Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern en Real Madrid in evenwicht in eerste duel halve finale

Bayern en Real Madrid in evenwicht in eerste duel halve finale

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München en Real Madrid hebben elkaar in evenwicht gehouden in de eerste wedstrijd van de halve finale in de Champions League. Het duel tussen de nummer 2 van Duitsland en de koploper van Spanje eindigde in 2-2.

Voor Bayern is de Champions League nog de enige kans op een prijs. De ploeg van de vertrekkende trainer Thomas Tuchel heeft een tegenvallend seizoen achter de rug, waarin het de landstitel voor het eerst sinds 2012 niet wist te veroveren.

De chagrijnige stemming in München lijkt echter door het Europese succes omgeslagen. Bayern schakelde in de kwartfinales op knappe wijze Arsenal uit en trok de goede lijn door in de openingsfase van het duel met Real. De thuisploeg zette de ploeg van Carlo Ancelotti meteen onder druk en creëerde in de eerste tien minuten een aantal goede kansen. Leroy Sané en Harry Kane wisten de bal niet langs keeper Andriy Loenin te krijgen.

Fraaie steekpass

Real, dat titelverdediger Manchester City na strafschoppen had uitgeschakeld, herpakte zich halverwege de eerste helft en sloeg vervolgens uit de eerste kans toe. Na een fraaie steekpass van voormalig Bayern-speler Toni Kroos rondde Vinícius Júnior in de 24e minuut beheerst af, 0-1.

Real controleerde na de treffer de wedstrijd en keeper Manuel Neuer voorkwam dat Kroos na rust de voorsprong verdubbelde. Bayern, dat speelde zonder de geblesseerde Matthijs de Ligt, draaide de wedstrijd daarna in vier minuten tijd uit het niets om. Sané schoot in de 53e minuut raak in de korte hoek en Kane benutte even later een strafschop, na een overtreding op Jamal Musiala, 2-1.

Penalty

Bayern kreeg vervolgens nog kansen op meer via Kane en Eric Dier, maar het was Real dat in de 83e minuut scoorde. Rodrygo ging neer in het strafschopgebied en Vinícius schoot de penalty binnen, 2-2.

De return staat op woensdag 8 mei op het programma in Madrid. De andere halve finale gaat tussen Borussia Dortmund en Paris Saint-Germain. Zij spelen woensdag hun eerste wedstrijd in Dortmund.

Meer uit Voetbal

Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

4 uur geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

5 uur geleden
Koeman vindt het lastig om ver weg van zijn zieke vrouw te zijn

WHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."

5 uur geleden
Oranje start grotendeels met beoogd basisteam tegen Oezbekistan

WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.

5 uur geleden
Feyenoord ontslaat trainer Van Persie na ruim een jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.

6 uur geleden
Deen Eriksen zakt weer in elkaar op het veld, maar maakt het goed

ODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.

7 uur geleden
Braziliaan Wesley mist WK door blessure, Ederson vervangt hem

NEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.

8 uur geleden