Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayer Leverkusen wint uitduel met Dortmund

Bayer Leverkusen wint uitduel met Dortmund

DORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft de uitwedstrijd tegen Borussia Dortmund met 3-2 gewonnen. Patrik Schick maakte twee doelpunten voor de bezoekers, die de tweede plaats van de ranglijst steviger in handen hebben gekregen.

Bayer Leverkusen verkleinde de achterstand op Bayern München tot 1 punt. De koploper speelt zaterdag nog een uitduel met Borussia Mönchengladbach. Borussia Dortmund is voorlopig de nummer 7 van de Bundesliga.

Borussia Dortmund miste zes zieke spelers. Emre Can, Nico Schlotterbeck, Ramy Bensebaini, Waldemar Anton en Filipp Mané waren niet inzetbaar. Bayer Leverkusen leidde na acht minuten met 0-2, na doelpunten van Nathan Tella en Schick. Jamie Gittens scoorde in de twaalfde minuut voor Borussia Dortmund. Jeremie Frimpong bereidde in de negentiende minuut de tweede treffer van Schick voor. Serhou Guirassy benutte in de 79e minuut een strafschop voor de thuisploeg

Donyell Malen mocht in de 78e minuut invallen bij Borussia Dortmund. De 41-voudig international van het Nederlands elftal staat in de belangstelling van Aston Villa.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Potter: Zweden heeft verdiend verloren van Nederland

HOUSTON (ANP) - Bondscoach Graham Potter zocht niet naar excuses na de nederlaag van Zweden tegen het Nederlands elftal (5-1). "We hebben verdiend verloren", zei de opvolger van de vorig jaar oktober ontslagen Jon Dahl Tomasson.

1 uur geleden
Koeman over openingstreffer Brobbey: in eerste goal zat alles

HOUSTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman was na het gewonnen WK-duel met Zweden (5-1) lovend over de openingstreffer van Brian Brobbey. "In de eerste goal zat alles wat je wil", aldus Koeman.

2 uur geleden
Oranje breekt record Brazilië met veertien ongeslagen WK-duels

HOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal heeft dankzij de zege van 5-1 tegen Zweden het record van de Braziliaanse voetballers uit de jaren 50 en 60 verbroken. Oranje is nu veertien WK-duels op rij ongeslagen. Tot zondag, toen het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-2 gelijkspeelde tegen Japan, moest Nederland het record nog delen met sterspeler Pelé en de andere Braziliaanse internationals van die tijd.

3 uur geleden
Oranje na ruime zege op Zweden vrijwel zeker van tweede ronde WK

HOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal is nagenoeg zeker van een plaats in de volgende ronde van het wereldkampioenschap. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in Houston met 5-1 winnen van Zweden. Oranje was het toernooi begonnen met een gelijkspel (2-2) tegen Japan.

3 uur geleden
Brobbey zorgt voor honderdste doelpunt van Nederland op het WK

HOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal heeft nu in totaal honderd keer gescoord in de geschiedenis van het wereldkampioenschap voetbal. Brian Brobbey zorgde zaterdag voor die mijlpaal, door in de groepswedstrijd tegen Zweden in Houston twee doelpunten te maken.

4 uur geleden
Brobbey maakt in veertiende interland tweede en derde doelpunt

HOUSTON (ANP) - Brian Brobbey heeft in zijn veertiende interland voor het Nederlands elftal zijn tweede en derde doelpunt als international gemaakt. De spits van Sunderland opende in de groepswedstrijd tegen Zweden op het wereldkampioenschap in de vijfde minuut de score op aangeven van Cody Gakpo. In de zeventiende minuut verdubbelde hij de voorsprong. Dit keer gaf Denzel Dumfries de assist.

4 uur geleden
Koeman verwacht weer weinig ruimte en kiest daarom voor Brobbey

HOUSTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman geeft Brian Brobbey in de groepswedstrijd tegen Zweden een basisplaats, omdat hij verwacht dat de ruimtes net als zondag tegen Japan klein zullen zijn. "We moeten aanvallend meer brengen en de ruimtes zullen weer klein zijn. Aan hem heb je dan meer als aanspeelpunt dan Donyell Malen. Donyell zal nu vanaf de rechterflank naar binnen komen, waardoor Denzel Dumfries ook weer hogerop kan spelen", legde Koeman uit aan de NOS.

5 uur geleden