Bayern en deelstaat Beieren rouwen om 'voetbalgod' Beckenbauer
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Beierse premier Markus Söder en vertegenwoordigers van Bayern München hebben voetballegende Franz Beckenbauer woensdag herdacht. Ze ondertekenden een condoleanceregister ter nagedachtenis aan de Bayern-icoon die zondag op 78-jarige leeftijd overleed.
"We rouwen om het verlies van een zeer, zeer grote Beier, de meest succesvolle en de beste voetballer die Duitsland ooit heeft gehad", zei Söder. "Een man die een soort voetbalgod was, die het Duitse voetbal en het beeld van Duitsers in de wereld veranderde. We zullen hem nooit vergeten."
Bayern-voorzitter Herbert Hainer onderstreepte dat Beckenbauer niet alleen van grote waarde was voor Bayern, maar ook voor het Duitse voetbal en het wereldvoetbal. "In het verleden heb ik hem vaak vergeleken met Muhammad Ali, die een revolutie betekende voor het boksen, en Franz Beckenbauer was een revolutie voor het voetbal", aldus Hainer.
Hoeness en Rummenigge
Namens Bayern waren ook algemeen directeur Jan-Christian Dreesen en oud-spelers en officials Uli Hoeness en Karl-Heinz Rummenigge present.
De landskampioen hervat vrijdagavond de competitie in de Bundesliga met een thuiswedstrijd tegen Hoffenheim. In de Allianz Arena wordt uitgebreid stilgestaan bij het heengaan van Beckenbauer. Het stadion wordt verlicht met de woorden 'Danke Franz', er is een minuut stilte en spelers dragen een rouwband.
Herdenkingsdienst
Op vrijdag 19 januari verzorgt Bayern München een herdenkingsdienst in het stadion.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
9 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
11 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
11 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
12 uur geleden