Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern en Real Madrid in evenwicht in eerste duel halve finale

Bayern en Real Madrid in evenwicht in eerste duel halve finale

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München en Real Madrid hebben elkaar in evenwicht gehouden in de eerste wedstrijd van de halve finale in de Champions League. Het duel tussen de nummer 2 van Duitsland en de koploper van Spanje eindigde in 2-2.

Voor Bayern is de Champions League nog de enige kans op een prijs. De ploeg van de vertrekkende trainer Thomas Tuchel heeft een tegenvallend seizoen achter de rug, waarin het de landstitel voor het eerst sinds 2012 niet wist te veroveren.

De chagrijnige stemming in München lijkt echter door het Europese succes omgeslagen. Bayern schakelde in de kwartfinales op knappe wijze Arsenal uit en trok de goede lijn door in de openingsfase van het duel met Real. De thuisploeg zette de ploeg van Carlo Ancelotti meteen onder druk en creëerde in de eerste tien minuten een aantal goede kansen. Leroy Sané en Harry Kane wisten de bal niet langs keeper Andriy Loenin te krijgen.

Fraaie steekpass

Real, dat titelverdediger Manchester City na strafschoppen had uitgeschakeld, herpakte zich halverwege de eerste helft en sloeg vervolgens uit de eerste kans toe. Na een fraaie steekpass van voormalig Bayern-speler Toni Kroos rondde Vinícius Júnior in de 24e minuut beheerst af, 0-1.

Real controleerde na de treffer de wedstrijd en keeper Manuel Neuer voorkwam dat Kroos na rust de voorsprong verdubbelde. Bayern, dat speelde zonder de geblesseerde Matthijs de Ligt, draaide de wedstrijd daarna in vier minuten tijd uit het niets om. Sané schoot in de 53e minuut raak in de korte hoek en Kane benutte even later een strafschop, na een overtreding op Jamal Musiala, 2-1.

Penalty

Bayern kreeg vervolgens nog kansen op meer via Kane en Eric Dier, maar het was Real dat in de 83e minuut scoorde. Rodrygo ging neer in het strafschopgebied en Vinícius schoot de penalty binnen, 2-2.

De return staat op woensdag 8 mei op het programma in Madrid. De andere halve finale gaat tussen Borussia Dortmund en Paris Saint-Germain. Zij spelen woensdag hun eerste wedstrijd in Dortmund.

Meer uit Voetbal

Spaans international Lamine Yamal op tijd fit voor WK voetbal

BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.

19 minuten geleden
FC Barcelona ziet Raphinha terugkeren voor mogelijk kampioensduel

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.

48 minuten geleden
Klaassen ontbreekt bij Ajax in topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."

1 uur geleden
Fans Vitesse opgelucht: al zoveel gekke situaties meegemaakt

ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.

3 uur geleden
KNVB gaat advies advocaat-generaal 'zorgvuldig bestuderen'

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.

3 uur geleden
Vitesse spreekt na advies van 'belangrijk juridisch signaal'

ARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.

4 uur geleden
Advies advocaat-generaal: Vitesse mag proflicentie houden

DEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.

4 uur geleden