Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern en deelstaat Beieren rouwen om 'voetbalgod' Beckenbauer

Bayern en deelstaat Beieren rouwen om 'voetbalgod' Beckenbauer

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Beierse premier Markus Söder en vertegenwoordigers van Bayern München hebben voetballegende Franz Beckenbauer woensdag herdacht. Ze ondertekenden een condoleanceregister ter nagedachtenis aan de Bayern-icoon die zondag op 78-jarige leeftijd overleed.

"We rouwen om het verlies van een zeer, zeer grote Beier, de meest succesvolle en de beste voetballer die Duitsland ooit heeft gehad", zei Söder. "Een man die een soort voetbalgod was, die het Duitse voetbal en het beeld van Duitsers in de wereld veranderde. We zullen hem nooit vergeten."

Bayern-voorzitter Herbert Hainer onderstreepte dat Beckenbauer niet alleen van grote waarde was voor Bayern, maar ook voor het Duitse voetbal en het wereldvoetbal. "In het verleden heb ik hem vaak vergeleken met Muhammad Ali, die een revolutie betekende voor het boksen, en Franz Beckenbauer was een revolutie voor het voetbal", aldus Hainer.

Hoeness en Rummenigge

Namens Bayern waren ook algemeen directeur Jan-Christian Dreesen en oud-spelers en officials Uli Hoeness en Karl-Heinz Rummenigge present.

De landskampioen hervat vrijdagavond de competitie in de Bundesliga met een thuiswedstrijd tegen Hoffenheim. In de Allianz Arena wordt uitgebreid stilgestaan bij het heengaan van Beckenbauer. Het stadion wordt verlicht met de woorden 'Danke Franz', er is een minuut stilte en spelers dragen een rouwband.

Herdenkingsdienst

Op vrijdag 19 januari verzorgt Bayern München een herdenkingsdienst in het stadion.

Meer uit Voetbal

Duits talent Karl (18) loopt spierscheuring op en mist WK

CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.

55 minuten geleden
Kluivert ziet WK-droom na 'beetje gekke carrière' alsnog uitkomen

NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.

2 uur geleden
Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

8 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

10 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

11 uur geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

13 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

14 uur geleden