Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern laat Chelsea kansloos (0-3) en heeft kwartfinale in zicht

Bayern laat Chelsea kansloos (0-3) en heeft kwartfinale in zicht

LONDEN (ANP) - Bayern München heeft een grote stap gezet naar een plaats in de kwartfinales van de Champions League. Robert Lewandowski en Serge Gnabry (2) leidden de Duitse kampioen in Londen op overtuigende wijze langs Chelsea: 0-3.

De return in Duitsland is over ruim drie weken. Chelsea mist dan Marcos Alonso. De Spaanse middenvelder kreeg in de slotfase een rode kaart omdat hij Lewandowski een tik gaf. Ook de Italiaan Jorginho is er in München niet bij. De middenvelder is geschorst na zijn gele kaart van dinsdag.

Chelsea, dat in de groepsfase Ajax voorbleef, hield een helft lang stand. Bayern was wel de bovenliggende partij en kreeg enkele goede kansen. De 38-jarige Argentijnse doelman Willy Caballero redde zijn elftal met reddingen op schoten van Lewandowski. Thomas Müller kopte de bal achterwaarts tegen de lat.

Wedstrijd gespeeld

Chelsea zelf was kort voor rust via Marcos Alonso gevaarlijk. Manuel Neuer voorkwam een doelpunt. De keeper deed dat kort na de pauze bij pogingen van Mason Mount en Ross Barkley opnieuw.

Daarna trok Bayern de wedstrijd snel naar zich toe. Lewandowski legde de bal in de 51e minuut keurig opzij, waarna Gnabry de bal in het lege doel kon schuiven. In de 54e minuut stelde Lewandowski Gnabry na een goede aanval weer in staat te scoren: 0-2. Gnabry maakte dit seizoen tot dusverre vier doelpunten in de Champions League, allemaal in dezelfde wedstrijd, tegen Tottenham Hotspur begin oktober: 2-7.

Lewandowski zelf nam in de 76e minuut de derde treffer voor zijn rekening.

Bayern München strandde vorig seizoen in de achtste finales van de Champions League tegen de latere winnaar Liverpool.

Meer uit Voetbal

Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

8 uur geleden
Linksback Hartman op Instagram: ik ga niet naar Ajax

BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.

9 uur geleden
Hartoperatie voormalig Braziliaans international Roberto Carlos

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.

10 uur geleden
Slot zit niet te wachten op herhaling van 'chaotisch gelijkspel'

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.

10 uur geleden
Boete oud-Ajacied Traoré op Afrika Cup voor beledigen arbiter

RABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.

11 uur geleden
Guardiola wil Rodri na blessure snel weer speelminuten geven

MANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.

11 uur geleden
Real Madrid begint nieuwe jaar zonder geblesseerde Mbappé

MADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.

12 uur geleden