Bayern hoopt op Neuer en wil reeks Leverkusen doorbreken in toppe
LEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayern München wil er alles aan doen om de zegereeks van Leverkusen te doorbreken. Dat zei trainer Thomas Tuchel in aanloop naar de topper van zaterdag. Leverkusen staat bovenaan met 2 punten voorsprong op de recordkampioen.
"Dertig teams hebben geprobeerd Leverkusen te stoppen en het is ze allemaal niet gelukt", zei Tuchel op een persconferentie. "Hun reeks is verdiend en ze doen het erg goed, maar we staan maar 2 punten achter. Het is nog vroeg in het seizoen, maar het voelt wel als een ongewone wedstrijd. Alle kaarten liggen op tafel."
Leverkusen blijkt dit seizoen nauwelijks te verslaan en hoopt op de eerste Bundesliga-titel uit de clubgeschiedenis. Fernando Carro, CEO van de club, ziet het duel met Bayern vooral als een indicator. "Het maakt niet uit wat er gebeurt, we gaan gewoon door met waar we mee bezig zijn. We willen overal het maximale uit halen. De wedstrijd is een indicator voor de rest van het seizoen, maar ik zie er verder weinig in", aldus Carro, die verder lovend sprak over coach Xabi Alonso.
Bayern kan zaterdag mogelijk weer beschikken over doelman Manuel Neuer. Tuchel verwacht daarover zaterdagmiddag pas duidelijkheid. Verdediger Alphonso Davies is er in ieder geval niet bij. Joshua Kimmich, Kim Min-jae en Dayot Upamecano zijn mogelijk wel weer inzetbaar.
Bij Leverkusen staat de Nederlander Jeremie Frimpong onder contract. Matthijs de Ligt speelt bij Bayern.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
4 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
5 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
5 uur geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
6 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
16 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
16 uur geleden