Bayern en Barça willen eindelijk weer eens succes in Europa
LISSABON (ANP) - Bayern München en FC Barcelona wonnen de Europa Cup 1 en Champions League allebei vijf keer. Voor beide topclubs is het laatste succes in het belangrijkste Europese clubtoernooi wel alweer even geleden. Bayern won de Champions League in 2013 en Barcelona deed dat in 2015 voor het laatst. Daarna was het drie keer op rij de beurt aan Real Madrid en vorig jaar won Liverpool de Champions League.
Bayern begint het kwartfinaleduel in Lissabon voor de meeste mensen als favoriet. De Duitsers maakten na de gedwongen coronapauze een sterke indruk en wonnen in Duitsland zowel de titel als de beker. Barcelona moest het kampioenschap in Spanje aan Real Madrid laten. De competitie is in Duitsland echter al een tijdje afgelopen, Barcelona zit wat dat betreft beter in het ritme. Bayern begint misschien wat uitgeruster aan het vervolg van de Champions League in Portugal.
"We weten dat we een goede kans hebben. We kijken enorm naar deze wedstrijd uit", aldus international Leon Goretzka van Bayern over het duel dat vrijdag om 21.00 uur begint.
Bayern ongeslagen
Voor Arturo Vidal wordt het een bijzondere ontmoeting. De Chileen speelde van 2015 tot 2018 voor Bayern en nu is FC Barcelona zijn werkgever. "Voor ons is het morgen de belangrijkste wedstrijd van het seizoen. Bayern behoort altijd tot de favorieten, maar morgen spelen ze tegen FC Barcelona, het beste team ter wereld. We hebben veel talent, we hebben Lionel Messi en we hebben de beste spelers van de wereld. We zullen het morgen laten zien", zei hij.
Bayern München is ongeslagen sinds december. Van de laatste 27 wedstrijden won de club er 26. Spits Robert Lewandowski maakte, alle competities en toernooien meegerekend, 53 doelpunten. 13 daarvan noteerde de Pool in de Champions League. Vidal: "Lewandowski is een fantastische speler. Het wordt lastig hem af te stoppen, maar we zijn erop voorbereid. Messi is van een andere planeet."
Messi in vorm
Trainer Quique Setién van Barcelona sloot zich bij Vidal aan. "Lewandowski is niet van hetzelfde niveau als Messi, zoveel is wel duidelijk. Hij verkeert in goede vorm, maar dat doet Messi ook.
Bayern en Barcelona troffen elkaar in de knock-outfase van de Champions League drie keer eerder. De winnaar van dat duel won uiteindelijk ook de Champions League, FC Barcelona in 2009 en 2015 en Bayern München in 2013.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie voor de tweede keer op rij punten verspeeld in een thuiswedstrijd. Na Excelsior (2-2) wist ook NEC (1-1) stand te houden in de Johan Cruijff ArenA. Ajax blijft vijfde op de ranglijst en heeft na acht speelronden een achterstand van 5 punten op koploper Feyenoord en 4 punten op PSV en AZ.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft na drie overwinningen op rij punten verspeeld in de Eredivisie. De Enschedeërs kwamen bij Fortuna Sittard niet verder dan 1-1. FC Twente blijft door het puntenverlies op de vierde plaats staan, met 3 punten minder dan de nieuwe koploper Feyenoord.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst hecht niet zo veel waarde aan de koppositie van Feyenoord in de Eredivisie. "Ik vind het veel belangrijker dat we AZ hebben verslagen", zei hij na een zege van 2-0. "We hebben van een goede ploeg gewonnen. Ik denk dat AZ lang mee blijft doen in de strijd om de landstitel. Het is belangrijk om zulke ploegen te verslaan."
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is ook na acht speelronden nog zonder puntenverlies in de Spaanse voetbalcompetitie. De thuiswedstrijd tegen Getafe eindigde zaterdagavond in 3-0.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de macht in de Eredivisie gegrepen. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst won de thuiswedstrijd tegen AZ (2-0) en nam de koppositie over van de tegenstander uit Alkmaar.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie eenvoudig gewonnen van Parma. Het elftal van trainer Cristian Chivu scoorde in het eerste halfuur drie keer en daarbij bleef het: 3-0.
10 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Atlético Madrid heeft in de Spaanse competitie een late 2-1-overwinning geboekt bij Deportivo Alavés. Cristian Romero zorgde voor de ploeg uit Madrid in de 87e minuut voor de winnende treffer.
11 uur geleden