Bayer Leverkusen wint uitduel met Dortmund
DORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft de uitwedstrijd tegen Borussia Dortmund met 3-2 gewonnen. Patrik Schick maakte twee doelpunten voor de bezoekers, die de tweede plaats van de ranglijst steviger in handen hebben gekregen.
Bayer Leverkusen verkleinde de achterstand op Bayern München tot 1 punt. De koploper speelt zaterdag nog een uitduel met Borussia Mönchengladbach. Borussia Dortmund is voorlopig de nummer 7 van de Bundesliga.
Borussia Dortmund miste zes zieke spelers. Emre Can, Nico Schlotterbeck, Ramy Bensebaini, Waldemar Anton en Filipp Mané waren niet inzetbaar. Bayer Leverkusen leidde na acht minuten met 0-2, na doelpunten van Nathan Tella en Schick. Jamie Gittens scoorde in de twaalfde minuut voor Borussia Dortmund. Jeremie Frimpong bereidde in de negentiende minuut de tweede treffer van Schick voor. Serhou Guirassy benutte in de 79e minuut een strafschop voor de thuisploeg
Donyell Malen mocht in de 78e minuut invallen bij Borussia Dortmund. De 41-voudig international van het Nederlands elftal staat in de belangstelling van Aston Villa.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
13 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
14 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
14 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
16 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
17 uur geleden