Bayern hoopt op Neuer en wil reeks Leverkusen doorbreken in toppe
LEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayern München wil er alles aan doen om de zegereeks van Leverkusen te doorbreken. Dat zei trainer Thomas Tuchel in aanloop naar de topper van zaterdag. Leverkusen staat bovenaan met 2 punten voorsprong op de recordkampioen.
"Dertig teams hebben geprobeerd Leverkusen te stoppen en het is ze allemaal niet gelukt", zei Tuchel op een persconferentie. "Hun reeks is verdiend en ze doen het erg goed, maar we staan maar 2 punten achter. Het is nog vroeg in het seizoen, maar het voelt wel als een ongewone wedstrijd. Alle kaarten liggen op tafel."
Leverkusen blijkt dit seizoen nauwelijks te verslaan en hoopt op de eerste Bundesliga-titel uit de clubgeschiedenis. Fernando Carro, CEO van de club, ziet het duel met Bayern vooral als een indicator. "Het maakt niet uit wat er gebeurt, we gaan gewoon door met waar we mee bezig zijn. We willen overal het maximale uit halen. De wedstrijd is een indicator voor de rest van het seizoen, maar ik zie er verder weinig in", aldus Carro, die verder lovend sprak over coach Xabi Alonso.
Bayern kan zaterdag mogelijk weer beschikken over doelman Manuel Neuer. Tuchel verwacht daarover zaterdagmiddag pas duidelijkheid. Verdediger Alphonso Davies is er in ieder geval niet bij. Joshua Kimmich, Kim Min-jae en Dayot Upamecano zijn mogelijk wel weer inzetbaar.
Bij Leverkusen staat de Nederlander Jeremie Frimpong onder contract. Matthijs de Ligt speelt bij Bayern.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
1 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til lijkt zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar zijn rentree te kunnen maken. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie. Trainer Peter Bosz zei vrijdag op een persconferentie goede hoop te hebben dat Til weer van de partij is.
4 uur geledenBILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.
5 uur geleden