Bayern is koppositie kwijt na nederlaag bij Leverkusen
LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München is op de 25e speeldag aan kop van de Bundesliga afgelost door Borussia Dortmund. De ploeg van coach Julian Nagelsmann verloor zondag met 2-1 bij Bayer Leverkusen dat twee keer scoorde uit een strafschop die pas was toegekend na ingrijpen van de VAR. Dortmund had zaterdag al met 6-1 gewonnen van FC Köln en staat nu 1 punt voor.
Leverkusen zette vanaf de aftrap veel druk op het doel van Bayern. Jeremie Frimpong slaagde er na een kwartier niet in doelman Yann Sommer in de korte hoek te verrassen. Tegen de verhouding in kwamen de gasten in de 22e minuut op voorsprong. Leon Goretzka legde de bal terug op Joshua Kimmich wiens schot van richting werd veranderd door Odilon Kossounou en langs de kansloze doelman Lukas Hradecky in het doel verdween.
Frimpong kreeg geel na een botsing met Matthijs de Ligt.
Na rust volgden de strafschoppen voor de thuisploeg elkaar op. Beide keren was Leverkusen-aanvaller Amine Adli slachtoffer van een overtreding. Beide keren ook kreeg Adli eerst geel voor een schwalbe, waarna de VAR aantoonde dat hij wel degelijk was geraakt: in de 55e minuut door Benjamin Pavard, in de 72e minuut door Dayot Upamecano. De alsnog toegekend penalty's werden benut door Exequiel Palacios. De Ligt kopte in blessuretijd nog net naast.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
22 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
7 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
19 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
21 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
21 uur geleden