Bayer schrapt managementbanen na miljardenverlies
LEVERKUSEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern Bayer schrapt banen in het management en wil zijn takken voor bestrijdingsmiddelen of geneesmiddelen mogelijk afsplitsen, meldt het concern. Bayer leed afgelopen kwartaal een verlies van bijna 4,6 miljard euro, onder andere door grote afschrijvingen op zijn landbouwproducten.
Het concern wil tegen het einde van dit jaar een aantal lagen in het management en de coördinatie schrappen. Dat leidt volgens Bayer tot "een significante vermindering van het personeelsbestand". Het is niet duidelijk om hoeveel banen het gaat. "95 procent van de besluitvorming zal verschuiven van managers naar de mensen die het werk doen", lichtte topman Bill Anderson toe.
In totaal werken wereldwijd meer dan 101.000 mensen bij Bayer. Het concern is actief in 83 landen, waaronder Nederland. Bayer is onder andere bekend van zijn bestrijdingsmiddel Roundup, dat het omstreden bestanddeel glyfosaat bevat.
Niet blij
Het miljardenverlies van Bayer in juli, augustus en september komt door aanhoudende problemen in de landbouwtak. In het derde kwartaal kampte het concern met dalende verkopen van zijn belangrijkste producten waar glyfosaat in zit en het concern heeft de prijzen van deze middelen verlaagd. Ook hogere rentetarieven droegen bij aan het verlies. "We zijn niet blij met de prestaties van dit jaar", zei Anderson. "Bijna 50 miljard euro aan omzet maar nul cashflow is gewoon niet acceptabel."
Tijdens een investeerdersbijeenkomst in maart volgend jaar maakt Bayer meer bekend over zijn toekomstplannen. Dan wordt mogelijk ook duidelijk welke divisie het concern afsplitst. Bayer heeft eerder gekeken naar het afscheiden van zowel zijn landbouwtak als de geneesmiddelentak, maar zegt niet van plan zijn om beide takken af te splitsen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met wisselende uitslagen gesloten. Apple verloor flink op Wall Street na de bekendmaking dat de verkoopprijzen van onder meer MacBooks en iPads worden verhoogd vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology was juist een uitblinker dankzij goed ontvangen cijfers en vooruitzichten.
1 uur geledenCUPERTINO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Apple gaat zijn wereldwijde verkoopprijzen voor onder meer MacBooks en iPads verhogen om de sterk gestegen kosten voor geheugenchips door de AI-hausse te compenseren. De prijs van de iPhone blijft wel gelijk.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine winst gesloten. De chipbedrijven ASMI en ASML behoorden tot de winnaars op het Damrak, geholpen door positieve cijfers en sterke vooruitzichten van de Amerikaanse geheugenchipfabrikant Micron Technology.
5 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn levert vrijdag vanaf 15.00 uur geen boodschappen meer af. Het KNMI waarschuwt dan met code rood voor extreme hitte en daarom vindt de supermarkt het niet verantwoord medewerkers op pad te sturen. "Hoewel we dit heel vervelend vinden voor onze klanten, staat de veiligheid en gezondheid van onze collega's voorop."
6 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De activiteiten van het Amerikaanse olie- en gasconcern Chevron in Venezuela gaan door ondanks de verwoestende aardbevingen in het Zuid-Amerikaanse land. Ook zijn alle ongeveer 3000 werknemers van het bedrijf in het land ongedeerd, aldus Chevron.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Micron Technology hoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De chipfabrikant heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Vanwege de grote investeringen van techbedrijven in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie is de vraag naar de geavanceerde geheugenchips van het Amerikaanse bedrijf hard gestegen.
8 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Herman van der Meyden wordt de nieuwe directeur communicatie en publieke zaken bij Tata Steel. Dat bevestigt het bedrijf na berichtgeving van NRC. Van der Meyden volgt Donald Pols op. De oud-directeur van Milieudefensie werd na een dag ontslagen, vanwege zijn verleden als leider van een extreemrechtse studentengroep in Zuid-Afrika.
9 uur geleden