Bayern en Real Madrid in evenwicht in eerste duel halve finale
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München en Real Madrid hebben elkaar in evenwicht gehouden in de eerste wedstrijd van de halve finale in de Champions League. Het duel tussen de nummer 2 van Duitsland en de koploper van Spanje eindigde in 2-2.
Voor Bayern is de Champions League nog de enige kans op een prijs. De ploeg van de vertrekkende trainer Thomas Tuchel heeft een tegenvallend seizoen achter de rug, waarin het de landstitel voor het eerst sinds 2012 niet wist te veroveren.
De chagrijnige stemming in München lijkt echter door het Europese succes omgeslagen. Bayern schakelde in de kwartfinales op knappe wijze Arsenal uit en trok de goede lijn door in de openingsfase van het duel met Real. De thuisploeg zette de ploeg van Carlo Ancelotti meteen onder druk en creëerde in de eerste tien minuten een aantal goede kansen. Leroy Sané en Harry Kane wisten de bal niet langs keeper Andriy Loenin te krijgen.
Fraaie steekpass
Real, dat titelverdediger Manchester City na strafschoppen had uitgeschakeld, herpakte zich halverwege de eerste helft en sloeg vervolgens uit de eerste kans toe. Na een fraaie steekpass van voormalig Bayern-speler Toni Kroos rondde Vinícius Júnior in de 24e minuut beheerst af, 0-1.
Real controleerde na de treffer de wedstrijd en keeper Manuel Neuer voorkwam dat Kroos na rust de voorsprong verdubbelde. Bayern, dat speelde zonder de geblesseerde Matthijs de Ligt, draaide de wedstrijd daarna in vier minuten tijd uit het niets om. Sané schoot in de 53e minuut raak in de korte hoek en Kane benutte even later een strafschop, na een overtreding op Jamal Musiala, 2-1.
Penalty
Bayern kreeg vervolgens nog kansen op meer via Kane en Eric Dier, maar het was Real dat in de 83e minuut scoorde. Rodrygo ging neer in het strafschopgebied en Vinícius schoot de penalty binnen, 2-2.
De return staat op woensdag 8 mei op het programma in Madrid. De andere halve finale gaat tussen Borussia Dortmund en Paris Saint-Germain. Zij spelen woensdag hun eerste wedstrijd in Dortmund.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de titel in de Italiaanse voetbalcompetitie punten verspeeld. De regerend landskampioen kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen het laaggeklasseerde Hellas Verona: 2-2.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt versterking van de in Amerika geboren Italiaanse voetbalster Victoria 'Tori' DellaPeruta. De 21-jarige aanvalster wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van het Italiaanse ACF Fiorentina, maakte Feyenoord bekend. De nieuwe aanwinst is het jongere zusje van Feyenoorder Talia DellaPeruta.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi wil na zijn voetballoopbaan geen coach, maar clubeigenaar worden. Dat vertelde de 38-jarige Argentijnse voetballegende in een interview met de Argentijnse streamingzender Luzu TV.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De eredivisiewedstrijd tussen NEC en FC Utrecht en de vijf duels uit de eerste divisie van vrijdag gaan niet door. Dat heeft de KNVB besloten om het verwachte winterse weer.
8 uur geledenESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.
11 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
23 uur geleden