Bayern is koppositie kwijt na nederlaag bij Leverkusen
LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München is op de 25e speeldag aan kop van de Bundesliga afgelost door Borussia Dortmund. De ploeg van coach Julian Nagelsmann verloor zondag met 2-1 bij Bayer Leverkusen dat twee keer scoorde uit een strafschop die pas was toegekend na ingrijpen van de VAR. Dortmund had zaterdag al met 6-1 gewonnen van FC Köln en staat nu 1 punt voor.
Leverkusen zette vanaf de aftrap veel druk op het doel van Bayern. Jeremie Frimpong slaagde er na een kwartier niet in doelman Yann Sommer in de korte hoek te verrassen. Tegen de verhouding in kwamen de gasten in de 22e minuut op voorsprong. Leon Goretzka legde de bal terug op Joshua Kimmich wiens schot van richting werd veranderd door Odilon Kossounou en langs de kansloze doelman Lukas Hradecky in het doel verdween.
Frimpong kreeg geel na een botsing met Matthijs de Ligt.
Na rust volgden de strafschoppen voor de thuisploeg elkaar op. Beide keren was Leverkusen-aanvaller Amine Adli slachtoffer van een overtreding. Beide keren ook kreeg Adli eerst geel voor een schwalbe, waarna de VAR aantoonde dat hij wel degelijk was geraakt: in de 55e minuut door Benjamin Pavard, in de 72e minuut door Dayot Upamecano. De alsnog toegekend penalty's werden benut door Exequiel Palacios. De Ligt kopte in blessuretijd nog net naast.
Meer uit Voetbal
HELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
6 minuten geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
6 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
23 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
1 dag geleden