Bayern en Barça willen eindelijk weer eens succes in Europa
LISSABON (ANP) - Bayern München en FC Barcelona wonnen de Europa Cup 1 en Champions League allebei vijf keer. Voor beide topclubs is het laatste succes in het belangrijkste Europese clubtoernooi wel alweer even geleden. Bayern won de Champions League in 2013 en Barcelona deed dat in 2015 voor het laatst. Daarna was het drie keer op rij de beurt aan Real Madrid en vorig jaar won Liverpool de Champions League.
Bayern begint het kwartfinaleduel in Lissabon voor de meeste mensen als favoriet. De Duitsers maakten na de gedwongen coronapauze een sterke indruk en wonnen in Duitsland zowel de titel als de beker. Barcelona moest het kampioenschap in Spanje aan Real Madrid laten. De competitie is in Duitsland echter al een tijdje afgelopen, Barcelona zit wat dat betreft beter in het ritme. Bayern begint misschien wat uitgeruster aan het vervolg van de Champions League in Portugal.
"We weten dat we een goede kans hebben. We kijken enorm naar deze wedstrijd uit", aldus international Leon Goretzka van Bayern over het duel dat vrijdag om 21.00 uur begint.
Bayern ongeslagen
Voor Arturo Vidal wordt het een bijzondere ontmoeting. De Chileen speelde van 2015 tot 2018 voor Bayern en nu is FC Barcelona zijn werkgever. "Voor ons is het morgen de belangrijkste wedstrijd van het seizoen. Bayern behoort altijd tot de favorieten, maar morgen spelen ze tegen FC Barcelona, het beste team ter wereld. We hebben veel talent, we hebben Lionel Messi en we hebben de beste spelers van de wereld. We zullen het morgen laten zien", zei hij.
Bayern München is ongeslagen sinds december. Van de laatste 27 wedstrijden won de club er 26. Spits Robert Lewandowski maakte, alle competities en toernooien meegerekend, 53 doelpunten. 13 daarvan noteerde de Pool in de Champions League. Vidal: "Lewandowski is een fantastische speler. Het wordt lastig hem af te stoppen, maar we zijn erop voorbereid. Messi is van een andere planeet."
Messi in vorm
Trainer Quique Setién van Barcelona sloot zich bij Vidal aan. "Lewandowski is niet van hetzelfde niveau als Messi, zoveel is wel duidelijk. Hij verkeert in goede vorm, maar dat doet Messi ook.
Bayern en Barcelona troffen elkaar in de knock-outfase van de Champions League drie keer eerder. De winnaar van dat duel won uiteindelijk ook de Champions League, FC Barcelona in 2009 en 2015 en Bayern München in 2013.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het eerst dit Eredivisieseizoen puntenverlies geleden. In de zesde speelronde eindigde de thuiswedstrijd tegen het gepromoveerde Willem II in 1-1. AZ blijft voorlopig koploper in de competitie met 16 punten. Willem II heeft zijn tweede punt van het seizoen gepakt.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - De locatie van de finale van het wereldkampioenschap voetbal in 2030 wordt pas op een later moment bepaald. Dat zegt de FIFA vrijdag in een reactie op de woorden van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond, Fouzi Lekjaa.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetbalwedstrijden worden meteen definitief gestaakt als er vuurwerk naar het veld of andere tribunes wordt gegooid of geschoten. Het competitiebestuur heeft dat in het protocol opgenomen, meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid na een overleg met onder meer de KNVB en de politie.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft 47 fans een stadionverbod opgelegd. Het gaat om supporters die zich op 23 augustus misdroegen bij de uitwedstrijd tegen SC Cambuur. Zeven supporters van Cambuur raakten gewond toen uit het vak van Feyenoord veel vuurwerk werd afgestoken.
11 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Het is onduidelijk of Oranje-international Nathan Aké bij Fenerbahçe nog een hoofdtrainer heeft. Ismail Kartal, coach van de Turkse voetbalclub, kondigde na het Champions League-duel met AS Roma (1-1) donderdagavond zijn ontslag aan. Clubvoorzitter Aziz Yildirim sprak het nieuws over zijn vertrek echter tegen.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sergio Padt keert terug naar de Eredivisie. De 36-jarige doelman die eerder deze week zijn contract bij het Bulgaarse Ludogorets liet ontbinden, heeft bij FC Utrecht een contract getekend tot medio 2028.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - AS Roma heeft een punt overgehouden aan het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini speelde in Istanbul gelijk bij Fenerbahçe, dat voor het eerst sinds achttien jaar weer meedoet aan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Het werd 1-1.
1 dag geleden