Bayern hoopt op Neuer en wil reeks Leverkusen doorbreken in toppe
LEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayern München wil er alles aan doen om de zegereeks van Leverkusen te doorbreken. Dat zei trainer Thomas Tuchel in aanloop naar de topper van zaterdag. Leverkusen staat bovenaan met 2 punten voorsprong op de recordkampioen.
"Dertig teams hebben geprobeerd Leverkusen te stoppen en het is ze allemaal niet gelukt", zei Tuchel op een persconferentie. "Hun reeks is verdiend en ze doen het erg goed, maar we staan maar 2 punten achter. Het is nog vroeg in het seizoen, maar het voelt wel als een ongewone wedstrijd. Alle kaarten liggen op tafel."
Leverkusen blijkt dit seizoen nauwelijks te verslaan en hoopt op de eerste Bundesliga-titel uit de clubgeschiedenis. Fernando Carro, CEO van de club, ziet het duel met Bayern vooral als een indicator. "Het maakt niet uit wat er gebeurt, we gaan gewoon door met waar we mee bezig zijn. We willen overal het maximale uit halen. De wedstrijd is een indicator voor de rest van het seizoen, maar ik zie er verder weinig in", aldus Carro, die verder lovend sprak over coach Xabi Alonso.
Bayern kan zaterdag mogelijk weer beschikken over doelman Manuel Neuer. Tuchel verwacht daarover zaterdagmiddag pas duidelijkheid. Verdediger Alphonso Davies is er in ieder geval niet bij. Joshua Kimmich, Kim Min-jae en Dayot Upamecano zijn mogelijk wel weer inzetbaar.
Bij Leverkusen staat de Nederlander Jeremie Frimpong onder contract. Matthijs de Ligt speelt bij Bayern.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Manchester City heeft verdediger Kyle Walker voor de rest van het seizoen verhuurd aan AC Milan. De Italiaanse club heeft ook een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de Engelse international.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft overeenstemming bereikt met FC Twente over de directe overgang van Youri Regeer. De 21-jarige jeugdinternational tekende een contract tot de zomer van 2029 in Amsterdam.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben na een half seizoen alweer afscheid genomen van keepster Olivia Clark. De 23-jarige international van Wales vertrekt naar Leicester City, dat onlangs Oranje-keepster Lize Kop naar Tottenham Hotspur zag gaan.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Vera Pauw is de nieuwe bondscoach van het vrouwenvoetbalteam van de Verenigde Arabische Emiraten. "De Nederlandse Pauw leidt ons team de toekomst in. Nieuwe dromen, nieuw leiderschap", stelt de bond van de Verenigde Arabische Emiraten bij de bekendmaking op X
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft een akkoord bereikt met verdediger Gerard Martín over een nieuwe verbintenis. De 22-jarige Spanjaard tekent bij tot de zomer van 2028 in de Catalaanse stad.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax raakt deze maand mogelijk ook Brian Brobbey kwijt. West Ham United onderzoekt of het de 22-jarige spits kan inlijven, melden verschillende bronnen.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft vijf nieuwe aandeelhouders gevonden, die per direct eigenaar van de Arnhemse voetbalclub zijn geworden. Ze nemen samen de miljoenenschuld over van de Common Group. Dat meldt Vitesse in een persbericht. Vitesse beschikt volgens de club weer over een positief eigen vermogen.
7 uur geleden