Bayern heeft moeite met contractverlengingen door financiën
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München heeft het financieel gezien moeilijk. Technisch directeur Hasan Salihamidzic zei zaterdag tegen tv-zender Sky dat coronabeperkingen invloed hebben gehad en nog steeds hebben op de inkomsten van de club, onder meer omdat het stadion nog niet helemaal vol mag met supporters. Mede daardoor zijn de volgend jaar aflopende contracten van de basiskrachten Robert Lewandowski, Thomas Müller en Manuel Neuer nog niet verlengd.
"We moeten ervoor zorgen dat de kwaliteit van het team en de economische componenten in overeenstemming met elkaar zijn", aldus Salihamidzic. Hij wilde niet zeggen of al gesprekken worden gevoerd met de drie routiniers. Trainer Julian Nagelsmann benadrukte na de thuiszege op 1. FC Union Berlin (4-0), waarin Lewandowski twee keer scoorde, dat hij graag wil dat de spelers blijven. "Daar zal over gesproken worden."
Onder anderen Lothar Matthäus, oud-speler van Bayern, had kritiek op de volgens hem passieve houding van de clubleiding bij het verlengen van de contracten. Daar was directeur Oliver Kahn het weer niet mee eens, zei hij tegen lokale kranten. "Lothar heeft na zijn spelers- en trainerscarrière nog nooit een club geleid. Hij zou er goed aan doen niet te spreken over onderwerpen waarin hij geen enkel inzicht heeft", aldus Kahn.
Meer uit Voetbal
GDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
21 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
1 dag geleden