'Bayer overweegt Roundup niet meer te verkopen aan particulieren'
LEVERKUSEN (ANP) - Het Duitse chemieconcern Bayer denkt erover na om het omstreden onkruidbestrijdingsmiddel Roundup niet meer te verkopen aan particulieren. Dat zeggen anonieme bronnen tegen de Duitse krant Handelsblatt. In de Verenigde Staten is het bedrijf aangeklaagd door tienduizenden gebruikers van het onkruidmiddel, dat kankerverwekkend zou zijn. Dat zijn met name particulieren.
Bayer hoopt door de verkoopstop te voorkomen dat er meer rechtszaken bij komen, zonder volledig te hoeven stoppen met de zeer lucratieve verkoop van Roundup. Slechts een tiende van de omzet van het middel komt van particulieren, de rest van bedrijven, voornamelijk in de landbouw. De wereldwijde omzet van de onkruidverdelger bedroeg in 2018 naar schatting ruim 3,5 miljard euro.
Het bedrijf uit Leverkusen wil naar verluidt schikken rond de rechtszaken in de VS en onderhandelt daar nu over. Daar is volgens Bloomberg een bedrag van rond de 10 miljard dollar (9,1 miljard euro) mee gemoeid. Bayer hoopt het Roundup-schandaal hiermee een halt toe te roepen. Daarom wil het maatregelen nemen om toekomstige rechtszaken te voorkomen.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.
14 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.
15 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.
16 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.
18 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.
20 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.
1 dag geleden