Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern en Barça willen eindelijk weer eens succes in Europa

Bayern en Barça willen eindelijk weer eens succes in Europa

LISSABON (ANP) - Bayern München en FC Barcelona wonnen de Europa Cup 1 en Champions League allebei vijf keer. Voor beide topclubs is het laatste succes in het belangrijkste Europese clubtoernooi wel alweer even geleden. Bayern won de Champions League in 2013 en Barcelona deed dat in 2015 voor het laatst. Daarna was het drie keer op rij de beurt aan Real Madrid en vorig jaar won Liverpool de Champions League.

Bayern begint het kwartfinaleduel in Lissabon voor de meeste mensen als favoriet. De Duitsers maakten na de gedwongen coronapauze een sterke indruk en wonnen in Duitsland zowel de titel als de beker. Barcelona moest het kampioenschap in Spanje aan Real Madrid laten. De competitie is in Duitsland echter al een tijdje afgelopen, Barcelona zit wat dat betreft beter in het ritme. Bayern begint misschien wat uitgeruster aan het vervolg van de Champions League in Portugal.

"We weten dat we een goede kans hebben. We kijken enorm naar deze wedstrijd uit", aldus international Leon Goretzka van Bayern over het duel dat vrijdag om 21.00 uur begint.

Bayern ongeslagen

Voor Arturo Vidal wordt het een bijzondere ontmoeting. De Chileen speelde van 2015 tot 2018 voor Bayern en nu is FC Barcelona zijn werkgever. "Voor ons is het morgen de belangrijkste wedstrijd van het seizoen. Bayern behoort altijd tot de favorieten, maar morgen spelen ze tegen FC Barcelona, het beste team ter wereld. We hebben veel talent, we hebben Lionel Messi en we hebben de beste spelers van de wereld. We zullen het morgen laten zien", zei hij.

Bayern München is ongeslagen sinds december. Van de laatste 27 wedstrijden won de club er 26. Spits Robert Lewandowski maakte, alle competities en toernooien meegerekend, 53 doelpunten. 13 daarvan noteerde de Pool in de Champions League. Vidal: "Lewandowski is een fantastische speler. Het wordt lastig hem af te stoppen, maar we zijn erop voorbereid. Messi is van een andere planeet."

Messi in vorm

Trainer Quique Setién van Barcelona sloot zich bij Vidal aan. "Lewandowski is niet van hetzelfde niveau als Messi, zoveel is wel duidelijk. Hij verkeert in goede vorm, maar dat doet Messi ook.

Bayern en Barcelona troffen elkaar in de knock-outfase van de Champions League drie keer eerder. De winnaar van dat duel won uiteindelijk ook de Champions League, FC Barcelona in 2009 en 2015 en Bayern München in 2013.

Meer uit Voetbal

Een aanhouding rond beladen AZ-wedstrijd tegen Hapoel Beër Sjeva

ALKMAAR (ANP) - Er is donderdag een persoon aangehouden in Alkmaar bij de wedstrijd tussen AZ en de Israëlische ploeg Hapoel Beër Sjeva. Het gaat om een voetbalsupporter die voorafgaand aan de wedstrijd een politieagent zou hebben beledigd. Na onderzoek is die heengezonden, volgens een politiewoordvoerder vrijdag.

30 minuten geleden
NEC pakt eerste punt in Europa League tegen Levski Sofia

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft het eerste punt in de competitiefase van de Europa League binnen. De ploeg van trainer Dick Schreuder kwam in eigen huis tegen het Bulgaarse Levski Sofia dankzij aanvoerder Tjaronn Chery terug van een achterstand en speelde gelijk: 1-1.

11 uur geleden
FC Twente begint in Conference League met zege op FC Thun

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de competitiefase van de Conference League begonnen met een 1-0-overwinning op het Zwitserse FC Thun. De ploeg van trainer John van den Brom maakte in eigen huis na een rode kaart voor de bezoekers in de tweede helft het verschil.

11 uur geleden
AZ-spits Meerdink: mooier kun je niet aan een wedstrijd beginnen

ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink bezorgde AZ met zijn eerste balcontact een zege op Hapoel Beër Sjeva (2-1) in de Europa League. De spits benutte een strafschop die werd veroorzaakt toen hij nog niet op het veld stond.

12 uur geleden
Míchel wijt tegendoelpunten van Ajax aan persoonlijke fouten

SPLIT (ANP) - Míchel Sánchez vindt dat de nederlaag van Ajax te wijten is aan persoonlijke fouten bij de tegendoelpunten. "Dit soort fouten kun je niet maken", zei de coach van Ajax na de 2-1-nederlaag van zijn elftal bij Hajduk Split tegen Ziggo Sport.

12 uur geleden
Klaassen: Ajax hoeft na verlies in Split niet in paniek te raken

SPLIT (ANP) - Davy Klaassen vindt dat Ajax na een 2-1-nederlaag bij Hajduk Split "niet in de paniekstand" hoeft te schieten. Dat zei de aanvoerder van Ajax in Split na afloop tegen Ziggo Sport. "Als je niet kunt domineren dan zijn sommige momenten bepalend. Daar ging het mis", zei Klaassen, die voor de gelijkmaker van Ajax tekende in de 53e minuut.

13 uur geleden
Valse start voor Ajax in competitiefase van Conference League

SPLIT (ANP) - Ajax is slecht begonnen aan de Conference League. De ploeg van de Spaanse coach Míchel Sánchez blameerde zich met een 2-1-nederlaag in een door vuurwerk onderbroken duel met Hajduk Split. Ajax is daarmee nog zonder punten in de competitiefase van het weinig prestigieuze Europese toernooi.

13 uur geleden