Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayer schrapt managementbanen na miljardenverlies

Bayer schrapt managementbanen na miljardenverlies

LEVERKUSEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern Bayer schrapt banen in het management en wil zijn takken voor bestrijdingsmiddelen of geneesmiddelen mogelijk afsplitsen, meldt het concern. Bayer leed afgelopen kwartaal een verlies van bijna 4,6 miljard euro, onder andere door grote afschrijvingen op zijn landbouwproducten.

Het concern wil tegen het einde van dit jaar een aantal lagen in het management en de coördinatie schrappen. Dat leidt volgens Bayer tot "een significante vermindering van het personeelsbestand". Het is niet duidelijk om hoeveel banen het gaat. "95 procent van de besluitvorming zal verschuiven van managers naar de mensen die het werk doen", lichtte topman Bill Anderson toe.

In totaal werken wereldwijd meer dan 101.000 mensen bij Bayer. Het concern is actief in 83 landen, waaronder Nederland. Bayer is onder andere bekend van zijn bestrijdingsmiddel Roundup, dat het omstreden bestanddeel glyfosaat bevat.

Niet blij

Het miljardenverlies van Bayer in juli, augustus en september komt door aanhoudende problemen in de landbouwtak. In het derde kwartaal kampte het concern met dalende verkopen van zijn belangrijkste producten waar glyfosaat in zit en het concern heeft de prijzen van deze middelen verlaagd. Ook hogere rentetarieven droegen bij aan het verlies. "We zijn niet blij met de prestaties van dit jaar", zei Anderson. "Bijna 50 miljard euro aan omzet maar nul cashflow is gewoon niet acceptabel."

Tijdens een investeerdersbijeenkomst in maart volgend jaar maakt Bayer meer bekend over zijn toekomstplannen. Dan wordt mogelijk ook duidelijk welke divisie het concern afsplitst. Bayer heeft eerder gekeken naar het afscheiden van zowel zijn landbouwtak als de geneesmiddelentak, maar zegt niet van plan zijn om beide takken af te splitsen.

Meer uit Financieel

Nederlandse reders zien nog veel onduidelijkheden rond Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders hopen dat een vrije en veilige doorvaart door de Straat van Hormuz "zo spoedig mogelijk is hersteld". Dat laat de redersvereniging KVNR weten in reactie op de situatie rondom de zeestraat. Een heropening van de Straat van Hormuz is onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar Iran lijkt de waterweg nog gesloten te houden.

17 minuten geleden
Algemeen directeur WoningBouwersNL wordt nieuwe directeur LTO

DEN HAAG (ANP) - Directeur Coen van Rooyen van brancheorganisatie WoningBouwersNL wordt vanaf 1 juni de nieuwe algemeen directeur van LTO Nederland. Dat maakt de belangenorganisatie voor boeren en tuinders donderdag bekend. Hij volgt Hans van den Heuvel op, die sinds 1 april de voorzitter van vakbond CNV is.

31 minuten geleden
Omzet kledingplatform Vinted stijgt tot ruim 1 miljard euro

VILNIUS (ANP) - De omzet van kledingverkoopplatform Vinted is gestegen tot ruim 1 miljard euro. Gebruikers van het platform voor de verkoop van tweedehandsspullen kochten en verkochten vorig jaar fors meer gebruikte kleren, boeken en elektronische producten.

54 minuten geleden
Brussel: tol Straat van Hormuz in strijd met internationaal recht

BRUSSEL (ANP) - Een tolheffing door de Straat van Hormuz is niet in lijn met het internationale recht, benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie. "Het internationaal recht garandeert de vrijheid van scheepvaart", aldus de woordvoerder. "In principe betekent het dat er helemaal geen betaling of tol geheven mag worden."

1 uur geleden
IMO-topman: tolheffing Straat van Hormuz is gevaarlijk precedent

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran toestaan om tol te heffen voor een doorvaart door de Straat van Hormuz schept een gevaarlijk precedent. Dat zei topman van de internationale scheepvaartorganisatie IMO Arsenio Dominguez in een interview met Bloomberg TV. Teheran wil een tol van een dollar per vat olie heffen voor schepen die door de zeestraat varen.

2 uur geleden
Pentagon mag AI-bedrijf Anthropic voorlopig aanmerken als gevaar

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic voorlopig blijven aanmerken als risico. Tot dat voorlopige oordeel komt een Amerikaans hof van beroep in Washington. Anthropic stelt in twee rechtszaken dat het Pentagon het bedrijf op de zwarte lijst heeft gezet als vergelding voor een meningsverschil over beperkingen aan de inzet van zijn kunstmatige intelligentie.

2 uur geleden
FT: export Amerikaanse olie naar recordhoogte door vraag uit Azië

WASHINGTON (ANP) - De export van ruwe olie uit de Verenigde Staten stijgt deze maand naar een recordhoogte. Dat schrijft de Financial Times op basis van data- en analyseplatform Kpler. Landen in Azië moeten op zoek naar een alternatief door de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden