Bayern klopt Leverkusen van Bosz en wint voor 20e keer DFB-Pokal
BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft voor de twintigste keer de Duitse beker veroverd. De ploeg van coach Hansi Flick versloeg in Berlijn het Bayer Leverkusen van Peter Bosz met 4-2. Bayern won de beker vorig jaar ook en had enkele weken geleden al de titel geprolongeerd.
De landskampioen domineerde de eerst helft en dat zorgde al snel voor de voorsprong. David Alaba scoorde na een kwartier uit een vrije trap. Nog geen tien minuten later leek de wedstrijd al bijna gespeeld, toen Serge Gnabry een razendsnelle omschakeling afrondde: 2-0.
Leverkusen probeerde halverwege de tweede helft wat meer druk te zetten, maar kon de kansen niet afronden. Met een verre uittrap bezorgde Manuel Neuer de bal in de 59e minuut bij Robert Lewandowski die aannam en meteen uithaalde. Doelman Lukás Hradecky van Leverkusen stopte het schot maar de keeper zag de bal door zijn benen alsnog in het doel gaan. Het betekende het vijftigste doelpunt dit seizoen voor de Poolse spits.
Sven Bender bracht met een kopbal de spanning nog een beetje terug, maar verder kwam het team van Bosz ondanks enkele goede aanvallen niet. Lewandowski maakte vlak voor tijd 4-1. Kai Havertz bepaalde de eindstand uit een strafschop op 4-2 in het voordeel van Bayern, net als vorige maand in de competitie.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de titel in de Italiaanse voetbalcompetitie punten verspeeld. De regerend landskampioen kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen het laaggeklasseerde Hellas Verona: 2-2.
32 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt versterking van de in Amerika geboren Italiaanse voetbalster Victoria 'Tori' DellaPeruta. De 21-jarige aanvalster wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van het Italiaanse ACF Fiorentina, maakte Feyenoord bekend. De nieuwe aanwinst is het jongere zusje van Feyenoorder Talia DellaPeruta.
2 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi wil na zijn voetballoopbaan geen coach, maar clubeigenaar worden. Dat vertelde de 38-jarige Argentijnse voetballegende in een interview met de Argentijnse streamingzender Luzu TV.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De eredivisiewedstrijd tussen NEC en FC Utrecht en de vijf duels uit de eerste divisie van vrijdag gaan niet door. Dat heeft de KNVB besloten om het verwachte winterse weer.
7 uur geledenESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.
10 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
22 uur geleden