
Bayern-coach Tuchel weigert te spreken over crisis
MÜNCHEN (ANP) - Coach Thomas Tuchel van Bayern München weigert te spreken van een crisis bij de Duitse club. Zijn ploeg werd woensdag door Manchester City uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
"We blijven wat achter bij de verwachtingen", zei Tuchel vrijdag in de aanloop naar de competitiewedstrijd tegen Mainz. "Maar de afgelopen jaren kwamen we ook tot de kwartfinales van de Champions League. Er is geen reden om te praten over een crisis. We moeten niet alles in twijfel trekken. Veel grote clubs hebben de kwartfinales niet gehaald. We blijven ambitieus en willen altijd meer."
Bayern München, de club van de Nederlanders Matthijs de Ligt, Daley Blind en Ryan Gravenberch, werd eerder al uitgeschakeld in de Duitse beker. De club heeft nog wel de landstitel in zicht. De koploper in de Bundesliga heeft 2 punten voorsprong op Borussia Dortmund.
Vanzelfsprekend
De situatie is echter niet bepaald rustig bij de veelvoudig landskampioen. Coach Julian Nagelsmann moest eerder dit seizoen plaatsmaken voor Tuchel. "Er is veel gebeurd dit seizoen. Het gaat er nu om hoe de spelers hier mee omgaan. Het is ook jammer dat de competitie als vanzelfsprekend wordt beschouwd. Dat moet niet zo zijn."
Hij kan zaterdag tegen Mainz over een fitte selectie beschikken, maar Tuchel verwacht een zware wedstrijd. "Fysiek wordt het pittig", aldus Tuchel.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.
17 minuten geledenBURNLEY (ANP) - Liverpool FC gaat weer aan kop van de Premier League. The Reds wonnen zondag met 1-0 bij Burnley. Dat betekende de vierde competitiezege op rij voor het elftal van trainer Arne Slot.
59 minuten geledenALMELO (ANP) - Heracles staat na vijf wedstrijden met 0 punten troosteloos onderaan in de Eredivisie. De ploeg van trainer Bas Sibum ging op zondag in eigen huis met 2-1 onderuit tegen AZ. Heracles heeft een doelsaldo van twee voor en zestien tegen. AZ heeft 10 punten uit vier wedstrijden. AZ ontvangt volgende week koploper Feyenoord in Alkmaar.
1 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen had geen andere keuze dan trainer Erik ten Hag te ontslaan. Dat zei Fernando Carro, voorzitter van de directie van de Duitse voetbalclub, zondag tegen het programma Bild Sport op Welt TV.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta heeft de derby tegen Excelsior met klein verschil gewonnen: 0-1. Het elftal van trainer Maurice Steijn maakte het verschil diep in blessuretijd, toen invaller Ayoub Oufkir de bal bij de tweede paal in het doel kon tikken. Excelsior speelde op dat moment met een man minder, nadat linksback Arthur Zagré in de 78e minuut zijn tweede gele kaart had gekregen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond de rode kaart die zijn aanvaller Anis Hadj Moussa in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (1-0) kreeg niet terecht. Dat zei hij na afloop in een interview met ESPN.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook de vierde competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. De Rotterdammers hadden in De Kuip aan een doelpunt van Anis Hadj Moussa genoeg om sc Heerenveen te verslaan: 1-0. Beide teams speelden een deel van de tweede helft met tien man na rode kaarten voor Hadj Moussa (57e minuut) en Hristiyan Petrov (72e minuut). De tweede helft telde veertien minuten blessuretijd, onder meer omdat het broekje van scheidsrechter Robin Hensgens stuk was en hij in de kleedkamer een nieuwe moest halen.
19 uur geleden