Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern-baas Kahn en Matthäus verbaasd na Gouden Bal Messi

Bayern-baas Kahn en Matthäus verbaasd na Gouden Bal Messi

MÜNCHEN (ANP) - Oliver Kahn, de bestuursvoorzitter van Bayern München, snapt niet dat Lionel Messi de voorkeur heeft gekregen boven Robert Lewandowski in de strijd om de Gouden Bal. De voormalig doelman hield er al voorzichtig rekening mee dat de Poolse spits van Bayern zou worden uitgeroepen tot beste speler ter wereld.

"Lewandowski had de Gouden Bal verdiend, want hij doet het al jaren iedere dag uitstekend. Maar felicitaties aan Messi", schreef Kahn op sociale media. "Ik ben benieuwd welke records Robert in de toekomst met onze club zal vestigen. Volgend jaar is hij weer kandidaat."

Kahn had vorige week al laten blijken dat het hem zou verbazen als Lewandowski niet zou winnen. "Het zou me zeer teleurstellen als hij de Gouden Bal niet krijgt. Niemand verdient deze prijs meer dan hij", aldus de flamboyante keeper van weleer.

Lewandowski

Oud-speler Lothar Matthäus liet zich in hardere bewoordingen uit over de keuze voor Messi. "Om eerlijk te zijn begrijp ik de wereld niet meer na deze verkiezingen. Met alle respect voor Messi en de andere genomineerden, maar de enige die het verdiende was Lewandowski", aldus Matthäus.

Lewandowski weigerde na afloop kritiek te uiten op de verkiezing en hield zich op de vlakte. "Ik heb de prijs van aanvaller van het jaar gewonnen en geen enkele speler kan een individuele prijs winnen zonder het sterkste team en de trouwste fans achter zich. En voor mij is dat niet anders", schreef Lewandowski op Instagram. Hij begon zijn schrijven met een felicitatie voor Messi.

Record

"Ik wil mijn club Bayern München bedanken voor het podium dat ze me hebben gegeven om te slagen en mijn dromen te verwezenlijken. Ik wil mijn teamgenoten van het Poolse nationale team en van Bayern München bedanken. Ik wil ook mijn fans bedanken dat ze me elke dag steunen, het betekent veel voor me."

Lewandowski maakte afgelopen seizoen maar liefst 41 doelpunten in de Bundesliga, een record.

Meer uit Voetbal

Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

1 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

2 uur geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

3 uur geleden
Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

9 uur geleden
De Jong vindt titel met Barcelona specialer door zege op Real

BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.

9 uur geleden
Paris Saint-Germain op drempel van kampioenschap in Ligue 1

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.

18 uur geleden
AC Milan thuis onderuit tegen Atalanta met De Roon

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.

18 uur geleden