Bayern-coach niet blij Supercup in 'corona-risiscogebied'
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Hansi Flick is ontstemd over het besluit van de Europese voetbalbond UEFA om de Europese Supercup te houden in Boedapest. Volgens de trainer van de Champions League-winnaar is de Hongaarse hoofdstad risicogebied voor het coronavirus. "Dat snap ik helemaal niet, Maar wij zijn niet degenen die de beslissingen nemen", zei de coach na de 8-0-zege van zijn ploeg op Schalke 04.
Het Robert Koch Instituut, de Duitse equivalent van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft Boedapest afgelopen woensdag vanwege het stijgende aantal besmettingen op de lijst van risicogebieden gezet. De UEFA houdt tot nu toe aan de plannen vast om de Supercup tussen Bayern en Europa-League-winnaar Sevilla aanstaande donderdag in de Puskas Arena in de hoofdstad te spelen voor een beperkt publiek. Bij het duel zou 30 procent van de stadioncapaciteit van 67.000 kunnen worden gebruikt. Beide clubs hebben 3000 kaarten tot hun beschikking gekregen.
Flick wil zich verder niet met het besluit bemoeien en zich op de sportieve zaken richten. "We willen proberen om daar te winnen en de volgende prijs te pakken. Dat zou een mooie afronding van het seizoen betekenen. Al het andere hebben we niet in de hand. Ik heb er verder alles over gezegd", aldus Flick tegen de Duitse media.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
7 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
10 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
10 uur geleden