Bayern klopt Leverkusen van Bosz en wint voor 20e keer DFB-Pokal
BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft voor de twintigste keer de Duitse beker veroverd. De ploeg van coach Hansi Flick versloeg in Berlijn het Bayer Leverkusen van Peter Bosz met 4-2. Bayern won de beker vorig jaar ook en had enkele weken geleden al de titel geprolongeerd.
De landskampioen domineerde de eerst helft en dat zorgde al snel voor de voorsprong. David Alaba scoorde na een kwartier uit een vrije trap. Nog geen tien minuten later leek de wedstrijd al bijna gespeeld, toen Serge Gnabry een razendsnelle omschakeling afrondde: 2-0.
Leverkusen probeerde halverwege de tweede helft wat meer druk te zetten, maar kon de kansen niet afronden. Met een verre uittrap bezorgde Manuel Neuer de bal in de 59e minuut bij Robert Lewandowski die aannam en meteen uithaalde. Doelman Lukás Hradecky van Leverkusen stopte het schot maar de keeper zag de bal door zijn benen alsnog in het doel gaan. Het betekende het vijftigste doelpunt dit seizoen voor de Poolse spits.
Sven Bender bracht met een kopbal de spanning nog een beetje terug, maar verder kwam het team van Bosz ondanks enkele goede aanvallen niet. Lewandowski maakte vlak voor tijd 4-1. Kai Havertz bepaalde de eindstand uit een strafschop op 4-2 in het voordeel van Bayern, net als vorige maand in de competitie.
Meer uit Voetbal
BAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
3 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
11 uur geleden