Bayern klopt Leverkusen van Bosz en wint voor 20e keer DFB-Pokal
BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft voor de twintigste keer de Duitse beker veroverd. De ploeg van coach Hansi Flick versloeg in Berlijn het Bayer Leverkusen van Peter Bosz met 4-2. Bayern won de beker vorig jaar ook en had enkele weken geleden al de titel geprolongeerd.
De landskampioen domineerde de eerst helft en dat zorgde al snel voor de voorsprong. David Alaba scoorde na een kwartier uit een vrije trap. Nog geen tien minuten later leek de wedstrijd al bijna gespeeld, toen Serge Gnabry een razendsnelle omschakeling afrondde: 2-0.
Leverkusen probeerde halverwege de tweede helft wat meer druk te zetten, maar kon de kansen niet afronden. Met een verre uittrap bezorgde Manuel Neuer de bal in de 59e minuut bij Robert Lewandowski die aannam en meteen uithaalde. Doelman Lukás Hradecky van Leverkusen stopte het schot maar de keeper zag de bal door zijn benen alsnog in het doel gaan. Het betekende het vijftigste doelpunt dit seizoen voor de Poolse spits.
Sven Bender bracht met een kopbal de spanning nog een beetje terug, maar verder kwam het team van Bosz ondanks enkele goede aanvallen niet. Lewandowski maakte vlak voor tijd 4-1. Kai Havertz bepaalde de eindstand uit een strafschop op 4-2 in het voordeel van Bayern, net als vorige maand in de competitie.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
18 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga overgenomen van Real Madrid. De Catalaanse grootmacht won zondag in Camp Nou met 3-0 van Levante. FC Barcelona heeft 61 punten uit 25 wedstrijden. Real Madrid, dat op zaterdagavond met 2-1 bij Osasuna verloor, volgt op 1 punt achterstand.
1 uur geledenBERGAMO (ANP) - Sam Beukema heeft Napoli met een doelpunt niet aan een resultaat in het uitduel met Atalanta kunnen helpen. De bezoekers uit Napels gingen met 2-1 onderuit in Bergamo.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Alexis Mac Allister heeft Liverpool aan een zwaarbevochten uitzege op Nottingham Forest geholpen. De Argentijn maakte in de 97e minuut het winnende doelpunt (0-1).
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft zondag met 1-1 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het elftal van Ron Jans heeft al sinds 9 november niet meer in De Galgenwaard gewonnen. FC Utrecht staat op de achtste plaats van de Eredivisie. PEC Zwolle is de nummer 12.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor het eerst in 2026 een competitiewedstrijd gewonnen. De club uit Deventer won in De Adelaarshorst met 4-0 van Heracles Almelo. De Eagles stegen naar de twaalfde plaats. Heracles blijft laatste in de Eredivisie.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Groningen heeft voor de vijfde keer op rij een competitiewedstrijd verloren. Het elftal van Dick Lukkien ging zondag in Enschede met 2-1 ten onder tegen FC Twente. FC Groningen staat na 24 wedstrijden met 31 punten op de achtste plaats. FC Twente is met 38 punten de nummer 5 van de Eredivisie.
5 uur geleden