Bayern klopt Leverkusen van Bosz en wint voor 20e keer DFB-Pokal
BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft voor de twintigste keer de Duitse beker veroverd. De ploeg van coach Hansi Flick versloeg in Berlijn het Bayer Leverkusen van Peter Bosz met 4-2. Bayern won de beker vorig jaar ook en had enkele weken geleden al de titel geprolongeerd.
De landskampioen domineerde de eerst helft en dat zorgde al snel voor de voorsprong. David Alaba scoorde na een kwartier uit een vrije trap. Nog geen tien minuten later leek de wedstrijd al bijna gespeeld, toen Serge Gnabry een razendsnelle omschakeling afrondde: 2-0.
Leverkusen probeerde halverwege de tweede helft wat meer druk te zetten, maar kon de kansen niet afronden. Met een verre uittrap bezorgde Manuel Neuer de bal in de 59e minuut bij Robert Lewandowski die aannam en meteen uithaalde. Doelman Lukás Hradecky van Leverkusen stopte het schot maar de keeper zag de bal door zijn benen alsnog in het doel gaan. Het betekende het vijftigste doelpunt dit seizoen voor de Poolse spits.
Sven Bender bracht met een kopbal de spanning nog een beetje terug, maar verder kwam het team van Bosz ondanks enkele goede aanvallen niet. Lewandowski maakte vlak voor tijd 4-1. Kai Havertz bepaalde de eindstand uit een strafschop op 4-2 in het voordeel van Bayern, net als vorige maand in de competitie.
Meer uit Voetbal
GIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
1 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
21 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
21 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
21 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
1 dag geleden