Bayern laat Chelsea kansloos (0-3) en heeft kwartfinale in zicht
LONDEN (ANP) - Bayern München heeft een grote stap gezet naar een plaats in de kwartfinales van de Champions League. Robert Lewandowski en Serge Gnabry (2) leidden de Duitse kampioen in Londen op overtuigende wijze langs Chelsea: 0-3.
De return in Duitsland is over ruim drie weken. Chelsea mist dan Marcos Alonso. De Spaanse middenvelder kreeg in de slotfase een rode kaart omdat hij Lewandowski een tik gaf. Ook de Italiaan Jorginho is er in München niet bij. De middenvelder is geschorst na zijn gele kaart van dinsdag.
Chelsea, dat in de groepsfase Ajax voorbleef, hield een helft lang stand. Bayern was wel de bovenliggende partij en kreeg enkele goede kansen. De 38-jarige Argentijnse doelman Willy Caballero redde zijn elftal met reddingen op schoten van Lewandowski. Thomas Müller kopte de bal achterwaarts tegen de lat.
Wedstrijd gespeeld
Chelsea zelf was kort voor rust via Marcos Alonso gevaarlijk. Manuel Neuer voorkwam een doelpunt. De keeper deed dat kort na de pauze bij pogingen van Mason Mount en Ross Barkley opnieuw.
Daarna trok Bayern de wedstrijd snel naar zich toe. Lewandowski legde de bal in de 51e minuut keurig opzij, waarna Gnabry de bal in het lege doel kon schuiven. In de 54e minuut stelde Lewandowski Gnabry na een goede aanval weer in staat te scoren: 0-2. Gnabry maakte dit seizoen tot dusverre vier doelpunten in de Champions League, allemaal in dezelfde wedstrijd, tegen Tottenham Hotspur begin oktober: 2-7.
Lewandowski zelf nam in de 76e minuut de derde treffer voor zijn rekening.
Bayern München strandde vorig seizoen in de achtste finales van de Champions League tegen de latere winnaar Liverpool.
Meer uit Voetbal
XI'AN (ANP) - Henk Fraser is de nieuwe trainer van Shaanxi Union. De Chinese club, die uitkomt in de tweede divisie, meldde de komst van de Nederlander op sociale media. Fraser is aangesteld door landgenoot Edwin Petersen, die technisch directeur is.
9 uur geledenCAGLIARI (ANP) - AC Milan heeft de koppositie in de Serie A overgenomen van stadgenoot Internazionale. De club van coach Massimiliano Allegri won het uitduel bij Cagliari op Sardinië met 1-0. Rafael Leão maakte in de 50e minuut het winnende doelpunt.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
20 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
23 uur geleden