Bayern en deelstaat Beieren rouwen om 'voetbalgod' Beckenbauer
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Beierse premier Markus Söder en vertegenwoordigers van Bayern München hebben voetballegende Franz Beckenbauer woensdag herdacht. Ze ondertekenden een condoleanceregister ter nagedachtenis aan de Bayern-icoon die zondag op 78-jarige leeftijd overleed.
"We rouwen om het verlies van een zeer, zeer grote Beier, de meest succesvolle en de beste voetballer die Duitsland ooit heeft gehad", zei Söder. "Een man die een soort voetbalgod was, die het Duitse voetbal en het beeld van Duitsers in de wereld veranderde. We zullen hem nooit vergeten."
Bayern-voorzitter Herbert Hainer onderstreepte dat Beckenbauer niet alleen van grote waarde was voor Bayern, maar ook voor het Duitse voetbal en het wereldvoetbal. "In het verleden heb ik hem vaak vergeleken met Muhammad Ali, die een revolutie betekende voor het boksen, en Franz Beckenbauer was een revolutie voor het voetbal", aldus Hainer.
Hoeness en Rummenigge
Namens Bayern waren ook algemeen directeur Jan-Christian Dreesen en oud-spelers en officials Uli Hoeness en Karl-Heinz Rummenigge present.
De landskampioen hervat vrijdagavond de competitie in de Bundesliga met een thuiswedstrijd tegen Hoffenheim. In de Allianz Arena wordt uitgebreid stilgestaan bij het heengaan van Beckenbauer. Het stadion wordt verlicht met de woorden 'Danke Franz', er is een minuut stilte en spelers dragen een rouwband.
Herdenkingsdienst
Op vrijdag 19 januari verzorgt Bayern München een herdenkingsdienst in het stadion.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
7 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
10 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
10 uur geleden