Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern en Real Madrid in evenwicht in eerste duel halve finale

Bayern en Real Madrid in evenwicht in eerste duel halve finale

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München en Real Madrid hebben elkaar in evenwicht gehouden in de eerste wedstrijd van de halve finale in de Champions League. Het duel tussen de nummer 2 van Duitsland en de koploper van Spanje eindigde in 2-2.

Voor Bayern is de Champions League nog de enige kans op een prijs. De ploeg van de vertrekkende trainer Thomas Tuchel heeft een tegenvallend seizoen achter de rug, waarin het de landstitel voor het eerst sinds 2012 niet wist te veroveren.

De chagrijnige stemming in München lijkt echter door het Europese succes omgeslagen. Bayern schakelde in de kwartfinales op knappe wijze Arsenal uit en trok de goede lijn door in de openingsfase van het duel met Real. De thuisploeg zette de ploeg van Carlo Ancelotti meteen onder druk en creëerde in de eerste tien minuten een aantal goede kansen. Leroy Sané en Harry Kane wisten de bal niet langs keeper Andriy Loenin te krijgen.

Fraaie steekpass

Real, dat titelverdediger Manchester City na strafschoppen had uitgeschakeld, herpakte zich halverwege de eerste helft en sloeg vervolgens uit de eerste kans toe. Na een fraaie steekpass van voormalig Bayern-speler Toni Kroos rondde Vinícius Júnior in de 24e minuut beheerst af, 0-1.

Real controleerde na de treffer de wedstrijd en keeper Manuel Neuer voorkwam dat Kroos na rust de voorsprong verdubbelde. Bayern, dat speelde zonder de geblesseerde Matthijs de Ligt, draaide de wedstrijd daarna in vier minuten tijd uit het niets om. Sané schoot in de 53e minuut raak in de korte hoek en Kane benutte even later een strafschop, na een overtreding op Jamal Musiala, 2-1.

Penalty

Bayern kreeg vervolgens nog kansen op meer via Kane en Eric Dier, maar het was Real dat in de 83e minuut scoorde. Rodrygo ging neer in het strafschopgebied en Vinícius schoot de penalty binnen, 2-2.

De return staat op woensdag 8 mei op het programma in Madrid. De andere halve finale gaat tussen Borussia Dortmund en Paris Saint-Germain. Zij spelen woensdag hun eerste wedstrijd in Dortmund.

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

23 minuten geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

43 minuten geleden
Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

1 uur geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

2 uur geleden
FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

3 uur geleden
Mourinho dient klacht in bij Europees Hof om boete en schorsing

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.

3 uur geleden
Nederlands elftal onderweg naar de Verenigde Staten voor WK

SCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.

4 uur geleden