Bayern-baas Kahn en Matthäus verbaasd na Gouden Bal Messi
MÜNCHEN (ANP) - Oliver Kahn, de bestuursvoorzitter van Bayern München, snapt niet dat Lionel Messi de voorkeur heeft gekregen boven Robert Lewandowski in de strijd om de Gouden Bal. De voormalig doelman hield er al voorzichtig rekening mee dat de Poolse spits van Bayern zou worden uitgeroepen tot beste speler ter wereld.
"Lewandowski had de Gouden Bal verdiend, want hij doet het al jaren iedere dag uitstekend. Maar felicitaties aan Messi", schreef Kahn op sociale media. "Ik ben benieuwd welke records Robert in de toekomst met onze club zal vestigen. Volgend jaar is hij weer kandidaat."
Kahn had vorige week al laten blijken dat het hem zou verbazen als Lewandowski niet zou winnen. "Het zou me zeer teleurstellen als hij de Gouden Bal niet krijgt. Niemand verdient deze prijs meer dan hij", aldus de flamboyante keeper van weleer.
Lewandowski
Oud-speler Lothar Matthäus liet zich in hardere bewoordingen uit over de keuze voor Messi. "Om eerlijk te zijn begrijp ik de wereld niet meer na deze verkiezingen. Met alle respect voor Messi en de andere genomineerden, maar de enige die het verdiende was Lewandowski", aldus Matthäus.
Lewandowski weigerde na afloop kritiek te uiten op de verkiezing en hield zich op de vlakte. "Ik heb de prijs van aanvaller van het jaar gewonnen en geen enkele speler kan een individuele prijs winnen zonder het sterkste team en de trouwste fans achter zich. En voor mij is dat niet anders", schreef Lewandowski op Instagram. Hij begon zijn schrijven met een felicitatie voor Messi.
Record
"Ik wil mijn club Bayern München bedanken voor het podium dat ze me hebben gegeven om te slagen en mijn dromen te verwezenlijken. Ik wil mijn teamgenoten van het Poolse nationale team en van Bayern München bedanken. Ik wil ook mijn fans bedanken dat ze me elke dag steunen, het betekent veel voor me."
Lewandowski maakte afgelopen seizoen maar liefst 41 doelpunten in de Bundesliga, een record.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.
15 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.
19 uur geleden