Bayern en deelstaat Beieren rouwen om 'voetbalgod' Beckenbauer
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Beierse premier Markus Söder en vertegenwoordigers van Bayern München hebben voetballegende Franz Beckenbauer woensdag herdacht. Ze ondertekenden een condoleanceregister ter nagedachtenis aan de Bayern-icoon die zondag op 78-jarige leeftijd overleed.
"We rouwen om het verlies van een zeer, zeer grote Beier, de meest succesvolle en de beste voetballer die Duitsland ooit heeft gehad", zei Söder. "Een man die een soort voetbalgod was, die het Duitse voetbal en het beeld van Duitsers in de wereld veranderde. We zullen hem nooit vergeten."
Bayern-voorzitter Herbert Hainer onderstreepte dat Beckenbauer niet alleen van grote waarde was voor Bayern, maar ook voor het Duitse voetbal en het wereldvoetbal. "In het verleden heb ik hem vaak vergeleken met Muhammad Ali, die een revolutie betekende voor het boksen, en Franz Beckenbauer was een revolutie voor het voetbal", aldus Hainer.
Hoeness en Rummenigge
Namens Bayern waren ook algemeen directeur Jan-Christian Dreesen en oud-spelers en officials Uli Hoeness en Karl-Heinz Rummenigge present.
De landskampioen hervat vrijdagavond de competitie in de Bundesliga met een thuiswedstrijd tegen Hoffenheim. In de Allianz Arena wordt uitgebreid stilgestaan bij het heengaan van Beckenbauer. Het stadion wordt verlicht met de woorden 'Danke Franz', er is een minuut stilte en spelers dragen een rouwband.
Herdenkingsdienst
Op vrijdag 19 januari verzorgt Bayern München een herdenkingsdienst in het stadion.
Meer uit Voetbal
TUNIS (ANP/RTR) - De voetbalbond van Tunesië heeft afscheid genomen van bondscoach Sami Trabelsi. Tunesië, een van de tegenstanders van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK deze zomer, werd zaterdag uitgeschakeld in de achtste finales van de Afrika Cup in Marokko.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).
13 uur geledenRABAT (ANP) - Azzedine Ounahi komt niet meer in actie voor Marokko op de Afrika Cup. De spelmaker van Girona heeft een kuitblessure en moet volgens zijn bondscoach Walid Regragui minimaal vijf weken rust houden.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in blessuretijd een voorsprong op Chelsea verspeeld. Enzo Fernández maakte in de 94e minuut de gelijkmaker voor de bezoekers uit Londen: 1-1.
15 uur geledenLEEDS (ANP) - Een toeschouwer in het stadion van Leeds United is kort voor de aftrap van het duel met Manchester United overleden. Dat meldt de thuisploeg in een statement dat op eigen kanalen is verschenen.
17 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko staat in de kwartfinales van de Afrika Cup. Het gastland won zondag in Rabat met 1-0 van Tanzania. Kameroen is na een zege op Zuid-Afrika (2-1) de volgende tegenstander van Marokko. Junior Tchamadeu en Christian Kofane maakten de doelpunten voor de 'Ontembare Leeuwen.' Evidence Makgopa maakte het duel in de 88e minuut namens Zuid-Afrika nog even spannend.
17 uur geleden