Bayern klopt Leverkusen van Bosz en wint voor 20e keer DFB-Pokal
BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft voor de twintigste keer de Duitse beker veroverd. De ploeg van coach Hansi Flick versloeg in Berlijn het Bayer Leverkusen van Peter Bosz met 4-2. Bayern won de beker vorig jaar ook en had enkele weken geleden al de titel geprolongeerd.
De landskampioen domineerde de eerst helft en dat zorgde al snel voor de voorsprong. David Alaba scoorde na een kwartier uit een vrije trap. Nog geen tien minuten later leek de wedstrijd al bijna gespeeld, toen Serge Gnabry een razendsnelle omschakeling afrondde: 2-0.
Leverkusen probeerde halverwege de tweede helft wat meer druk te zetten, maar kon de kansen niet afronden. Met een verre uittrap bezorgde Manuel Neuer de bal in de 59e minuut bij Robert Lewandowski die aannam en meteen uithaalde. Doelman Lukás Hradecky van Leverkusen stopte het schot maar de keeper zag de bal door zijn benen alsnog in het doel gaan. Het betekende het vijftigste doelpunt dit seizoen voor de Poolse spits.
Sven Bender bracht met een kopbal de spanning nog een beetje terug, maar verder kwam het team van Bosz ondanks enkele goede aanvallen niet. Lewandowski maakte vlak voor tijd 4-1. Kai Havertz bepaalde de eindstand uit een strafschop op 4-2 in het voordeel van Bayern, net als vorige maand in de competitie.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
1 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
1 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
5 uur geleden