Bayern-aanvaller Kane waarschuwt voor kwakkelend ManUnited
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München-aanvaller Harry Kane waarschuwt voor te veel optimisme bij zijn nieuwe club voor het aanstaande duel met een kwakkelend Manchester United in de Champions League. De ploeg van trainer Erik ten Hag beleeft een tegenvallende competitiestart, maar juist daarom verwacht de Engelse aanvaller woensdag een zware wedstrijd in München.
"Ik weet dat Manchester United een moeilijke periode beleeft, maar soms is het juist lastig voetballen tegen zulke teams omdat ze er altijd op uit zijn de ommekeer te bewerkstelligen", zei Kane, een maand geleden overgekomen van Tottenham Hotspur, tegen Sports Illustrated.
ManUnited verloor zaterdag in eigen stadion van Brighton & Hove Albion (1-3). Het was de derde nederlaag in vijf competitiewedstrijden, waarmee de druk op Ten Hag is toegenomen.
'Toptrainer'
"We zullen goed voorbereid moeten zijn en willen het duel met veel intensiteit beginnen zodat de fans meteen achter ons zullen staan", zei Kane. "De Champions League is altijd belangrijk en het is mijn eerste duel daarin bij Bayern. Die zal me altijd bijblijven dus ik hoop op een mooie herinnering."
De veel gelauwerde Kane pakte met Tottenham nog nooit een hoofdprijs. Wel verloor hij de finale van de Champions League in 2019 tegen Liverpool. Met Bayern koos hij voor een club die al elf keer op rij de Duitse landstitel heeft veroverd en in 2020 nog de Champions League won. In zijn eerste vier competitieduels voor de Zuid-Duitsers scoorde de Engelse international al vier keer en toonde hij zich een leider. "Ik doe niet veel anders dan bij mijn eerdere clubs. Ik neem graag de leiding op me, op de training en in wedstrijden. Ik praat veel met mijn medespelers en probeer uit te vinden hoe ik ze kan motiveren."
Zijn samenwerking met trainer Thomas Tuchel is goed. "Een prima kerel met goede ideeën, een toptrainer", omschreef Kane de coach die woensdag vanwege een schorsing ontbreekt op de bank.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
23 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.
1 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.
2 uur geledenORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."
4 uur geleden