Bayern hervat training, Lewandowski maakt rentree
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft maandag de training hervat. De selectie van trainer Hansi Flick deed dat vanwege de maatregelen rond het nieuwe coronavirus volgens strikte regels. Robert Lewandowski, terug na een blessure aan zijn scheenbeen, was ook van de partij.
De selectie van Bayern trainde in vijf groepjes van maximaal vijf personen op meerdere velden. Ook op andere plekken werd rekening gehouden met de maatregelen. De auto's van de spelers werden in de parkeergarage uit elkaar gehouden en Bayern had speciale kleedkamerruimten laten maken, zodat niet meer dan twee spelers bij elkaar in een hok zitten.
"Het was een gek gevoel om vandaag een training in kleine groepen te doen. Maar het was ook leuk om de jongens weer in het echt te zien", aldus aanvoerder en doelman Manuel Neuer. "Ik wil ook de club en alle medewerkers en vrijwilligers bedanken voor het feit dat ze ons in deze moeilijke tijden de kans geven om meer voetbalspecifieke oefeningen op het veld te doen."
Meer uit Voetbal
DUBLIN (ANP) - Trainer Míchel Sánchez van Ajax was na het gelijkspel tegen Shelbourne (2-2) niet tevreden over zijn ploeg. "We kwamen hier om te winnen en dat is niet gelukt", zei hij.
6 uur geledenDUBLIN (ANP) - Ajax heeft zich met het schaamrood op de kaken geplaatst voor de play-offs voor een plek in het hoofdtoernooi van de Conference League. De club uit Amsterdam kwam in de uitwedstrijd tegen het povere Shelbourne uit Ierland niet verder dan een gelijkspel (2-2), na een zege van vorige week in de Johan Cruijff ArenA (3-1).
7 uur geledenSALZBURG (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ten koste van Aston Villa voor het tweede jaar op rij de Europese Supercup gewonnen. Désiré Doué maakte na een uur het winnende doelpunt in Salzburg: 2-1. Bij Europa League-winnaar Aston Villa speelden de Nederlandse doelman Marco Bizot en verdediger Ian Maatsen de hele wedstrijd mee, Lamare Bogarde viel in.
1 dag geledenZEIST (ANP) - De Spanjaard Xavi is de eerste buitenlandse bondscoach van Oranje sinds de Oostenrijker Ernst Happel in 1978. Tot de jaren 70 had het Nederlands elftal juist geregeld een trainer uit een ander land.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Xavi beschouwt zichzelf als "een beetje een zoon van het Nederlandse voetbal". Dat zegt de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal in een persbericht van de KNVB. "Ik vind het een enorme eer om bondscoach van het Nederlands elftal te worden. Als iemand die zijn opleiding heeft genoten aan de academie van FC Barcelona, met sterke invloeden van onder anderen Johan Cruijff en Rinus Michels, voel ik een bijzondere verbondenheid met het Nederlandse voetbal."
1 dag geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft de Spaanse oud-voetballer Xavi Hernández aangesteld als bondscoach van het Nederlands elftal. De 46-jarige voormalig trainer van onder meer FC Barcelona heeft een contract getekend tot en met het WK van 2030. Xavi is de opvolger van Ronald Koeman, die vertrok na het teleurstellend verlopen WK van deze zomer.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Sherida Spitse (36) is fel gekant tegen de commerciële houding van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Het is gewoon niet oké geld over de ruggen van spelers en speelsters te verdienen. Nu staan de FIFA en de UEFA tegenover elkaar. Dat is niet handig. Want de teams, de sporters en de supporters zijn de dupe", vertelde de recordinternational van het Nederlands voetbalelftal tijdens een persdag van de KNVB in Zeist aan het ANP.
1 dag geleden