Bayern-coach niet blij Supercup in 'corona-risiscogebied'
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Hansi Flick is ontstemd over het besluit van de Europese voetbalbond UEFA om de Europese Supercup te houden in Boedapest. Volgens de trainer van de Champions League-winnaar is de Hongaarse hoofdstad risicogebied voor het coronavirus. "Dat snap ik helemaal niet, Maar wij zijn niet degenen die de beslissingen nemen", zei de coach na de 8-0-zege van zijn ploeg op Schalke 04.
Het Robert Koch Instituut, de Duitse equivalent van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft Boedapest afgelopen woensdag vanwege het stijgende aantal besmettingen op de lijst van risicogebieden gezet. De UEFA houdt tot nu toe aan de plannen vast om de Supercup tussen Bayern en Europa-League-winnaar Sevilla aanstaande donderdag in de Puskas Arena in de hoofdstad te spelen voor een beperkt publiek. Bij het duel zou 30 procent van de stadioncapaciteit van 67.000 kunnen worden gebruikt. Beide clubs hebben 3000 kaarten tot hun beschikking gekregen.
Flick wil zich verder niet met het besluit bemoeien en zich op de sportieve zaken richten. "We willen proberen om daar te winnen en de volgende prijs te pakken. Dat zou een mooie afronding van het seizoen betekenen. Al het andere hebben we niet in de hand. Ik heb er verder alles over gezegd", aldus Flick tegen de Duitse media.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - Borussia Dortmund heeft bij de hervatting van de Duitse voetbalcompetitie direct punten verspeeld. Het elftal van trainer Niko Kovac kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Koploper Bayern München kan de voorsprong op nummer 2 Borussia Dortmund zondag met een thuiszege op VfL Wolfsburg tot 11 punten vergroten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Gastón Ávila opnieuw. De 24-jarige linkervleugelverdediger keert terug naar de Argentijnse club Rosario Central, waar hij zijn profloopbaan begon. De verhuurperiode loopt tot het einde van het kalenderjaar. Vorig jaar verhuurde Ajax Ávila al aan de Braziliaanse club Fortaleza.
3 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetballers zijn in eigen land doorgedrongen tot de halve finale van de Afrika Cup. Het elftal van bondscoach Walid Regragui was in Rabat met 2-0 te sterk voor Kameroen, dat het toernooi vijf keer won. Alleen Egypte is met zeven eindzeges succesvoller dan Kameroen. Ismael Saibari maakte ruim een kwartier voor tijd de tweede treffer.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Lazio hebben de transfer van Kenneth Taylor naar de Italiaanse club afgerond. De Amsterdammers ontvangen een vaste transfersom van 16,85 miljoen euro voor de 23-jarige middenvelder. Dat meldt Ajax in een persbericht.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.
9 uur geleden