Bayern laat Hertha BSC kansloos, hattrick Lewandowski
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft Hertha BSC in de Bundesliga kansloos gelaten. De landskampioen versloeg op eigen veld de nog puntloze hekkensluiter met 5-0. Voor de thuisclub kwam de Poolse topschutter Robert Lewandowski drie keer tot scoren. De andere twee treffers kwamen op naam van Thomas Müller en de 18-jarige basisspeler Jamal Musiala.
Lewandowski heeft nu 301 goals gemaakt voor Bayern in alle competities. Clubicoon Gerd Müller, die onlangs overleed, staat op 566 treffers. Voor Lewandowski was het zijn vijftiende hattrick in de Bundesliga.
Bayern staat nu op 7 punten, evenveel als koploper Leverkusen en nummer 3 SC Freiburg. Jurgen Ekkelenkamp behoorde nog niet tot de selectie van Hertha BSC. Hij kreeg vrijdag zekerheid over zijn transfer van Ajax naar de Duitse club.
Voor het begin van de wedstrijd in München liet technisch directeur Hasan Salihamidzic van Bayern doorschemeren dat de Oostenrijkse middenvelder Marcel Sabitzer mogelijk nog overkomt van RB Leipzig. De 27-jarige aanvoerder is buiten de selectie gelaten voor het duel zondag met VfL Wolfsburg, vermoedelijk om de komende transfer niet in gevaar te brengen. Bayern zou 16 miljoen euro voor Sabitzer willen betalen.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman (27) gaat van PSV naar Borussia Dortmund. Met de overgang van de middenvelder is een bedrag van 22 miljoen euro gemoeid. De hoogte van de transfersom lag vast in een clausule.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft de eerste thuiswedstrijd dit Eredivisieseizoen niet kunnen bekronen met een overwinning. De ploeg van de Duitse trainer Robin Peter ging voor eigen publiek met 1-4 onderuit tegen FC Groningen.
49 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tsuyoshi Watanabe begint om 14.30 uur met Feyenoord aan het eerste thuisduel van dit Eredivisieseizoen. De 29-jarige Japanse verdediger liep begin deze maand een blessure op en ontbrak vorige week tijdens de seizoensopener bij stadsgenoot Sparta.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verdediger Gernot Trauner (34) heeft zijn afscheid als professioneel voetballer aangekondigd. De Oostenrijker vertrok deze zomer na vijf jaar transfervrij bij Feyenoord en zat sindsdien zonder club.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV gunt Joey Veerman een transfer naar Borussia Dortmund. "Ik heb ook bij Dortmund gewerkt en ik weet wat voor een mooie club dat is", zei hij na een nipte uitzege op Excelsior (1-2). "Maar ik weet daar verder niets van. Ik zit nu over iets te kletsen waar ik niets van weet. Dus dat heeft geen zin."
15 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur (3-1) gewonnen.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft de eerste competitiezege van het nieuwe seizoen binnen. De titelverdediger uit Eindhoven won de uitwedstrijd tegen Excelsior (1-2), na een teleurstellend gelijkspel vorige week in het thuisduel met Fortuna Sittard (2-2).
17 uur geleden