Bayern-aanvaller Kane waarschuwt voor kwakkelend ManUnited
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München-aanvaller Harry Kane waarschuwt voor te veel optimisme bij zijn nieuwe club voor het aanstaande duel met een kwakkelend Manchester United in de Champions League. De ploeg van trainer Erik ten Hag beleeft een tegenvallende competitiestart, maar juist daarom verwacht de Engelse aanvaller woensdag een zware wedstrijd in München.
"Ik weet dat Manchester United een moeilijke periode beleeft, maar soms is het juist lastig voetballen tegen zulke teams omdat ze er altijd op uit zijn de ommekeer te bewerkstelligen", zei Kane, een maand geleden overgekomen van Tottenham Hotspur, tegen Sports Illustrated.
ManUnited verloor zaterdag in eigen stadion van Brighton & Hove Albion (1-3). Het was de derde nederlaag in vijf competitiewedstrijden, waarmee de druk op Ten Hag is toegenomen.
'Toptrainer'
"We zullen goed voorbereid moeten zijn en willen het duel met veel intensiteit beginnen zodat de fans meteen achter ons zullen staan", zei Kane. "De Champions League is altijd belangrijk en het is mijn eerste duel daarin bij Bayern. Die zal me altijd bijblijven dus ik hoop op een mooie herinnering."
De veel gelauwerde Kane pakte met Tottenham nog nooit een hoofdprijs. Wel verloor hij de finale van de Champions League in 2019 tegen Liverpool. Met Bayern koos hij voor een club die al elf keer op rij de Duitse landstitel heeft veroverd en in 2020 nog de Champions League won. In zijn eerste vier competitieduels voor de Zuid-Duitsers scoorde de Engelse international al vier keer en toonde hij zich een leider. "Ik doe niet veel anders dan bij mijn eerdere clubs. Ik neem graag de leiding op me, op de training en in wedstrijden. Ik praat veel met mijn medespelers en probeer uit te vinden hoe ik ze kan motiveren."
Zijn samenwerking met trainer Thomas Tuchel is goed. "Een prima kerel met goede ideeën, een toptrainer", omschreef Kane de coach die woensdag vanwege een schorsing ontbreekt op de bank.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
9 uur geleden