Bayern-coach Flick: historische prestatie
AL RAYYAN (ANP) - Bayern München heeft met het winnen van zes titels in één seizoen een historische prestatie geleverd. Dat zei trainer Hansi Flick die zijn ploeg in de finale van het WK voor clubteams had zien winnen van het Mexicaanse Tigres. "Ook voor een succesvolle club als Bayern is dit met zekerheid het beste seizoen ooit", meende de coach. "De jongens hebben geschiedenis geschreven."
Het duel in het Qatarese Al Rayyan eindigde in een zuinige 1-0. "Maar we hebben uitstekend gespeeld. De overwinning is nooit in gevaar gekomen. Ik ben trots op de ploeg", aldus Flick.
Aanvaller Robert Lewandowski, die in de halve finale twee doelpunten maakte tegen Al Ahly, sprak van een "sixpack". Bayern München won achtereenvolgens de 'dubbel' in eigen land (landstitel en beker), de Champions League, de Duitse en Europese Supercup en nu dus de wereldtitel. "Zes titels op rij, het is een enorm succes. Dit zal niet gauw worden vergeten. Het is jammer dat Thomas (Müller) dit niet mocht meemaken. Ik hoop dat hij snel terug is."
Müller moest op de dag van de finale in quarantaine vanwege een coronabesmetting. "We hebben de prijs ook voor hem gewonnen", zei international Joshua Kimmich.
Meer uit Voetbal
GENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft met Corinthians de Braziliaanse bekerfinale bereikt. De ploeg uit São Paulo versloeg in de halve eindstrijd Cruzeiro na een strafschoppenserie. Corinthians verloor in het eigen stadion de returnwedstrijd met 2-1, na een zege in het eerste duel in Belo Horizonte (0-1).
6 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).
21 uur geleden