Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern-baas Kahn en Matthäus verbaasd na Gouden Bal Messi

Bayern-baas Kahn en Matthäus verbaasd na Gouden Bal Messi

MÜNCHEN (ANP) - Oliver Kahn, de bestuursvoorzitter van Bayern München, snapt niet dat Lionel Messi de voorkeur heeft gekregen boven Robert Lewandowski in de strijd om de Gouden Bal. De voormalig doelman hield er al voorzichtig rekening mee dat de Poolse spits van Bayern zou worden uitgeroepen tot beste speler ter wereld.

"Lewandowski had de Gouden Bal verdiend, want hij doet het al jaren iedere dag uitstekend. Maar felicitaties aan Messi", schreef Kahn op sociale media. "Ik ben benieuwd welke records Robert in de toekomst met onze club zal vestigen. Volgend jaar is hij weer kandidaat."

Kahn had vorige week al laten blijken dat het hem zou verbazen als Lewandowski niet zou winnen. "Het zou me zeer teleurstellen als hij de Gouden Bal niet krijgt. Niemand verdient deze prijs meer dan hij", aldus de flamboyante keeper van weleer.

Lewandowski

Oud-speler Lothar Matthäus liet zich in hardere bewoordingen uit over de keuze voor Messi. "Om eerlijk te zijn begrijp ik de wereld niet meer na deze verkiezingen. Met alle respect voor Messi en de andere genomineerden, maar de enige die het verdiende was Lewandowski", aldus Matthäus.

Lewandowski weigerde na afloop kritiek te uiten op de verkiezing en hield zich op de vlakte. "Ik heb de prijs van aanvaller van het jaar gewonnen en geen enkele speler kan een individuele prijs winnen zonder het sterkste team en de trouwste fans achter zich. En voor mij is dat niet anders", schreef Lewandowski op Instagram. Hij begon zijn schrijven met een felicitatie voor Messi.

Record

"Ik wil mijn club Bayern München bedanken voor het podium dat ze me hebben gegeven om te slagen en mijn dromen te verwezenlijken. Ik wil mijn teamgenoten van het Poolse nationale team en van Bayern München bedanken. Ik wil ook mijn fans bedanken dat ze me elke dag steunen, het betekent veel voor me."

Lewandowski maakte afgelopen seizoen maar liefst 41 doelpunten in de Bundesliga, een record.

Meer uit Voetbal

Go Ahead verliest bij Nice en moet vrezen voor uitschakeling EL

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.

2 uur geleden
Duel tussen FC Utrecht en KRC Genk 53 minuten later begonnen

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.

4 uur geleden
Van Persie: dit voelt als een frisse en nieuwe start

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.

4 uur geleden
Mobiele eenheid drijft fans KRC Genk uit stadion van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.

4 uur geleden
Olympique Lyon en Aston Villa naar achtste finale Europa League

BERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.

5 uur geleden
Aftrap van FC Utrecht uitgesteld na problemen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.

5 uur geleden
Dolend Feyenoord boekt tegen Graz eerste zege sinds december

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.

5 uur geleden