
Bayern-doelman Neuer mist ook tweede duel met Internazionale
MILAAN (ANP) - Bayern München-coach Vincent Kompany mist Manuel Neuer ook woensdag in het tweede duel met Internazionale uit de kwartfinales van de Champions League. De doelman heeft nog steeds last van een kuitblessure en ontbrak dinsdag op de laatste training van de Duitse club. Dat betekent dat opnieuw de 21-jarige Jonas Urbig het doel verdedigt van Bayern, dat in Milaan een 2-1-achterstand uit de eerste wedstrijd moet goedmaken.
Neuer (39) liep de blessure op 5 maart op in het eerste van twee Champions League-wedstrijden tegen Bayer Leverkusen. Voor Urbig, pas in januari overgekomen van FC Köln waar hij amper speelde, betekent het wellicht zijn grootste uitdaging tot nu toe. Er is Bayern veel aan gelegen de finale van de Champions League te bereiken, die op 31 mei in München wordt gespeeld.
Bayern München mist ook de geblesseerde Dayot Upamecano, Alphonso Davies, Hiroki Ito en Jamal Musiala in Milaan. Toch rekent trainer Vincent Kompany op een bijzondere avond. "Soms zijn er heel speciale avonden. Avonden die gaan over unieke momenten", zei de coach van de koploper van de Bundesliga tijdens een persconferentie. "Hopelijk creëren we weer kansen zoals in de heenwedstrijd. We moeten er op die momenten staan, goed verdedigen en de doelpunten voorin maken. Het geloof is er, uiteindelijk moeten we gewoon winnen."
Meer uit Voetbal
JAKARTA (ANP/AFP) - Patrick Kluivert vertrekt voortijdig als bondscoach van Indonesië na het mislopen van het WK van volgend jaar. Volgens de Indonesische voetbalbond is dit in "gezamenlijk overleg" gebeurd. "Deze stap is genomen als onderdeel van een uitgebreide evaluatie van het nationale voetbalcoaching- en ontwikkelingsprogramma", staat in een verklaring.
2 uur geledenLEUVEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben in de slotminuten van het Champions League-duel bij OH Leuven een nederlaag geleden: 1-2. Tot tien minuten voor tijd stond de kampioen van Nederland voor dankzij een treffer van Jaimy Ravensbergen, maar via een strafschop en een late counter verloor de club uit Enschede alsnog. Twente had ook in de slotfase nog voldoende kansen op de overwinning.
12 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Lineth Beerensteyn heeft haar eerste doelpunt van dit Champions League-seizoen gemaakt. De aanvalster van VfL Wolfsburg maakte de openingstreffer in het uitduel met het Noorse Vålerenga, dat lang op weg leek naar een verrassend punt. Middenveldster Janina Minge bezorgde de Duitse topclub in de slotseconden vanaf de strafschopstip echter alsnog de overwinning: 1-2.
14 uur geledenPRAAG (ANP/DPA) - Ivan Hasek is ontslagen als bondscoach van Tsjechië. Dat maakte de voetbalbond van het land woensdag bekend. De 62-jarige Tsjech begon in januari 2024 aan zijn tweede periode als bondscoach. Er is nog geen opvolger aangesteld.
20 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn contract bij FC Barcelona verlengd tot medio 2029. Dat meldt de Catalaanse club woensdag op de website. Het vorige contract van De Jong zou volgend jaar zomer aflopen.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal grootschalige incidenten in het Nederlandse betaald voetbal is in het afgelopen seizoen afgenomen. Ook lag het aantal stadionverboden tijdens het seizoen 2024/2025 lager dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van de jaarlijkse Veiligheidsmonitor van de KNVB.
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft een belangrijk punt gepakt op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat speelde op woensdagochtend (Nederlandse tijd) in Willemstad met 1-1 gelijk tegen Trinidad en Tobago. Curaçao heeft kwalificatie in Groep B nog in eigen hand.
1 dag geleden