Bayern laat Hertha BSC kansloos, hattrick Lewandowski
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft Hertha BSC in de Bundesliga kansloos gelaten. De landskampioen versloeg op eigen veld de nog puntloze hekkensluiter met 5-0. Voor de thuisclub kwam de Poolse topschutter Robert Lewandowski drie keer tot scoren. De andere twee treffers kwamen op naam van Thomas Müller en de 18-jarige basisspeler Jamal Musiala.
Lewandowski heeft nu 301 goals gemaakt voor Bayern in alle competities. Clubicoon Gerd Müller, die onlangs overleed, staat op 566 treffers. Voor Lewandowski was het zijn vijftiende hattrick in de Bundesliga.
Bayern staat nu op 7 punten, evenveel als koploper Leverkusen en nummer 3 SC Freiburg. Jurgen Ekkelenkamp behoorde nog niet tot de selectie van Hertha BSC. Hij kreeg vrijdag zekerheid over zijn transfer van Ajax naar de Duitse club.
Voor het begin van de wedstrijd in München liet technisch directeur Hasan Salihamidzic van Bayern doorschemeren dat de Oostenrijkse middenvelder Marcel Sabitzer mogelijk nog overkomt van RB Leipzig. De 27-jarige aanvoerder is buiten de selectie gelaten voor het duel zondag met VfL Wolfsburg, vermoedelijk om de komende transfer niet in gevaar te brengen. Bayern zou 16 miljoen euro voor Sabitzer willen betalen.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
3 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
16 uur geleden