Bayern eert Beckenbauer met bronzen standbeeld bij stadion
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München zal de overleden Duitse voetballegende Franz Beckenbauer eren met een groot bronzen standbeeld bij het stadion van de club. Dat meldde de Kurt Landauer Foundation, die door supporters is opgericht. Het beeld van 'Der Kaiser' komt te staan naast dat van de voormalige topspits Gerd Müller.
Beckenbauer overleed in januari op 78-jarige leeftijd. Hij was geboren in München, speelde dertien jaar voor Bayern en won alle grote prijzen met de club. Het standbeeld wordt zo'n 2,7 meter hoog en de verdediger zal worden gegoten in de "onvergelijkbaar elegante houding als dirigent van het spel", aldus de initiatiefnemers.
Beckenbauer was ook nauw betrokken bij de bouw van de Allianz Arena, het huidige stadion van de Duitse recordkampioen. Het vervaardigen van het standbeeld zal zo'n achttien maanden duren.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
34 minuten geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
46 minuten geledenRIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
14 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
17 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
17 uur geleden