Bayern eert Beckenbauer met bronzen standbeeld bij stadion
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München zal de overleden Duitse voetballegende Franz Beckenbauer eren met een groot bronzen standbeeld bij het stadion van de club. Dat meldde de Kurt Landauer Foundation, die door supporters is opgericht. Het beeld van 'Der Kaiser' komt te staan naast dat van de voormalige topspits Gerd Müller.
Beckenbauer overleed in januari op 78-jarige leeftijd. Hij was geboren in München, speelde dertien jaar voor Bayern en won alle grote prijzen met de club. Het standbeeld wordt zo'n 2,7 meter hoog en de verdediger zal worden gegoten in de "onvergelijkbaar elegante houding als dirigent van het spel", aldus de initiatiefnemers.
Beckenbauer was ook nauw betrokken bij de bouw van de Allianz Arena, het huidige stadion van de Duitse recordkampioen. Het vervaardigen van het standbeeld zal zo'n achttien maanden duren.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - Algemeen directeur Jan Willem van Dop van Go Ahead Eagles was zaterdag boos op de supporters van zijn club die tijdens het duel met SC Cambuur in Leeuwarden vuurwerk afstaken vanuit het uitvak. "Ik baal als een stekker. Dat een paar raddraaiers het weer verzieken voor de rest. Wanneer houdt dit eens op?", zei hij in een eerste reactie bij ESPN.
18 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - De wedstrijd tussen SC Cambuur en Go Ahead Eagles in de Eredivisie is zaterdag in de slotfase definitief gestaakt. Dat gebeurde nadat er voor de tweede keer vuurwerkknallen waren te horen.
37 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich in de Spaanse voetbalcompetitie hersteld van de thuisnederlaag tegen rivaal Real Madrid van zondag (1-2). De Catalanen lieten Deportivo Alavés kansloos: 6-1. Bij rust leidde Barcelona al met 4-0.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen AZ in de Eredivisie gewonnen (1-0). De club maakte met een zwaarbevochten zege een einde aan een serie van elf duels zonder overwinning op de concurrent uit Alkmaar.
53 minuten geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft voor het eerst dit seizoen een wedstrijd in de Italiaanse voetbalcompetitie verloren. Stadgenoot AC Milan won met 3-1 in San Siro. Internazionale is dinsdag de komende tegenstander van Feyenoord in het hoofdtoernooi van de Champions League.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Jan Paul van Hecke heeft met een doelpunt bijgedragen aan de overwinning van Tottenham Hotspur op Crystal Palace in de Premier League. Het werd 2-0.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft zijn goede reeks voortgezet met een kleine zege op NEC. Het werd 1-0 in het Abe Lenstra-stadion. Dylan Vente was halverwege de tweede helft de maker van het doelpunt.
3 uur geleden