naar eigen zeggen niets met de plannen van doen en wil er niets mee te maken hebben. "Een slechte deal voor de FIFA-landen en een slechte deal voor het voetbal", noemde de adviseur van Infantino de voornemens.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB is niet van mening veranderd door de reactie van de FIFA op de kritiek van onder meer de UEFA op het commercialiseringsplan van de wereldvoetbalbond. "Ons standpunt blijft onverminderd hetzelfde", liet een woordvoerder van de KNVB vrijdag aan het ANP weten.
4 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - De beroemde Italiaanse voetballer van AC Milan Franco Baresi is op 66-jarige leeftijd overleden. Zijn club heeft dit vrijdag bekendgemaakt: "Milan rouwt om het overlijden van Franco Baresi, die, net als zijn shirt met nummer 6, voor altijd een onlosmakelijk en fundamenteel onderdeel zal blijven van het DNA en de geschiedenis van de club."
6 uur geleden