Bayern blameert zich in Duitse beker tegen Gladbach
MONCHENGLADBACH (ANP) - Bayern München heeft zich geblameerd in het Duitse bekertoernooi. De twintigvoudig winnaar van het toernooi verloor in de tweede ronde met liefst 5-0 bij Borussia Mönchengladbach. De eindstand was al na 57 minuten bereikt.
Voor Bayern, dat op volle sterkte aantrad, is het de ruimste nederlaag in 43 jaar. In 1978 was Fortuna Düsseldorf met 7-1 te sterk voor de recordkampioen van Duitsland. Nooit eerder werd er zo ruim verloren in de beker.
Ramy Bensebaini en Breel Embolo waren beiden twee keer trefzeker voor Gladbach, dat al in de tweede minuut op voorsprong kwam via Kouadio Koné. Uitblinker Embolo was ook bij het eerste en derde doelpunt betrokken. De 3-0 werd gemaakt uit een strafschop.
Bayern kwam voor het eerst sinds februari 2020 niet tot scoren. Begin vorig jaar werd het 0-0 tegen RB Leipzig, dat toen nog onder leiding stond van Julian Nagelsmann. De Duitse trainer stapte deze zomer over naar Bayern, maar hij ontbrak in Mönchengladbach omdat hij besmet is geraakt met het coronavirus.
Vorig seizoen werd Bayern ook in de tweede ronde uitgeschakeld. Toen was Holstein Kiel na strafschoppen te sterk.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
14 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
14 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
15 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
19 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
23 uur geleden