Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern laat Chelsea kansloos (0-3) en heeft kwartfinale in zicht

Bayern laat Chelsea kansloos (0-3) en heeft kwartfinale in zicht

LONDEN (ANP) - Bayern München heeft een grote stap gezet naar een plaats in de kwartfinales van de Champions League. Robert Lewandowski en Serge Gnabry (2) leidden de Duitse kampioen in Londen op overtuigende wijze langs Chelsea: 0-3.

De return in Duitsland is over ruim drie weken. Chelsea mist dan Marcos Alonso. De Spaanse middenvelder kreeg in de slotfase een rode kaart omdat hij Lewandowski een tik gaf. Ook de Italiaan Jorginho is er in München niet bij. De middenvelder is geschorst na zijn gele kaart van dinsdag.

Chelsea, dat in de groepsfase Ajax voorbleef, hield een helft lang stand. Bayern was wel de bovenliggende partij en kreeg enkele goede kansen. De 38-jarige Argentijnse doelman Willy Caballero redde zijn elftal met reddingen op schoten van Lewandowski. Thomas Müller kopte de bal achterwaarts tegen de lat.

Wedstrijd gespeeld

Chelsea zelf was kort voor rust via Marcos Alonso gevaarlijk. Manuel Neuer voorkwam een doelpunt. De keeper deed dat kort na de pauze bij pogingen van Mason Mount en Ross Barkley opnieuw.

Daarna trok Bayern de wedstrijd snel naar zich toe. Lewandowski legde de bal in de 51e minuut keurig opzij, waarna Gnabry de bal in het lege doel kon schuiven. In de 54e minuut stelde Lewandowski Gnabry na een goede aanval weer in staat te scoren: 0-2. Gnabry maakte dit seizoen tot dusverre vier doelpunten in de Champions League, allemaal in dezelfde wedstrijd, tegen Tottenham Hotspur begin oktober: 2-7.

Lewandowski zelf nam in de 76e minuut de derde treffer voor zijn rekening.

Bayern München strandde vorig seizoen in de achtste finales van de Champions League tegen de latere winnaar Liverpool.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verder achterop bij Barcelona na verlies tegen Celta

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.

6 uur geleden
Napoli herovert koppositie in Serie A door zege op Juventus

NAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.

6 uur geleden
Voetbalsters Ajax veel te sterk voor FC Utrecht: 8-0

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.

10 uur geleden
Sparta stijgt na winst tegen NAC naar negende plaats

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.

10 uur geleden
Trainer Kruys verlengt contract bij FC Volendam tot medio 2028

VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.

11 uur geleden
NEC na winst bij FC Volendam op derde plaats Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.

12 uur geleden
AZ verspeelt in Eredivisie ook punten tegen Go Ahead Eagles

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.

13 uur geleden