Bayer Leverkusen wint uitduel met Dortmund
DORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft de uitwedstrijd tegen Borussia Dortmund met 3-2 gewonnen. Patrik Schick maakte twee doelpunten voor de bezoekers, die de tweede plaats van de ranglijst steviger in handen hebben gekregen.
Bayer Leverkusen verkleinde de achterstand op Bayern München tot 1 punt. De koploper speelt zaterdag nog een uitduel met Borussia Mönchengladbach. Borussia Dortmund is voorlopig de nummer 7 van de Bundesliga.
Borussia Dortmund miste zes zieke spelers. Emre Can, Nico Schlotterbeck, Ramy Bensebaini, Waldemar Anton en Filipp Mané waren niet inzetbaar. Bayer Leverkusen leidde na acht minuten met 0-2, na doelpunten van Nathan Tella en Schick. Jamie Gittens scoorde in de twaalfde minuut voor Borussia Dortmund. Jeremie Frimpong bereidde in de negentiende minuut de tweede treffer van Schick voor. Serhou Guirassy benutte in de 79e minuut een strafschop voor de thuisploeg
Donyell Malen mocht in de 78e minuut invallen bij Borussia Dortmund. De 41-voudig international van het Nederlands elftal staat in de belangstelling van Aston Villa.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.
40 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
11 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.
13 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.
14 uur geleden