
Bayern geeft Dortmund hoop na nederlaag bij Mainz
MAINZ (ANP) - Bayern München heeft opnieuw een grote tegenvaller moeten incasseren. Na de uitschakeling tegen Manchester City in de Champions League verloor de ploeg van Thomas Tuchel het competitieduel bij FSV Mainz 05 met 3-1. Borussia Dortmund kan zaterdagavond de koppositie in de Bundesliga overnemen.
Door de nederlaag blijft Bayern op 59 punten staan. Dortmund, dat zaterdag om 18.30 uur Eintracht Frankfurt ontvangt, heeft een achterstand van 2 punten.
Hoewel Tuchel afgelopen week weigerde te spreken over een crisis, kon hij moeilijk ontkennen dat het niet draait sinds zijn aanstelling eind maart. De vervanger van de ontslagen Julian Nagelsmann wist slechts twee van zijn eerste zes wedstrijden te winnen en werd met Bayern uitgeschakeld in de Duitse beker en de Champions League.
Foutjes
Ook tegen Mainz begon de ploeg matig. Bayern maakte achterin de nodige foutjes en werd meteen onder druk gezet. De aftocht van de geblesseerde Alphonso Davies hielp de gemoedstoestand van Tuchel niet, maar opmerkelijk genoeg gingen de bezoekers daarna beter spelen. Invaller Noussair Mazraoui was gevaarlijk, terwijl een schot van Thomas Müller werd geblokt. Een eerste treffer van Sadio Mané werd afgekeurd, voordat de Senegalees na een half uur een voorzet van João Cancelo binnenkopte, 0-1.
Bayern zag Mainz ook na rust sterk beginnen. Na kansen voor Ludovic Ajorque en Aaron Martín kopte Ajorque alsnog uit een rebound de gelijkmaker binnen. In de laatste twintig minuten ging het van kwaad tot erger bij Bayern. Leandro Barreiro prikte op aangeven van Karim Onisiwo de 2-1 in de hoek, waarna Martín met een diagonaal schot de 3-1 maakte. Bij Bayern stond Matthijs de Ligt in de basis, viel Ryan Gravenberch in en bleef Daley Blind op de bank.
Middenmoter VfL Wolfsburg boekte een ruime zege bij VfL Bochum. De ploeg van de Nederlandse verdediger Micky van de Ven won de uitwedstrijd met 5-1, mede dankzij twee treffers van Mattias Svanberg. Jonas Wind miste nog een strafschop namens Wolfsburg. FC Köln was op bezoek bij 1899 Hoffenheim met 3-1 te sterk, terwijl Werder Bremen dankzij een hattrick van Marvin Ducksch hekkensluiter Hertha BSC versloeg: 2-4.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.
23 minuten geledenBURNLEY (ANP) - Liverpool FC gaat weer aan kop van de Premier League. The Reds wonnen zondag met 1-0 bij Burnley. Dat betekende de vierde competitiezege op rij voor het elftal van trainer Arne Slot.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles staat na vijf wedstrijden met 0 punten troosteloos onderaan in de Eredivisie. De ploeg van trainer Bas Sibum ging op zondag in eigen huis met 2-1 onderuit tegen AZ. Heracles heeft een doelsaldo van twee voor en zestien tegen. AZ heeft 10 punten uit vier wedstrijden. AZ ontvangt volgende week koploper Feyenoord in Alkmaar.
1 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen had geen andere keuze dan trainer Erik ten Hag te ontslaan. Dat zei Fernando Carro, voorzitter van de directie van de Duitse voetbalclub, zondag tegen het programma Bild Sport op Welt TV.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta heeft de derby tegen Excelsior met klein verschil gewonnen: 0-1. Het elftal van trainer Maurice Steijn maakte het verschil diep in blessuretijd, toen invaller Ayoub Oufkir de bal bij de tweede paal in het doel kon tikken. Excelsior speelde op dat moment met een man minder, nadat linksback Arthur Zagré in de 78e minuut zijn tweede gele kaart had gekregen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond de rode kaart die zijn aanvaller Anis Hadj Moussa in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (1-0) kreeg niet terecht. Dat zei hij na afloop in een interview met ESPN.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook de vierde competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. De Rotterdammers hadden in De Kuip aan een doelpunt van Anis Hadj Moussa genoeg om sc Heerenveen te verslaan: 1-0. Beide teams speelden een deel van de tweede helft met tien man na rode kaarten voor Hadj Moussa (57e minuut) en Hristiyan Petrov (72e minuut). De tweede helft telde veertien minuten blessuretijd, onder meer omdat het broekje van scheidsrechter Robin Hensgens stuk was en hij in de kleedkamer een nieuwe moest halen.
19 uur geleden