Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern en Barça willen eindelijk weer eens succes in Europa

Bayern en Barça willen eindelijk weer eens succes in Europa

LISSABON (ANP) - Bayern München en FC Barcelona wonnen de Europa Cup 1 en Champions League allebei vijf keer. Voor beide topclubs is het laatste succes in het belangrijkste Europese clubtoernooi wel alweer even geleden. Bayern won de Champions League in 2013 en Barcelona deed dat in 2015 voor het laatst. Daarna was het drie keer op rij de beurt aan Real Madrid en vorig jaar won Liverpool de Champions League.

Bayern begint het kwartfinaleduel in Lissabon voor de meeste mensen als favoriet. De Duitsers maakten na de gedwongen coronapauze een sterke indruk en wonnen in Duitsland zowel de titel als de beker. Barcelona moest het kampioenschap in Spanje aan Real Madrid laten. De competitie is in Duitsland echter al een tijdje afgelopen, Barcelona zit wat dat betreft beter in het ritme. Bayern begint misschien wat uitgeruster aan het vervolg van de Champions League in Portugal.

"We weten dat we een goede kans hebben. We kijken enorm naar deze wedstrijd uit", aldus international Leon Goretzka van Bayern over het duel dat vrijdag om 21.00 uur begint.

Bayern ongeslagen

Voor Arturo Vidal wordt het een bijzondere ontmoeting. De Chileen speelde van 2015 tot 2018 voor Bayern en nu is FC Barcelona zijn werkgever. "Voor ons is het morgen de belangrijkste wedstrijd van het seizoen. Bayern behoort altijd tot de favorieten, maar morgen spelen ze tegen FC Barcelona, het beste team ter wereld. We hebben veel talent, we hebben Lionel Messi en we hebben de beste spelers van de wereld. We zullen het morgen laten zien", zei hij.

Bayern München is ongeslagen sinds december. Van de laatste 27 wedstrijden won de club er 26. Spits Robert Lewandowski maakte, alle competities en toernooien meegerekend, 53 doelpunten. 13 daarvan noteerde de Pool in de Champions League. Vidal: "Lewandowski is een fantastische speler. Het wordt lastig hem af te stoppen, maar we zijn erop voorbereid. Messi is van een andere planeet."

Messi in vorm

Trainer Quique Setién van Barcelona sloot zich bij Vidal aan. "Lewandowski is niet van hetzelfde niveau als Messi, zoveel is wel duidelijk. Hij verkeert in goede vorm, maar dat doet Messi ook.

Bayern en Barcelona troffen elkaar in de knock-outfase van de Champions League drie keer eerder. De winnaar van dat duel won uiteindelijk ook de Champions League, FC Barcelona in 2009 en 2015 en Bayern München in 2013.

Meer uit Voetbal

Fenerbahçe meldt komst Kuyt als assistent van trainer Kartal

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe meldt de komst van Dirk Kuyt als assistent-trainer van de nieuwe hoofdcoach İsmail Kartal. De club uit Istanbul zegt een principeakkoord te hebben met de Nederlandse oud-international, die de trainer is van FC Dordrecht en nog een contract heeft tot medio 2028.

1 uur geleden
Canada weigert Ivoorkust-speler Wahi inreisvisum voor WK-duel

TORONTO (ANP/DPA) - Canada heeft Ivoorkust-international Elye Wahi de toegang tot het land ontzegd. De 23-jarige aanvaller kan daardoor niet met de selectie van Ivoorkust naar Toronto reizen voor de groepswedstrijd op het WK tegen Duitsland van zaterdag.

1 uur geleden
Voetbalsters Oranje in play-offs voor WK 2027 tegen Hongarije

NYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het in de play-offs voor de kwalificatie voor het WK van 2027 in Brazilië, op tegen Hongarije. Als de voetbalsters dat tweeluik winnen, wacht er nog een tegenstander over twee wedstrijden. Dat is dan tegen de winnaar van de wedstrijden tussen Turkije en Slovenië.

2 uur geleden
Van Bronckhorst was verrast toen Feyenoord hem benaderde

ROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst was verrast dat Feyenoord bij hem uitkwam. Dat zei de 51-jarige trainer donderdag tijdens zijn presentatie als hoofdtrainer in De Kuip.

3 uur geleden
Real Madrid legt verdediger Konaté tot 2030 vast

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft verdediger Ibrahima Konaté vastgelegd tot medio 2030. De 27-jarige Franse international vertrok eerder dit voorjaar na vijf seizoenen transfervrij bij Liverpool.

3 uur geleden
Díaz leidt Colombia met doelpunt en assist naar zege op het WK

MEXICO-STAD (ANP) - Colombia heeft de eerste wedstrijd op het WK voetbal tegen Oezbekistan gewonnen. Luis Díaz speelde een hoofdrol in een volgepakt stadion in Mexico-Stad. De aanvaller van Bayern München had met een doelpunt en een assist een groot aandeel in de zege: 3-1.

9 uur geleden
Gedragen shirts van Nederlands elftal op WK zijn populair

KANSAS CITY (ANP) - Er wordt flink geboden op de shirts die de spelers van het Nederlands elftal zondag hebben gedragen in het eerste WK-duel met Japan. De veiling is nog niet gesloten, maar op basis van de huidige biedingen staat de teller op 25.992 euro.

9 uur geleden