
Bayern en deelstaat Beieren rouwen om 'voetbalgod' Beckenbauer
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Beierse premier Markus Söder en vertegenwoordigers van Bayern München hebben voetballegende Franz Beckenbauer woensdag herdacht. Ze ondertekenden een condoleanceregister ter nagedachtenis aan de Bayern-icoon die zondag op 78-jarige leeftijd overleed.
"We rouwen om het verlies van een zeer, zeer grote Beier, de meest succesvolle en de beste voetballer die Duitsland ooit heeft gehad", zei Söder. "Een man die een soort voetbalgod was, die het Duitse voetbal en het beeld van Duitsers in de wereld veranderde. We zullen hem nooit vergeten."
Bayern-voorzitter Herbert Hainer onderstreepte dat Beckenbauer niet alleen van grote waarde was voor Bayern, maar ook voor het Duitse voetbal en het wereldvoetbal. "In het verleden heb ik hem vaak vergeleken met Muhammad Ali, die een revolutie betekende voor het boksen, en Franz Beckenbauer was een revolutie voor het voetbal", aldus Hainer.
Hoeness en Rummenigge
Namens Bayern waren ook algemeen directeur Jan-Christian Dreesen en oud-spelers en officials Uli Hoeness en Karl-Heinz Rummenigge present.
De landskampioen hervat vrijdagavond de competitie in de Bundesliga met een thuiswedstrijd tegen Hoffenheim. In de Allianz Arena wordt uitgebreid stilgestaan bij het heengaan van Beckenbauer. Het stadion wordt verlicht met de woorden 'Danke Franz', er is een minuut stilte en spelers dragen een rouwband.
Herdenkingsdienst
Op vrijdag 19 januari verzorgt Bayern München een herdenkingsdienst in het stadion.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Crystal Palace heeft voor het eerst in de 119-jarige clubhistorie een grote voetbalprijs gewonnen. De Londenaren versloegen Manchester City in de finale van de FA Cup. Op Wembley werd het 1-0.
40 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Voetbalster Jaimy Ravensbergen van FC Twente was "supertrots op het hele team" na het veroveren van de landstitel. De 24-jarige topscorer van de Eredivisie voor vrouwen draaide op de spannende laatste speeldag met een hattrick een ruime achterstand tegen AZ (0-2) om in een 3-2-zege voor FC Twente.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente zijn voor het tweede jaar op rij landskampioen geworden. De koploper draaide op de spannende laatste speeldag tegen AZ een 0-2-achterstand om in een 3-2-zege. Concurrent PSV, dat met dezelfde cijfers won van Feyenoord, greep vanwege een minder doelsaldo naast de titel.
4 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Dean Huijsen verlaat aan het einde van het seizoen Bournemouth voor Real Madrid. De Spaanse topclub betaalt de afkoopsom van bijna 60 miljoen euro die in het contract van de verdediger staat, bevestigt de Engelse club.
7 uur geledenBIRMINGHAM/LONDEN (ANP) - Chelsea en Aston Villa hebben in de Premier League goede zaken gedaan in de strijd om Champions League-voetbal. Chelsea won met 1-0 van Manchester United en klom naar de vierde plaats, Aston Villa versloeg Tottenham Hotspur met 2-0, waarmee het op de vijfde plaats kwam. De eerste vijf in de competitie spelen volgend seizoen in de Champions League.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen kan zondag voor Ajax uitkomen in de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente. "Dat is een onverwachte verrassing", zegt trainer Francesco Farioli over de linksbuiten die aanvankelijk dit seizoen niet meer in actie leek te komen. "Ik verwacht dat Oliver het gaat halen en klaar zal zijn."
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Het maakt trainer Maurice Steijn van Sparta Rotterdam niet uit of PSV of Ajax zondag kampioen wordt. "Mij gaat het er alleen om dat wij zo hoog mogelijk eindigen en de play-offs voor Europees voetbal halen", vertelde hij vrijdag aan ESPN.
1 dag geleden