Bayern-coach wil Hernández ondanks dreigende celstraf opstellen
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Coach Julian Nagelsmann van Bayern München is van plan om voetballer Lucas Hernández gewoon op te stellen in de komende wedstrijd tegen Bayer Leverkusen en in het duel in de Champions League tegen Benfica. De Fransman hangt een gevangenisstraf boven het hoofd wegens het niet naleven van een contactverbod.
"Hij gedraagt zich volgens mij net als anders", zei Nagelsmann. "Hij heeft goed getraind en maakt gewoon deel uit van mijn plannen voor de volgende twee wedstrijden. Als hij fit is, speelt hij."
De 25-jarige Hernández moet zich aanstaande dinsdag in Spanje voor de rechter verantwoorden omdat hij zich niet aan een uitspraak van de rechtbank uit 2017 heeft gehouden. Het contactverbod, met een duur van zes maanden, werd hem en zijn toenmalige vriendin en huidige echtgenote oorspronkelijk opgelegd omdat ze wederzijds gewelddadig waren geweest. Ze werden betrapt toen ze samen naar Spanje terugkeerden na hun huwelijk, maar toen was de termijn van het contactverbod nog niet verstreken. Daardoor wacht hem nu mogelijk een half jaar achter de tralies.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
10 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
1 dag geleden