Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern blijft koploper door zege op Augsburg in doelpuntrijk duel

Bayern blijft koploper door zege op Augsburg in doelpuntrijk duel

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft door een overwinning van 5-3 op FC Augsburg de koppositie behouden in de Bundesliga. De ploeg van coach Julian Nagelsmann liep 3 punten uit op Borussia Dortmund. De nummer 2 speelt zaterdagavond uit bij Schalke 04 en kan bij winst in punten weer gelijk komen. De club uit Beieren heeft wel een veel beter doelsaldo.

Matthijs de Ligt begon gewoon in de basis bij Bayern. Het was even onzeker of de verdediger zou meedoen, omdat hij bij trainer Nagelsmann had aangegeven wat last van vermoeidheid te hebben na de midweekse inspanning tegen Paris Saint-Germain in de Champions League. Sadio Mané had voor het eerst sinds hij op 8 november geblesseerd raakte weer een basisplaats.

Augsburg, met Jeffrey Gouweleeuw in de ploeg, nam zowaar na 2 minuten de leiding door een goal van Mërgim Berisha, maar lang genieten van die voorsprong was er niet bij. João Cancelo schoot na een kwartier de gelijkmaker binnen. Daarna liep de thuisploeg via twee treffers van Benjamin Pavard en eentje van Leroy Sané soepel uit naar 4-1 bij rust.

Strafschop

De bezoekers kregen dankzij een overtreding van De Ligt na een uur spelen een strafschop. Berisha miste niet vanaf de stip en maakte zijn tweede goal: 2-4. Alphonso Davies schoot een kwartier voor tijd de 5-2 binnen. Irvin Cardona verzachtte het leed van middenmoter Augsburg met een goal in blessuretijd: 3-5.

De oud-Ajacieden Daley Blind, Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui vielen tegen het einde van de wedstrijd in bij Bayern.

RB Leipzig klom naar de derde plaats dankzij een 3-0-overwinning op Borussia Mönchengladbach. De treffers kwamen op naam van Timo Werner, Emil Forsberg en Josko Gvardiol.

Meer uit Voetbal

Minuut stilte bij Nederland - Duitsland voor Bartina Koeman

ZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.

56 minuten geleden
Casparij en City beginnen Champions League met 2-2 bij Bayern

MÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.

2 uur geleden
Real Madrid wil af van La Liga-voorzitter Tebas na kritiek

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.

4 uur geleden
Ajacied Dolberg langere tijd aan de kant door blessure bij Denen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.

7 uur geleden
KNVB na brief Infantino: vertrouwen hiermee nog niet hersteld

ZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.

8 uur geleden
Borussia Mönchengladbach stelt Blessin aan als nieuwe trainer

MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.

8 uur geleden
Real Madrid-aanvoerder Valverde loopt enkelblessure op

MADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).

9 uur geleden