Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayer schrapt managementbanen na miljardenverlies

Bayer schrapt managementbanen na miljardenverlies

LEVERKUSEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern Bayer schrapt banen in het management en wil zijn takken voor bestrijdingsmiddelen of geneesmiddelen mogelijk afsplitsen, meldt het concern. Bayer leed afgelopen kwartaal een verlies van bijna 4,6 miljard euro, onder andere door grote afschrijvingen op zijn landbouwproducten.

Het concern wil tegen het einde van dit jaar een aantal lagen in het management en de coördinatie schrappen. Dat leidt volgens Bayer tot "een significante vermindering van het personeelsbestand". Het is niet duidelijk om hoeveel banen het gaat. "95 procent van de besluitvorming zal verschuiven van managers naar de mensen die het werk doen", lichtte topman Bill Anderson toe.

In totaal werken wereldwijd meer dan 101.000 mensen bij Bayer. Het concern is actief in 83 landen, waaronder Nederland. Bayer is onder andere bekend van zijn bestrijdingsmiddel Roundup, dat het omstreden bestanddeel glyfosaat bevat.

Niet blij

Het miljardenverlies van Bayer in juli, augustus en september komt door aanhoudende problemen in de landbouwtak. In het derde kwartaal kampte het concern met dalende verkopen van zijn belangrijkste producten waar glyfosaat in zit en het concern heeft de prijzen van deze middelen verlaagd. Ook hogere rentetarieven droegen bij aan het verlies. "We zijn niet blij met de prestaties van dit jaar", zei Anderson. "Bijna 50 miljard euro aan omzet maar nul cashflow is gewoon niet acceptabel."

Tijdens een investeerdersbijeenkomst in maart volgend jaar maakt Bayer meer bekend over zijn toekomstplannen. Dan wordt mogelijk ook duidelijk welke divisie het concern afsplitst. Bayer heeft eerder gekeken naar het afscheiden van zowel zijn landbouwtak als de geneesmiddelentak, maar zegt niet van plan zijn om beide takken af te splitsen.

Meer uit Financieel

Zilver daalt ruim 16 procent, herstel tenietgedaan

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van zilver is scherp gedaald, waardoor het herstel van de afgelopen twee dagen teniet is gedaan. Het edelmetaal heeft moeite een bodem te vinden na een historische koersval. Ook de prijs van goud daalde.

26 minuten geleden
ANWB: forse verschillen laadtarieven auto's tussen gemeenten

DEN HAAG (ANP) - De kosten voor het opladen van elektrische auto's aan openbare laadpalen verschillen in Nederland sterk per gemeente, meldt de ANWB op basis van eigen onderzoek. De regionale verschillen zijn zo groot dat sommige huishoudens jaarlijks honderden euro's meer betalen dan een paar dorpen verderop.

1 uur geleden
Google-moeder Alphabet investeert fors meer in AI-toepassingen

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google-moeder Alphabet gaat dit jaar nog veel meer geld investeren in toepassingen rond kunstmatige intelligentie. Het bedrijf zei bij de bekendmaking van de cijfers over het vierde kwartaal en 2025 dat de kapitaalinvesteringen in 2026 zullen uitkomen tussen de 175 miljard en 185 miljard dollar.

7 uur geleden
Nasdaq weer hard omlaag, chipbedrijf AMD keldert na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten, met opnieuw een scherp verlies voor de technologiegraadmeter Nasdaq. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD) was een opvallende daler met een min van ruim 17 procent na tegenvallende vooruitzichten. Andere grote chipfondsen op Wall Street werden mee omlaag getrokken door de koersval van AMD. Ook waren er weer veel bedrijfsresultaten.

7 uur geleden
VS, EU en Japan willen alliantie zeldzame grondstoffen vormen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten, de Europese Unie en Japan hebben woensdag stappen gezet voor de vorming van een alliantie op het gebied van zeldzame grondstoffen die bijvoorbeeld nodig zijn voor de energietransitie en hightech. Die alliantie moet zorgen voor tegenwicht tegen China dat dominant is op de wereldwijde markt voor zeldzame metalen en mineralen.

9 uur geleden
Bessent: Amerikaanse volk is vertrouwen in Fed kwijtgeraakt

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse volk heeft het vertrouwen in de centralebankenkoepel Federal Reserve verloren omdat de Fed de inflatie uit de hand heeft laten lopen en het inkomen van huishoudens heeft beschadigd door de rente niet sterker te verlagen. Dat heeft minister van Financiën Scott Bessent gezegd tegen de vaste commissie financiën van het Huis van Afgevaardigden in het Congres.

10 uur geleden
Groot banenverlies bij krant The Washington Post

WASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse krant The Washington Post gaat flink snijden in haar personeelsbestand om zo de verliezen tegen te gaan. Daardoor komen de banen van ruim driehonderd van de ongeveer achthonderd journalisten bij de krant te vervallen, aldus hoofdredacteur Matt Murray, die woensdag het personeel informeerde over het banenverlies.

12 uur geleden