Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayer Leverkusen voor het eerst kampioen van Duitsland

Bayer Leverkusen voor het eerst kampioen van Duitsland

LEVERKUSEN (ANP) - De Duitse voetbalclub Bayer Leverkusen is voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De club uit het westen van Duitsland was in de kampioenswedstrijd met 5-0 te sterk voor Werder Bremen. Victor Boniface en Granit Xhaka maakte de 1-0 en 2-0 in de afgeladen BayArena, waar Florian Wirtz vervolgens een hattrick maakte.

Door de 25e overwinning in 29 duels nam Leverkusen weer 16 punten voorsprong op Bayern München. Er zijn nog vijf duels te spelen in de Bundesliga.

Bayer Leverkusen wordt getraind door voormalig Spaans international Xabi Alonso, die bezig is aan zijn eerste klus als hoofdtrainer. Oranje-verdediger Jeremie Frimpong staat er onder contract. Hij viel in de kampioenswedstrijd in de tweede helft in.

Fans op het veld

Na de 4-0 van Wirtz betraden honderden fans het speelveld. De spelers sommeerden de uitzinnige supporters terug richting de tribune te gaan, waarna er verder gespeeld kon worden. Langs de kant werd er al voorzichtig feestgevierd. Op de tribunes zwaaiden fans met papieren schalen.

Nog voordat het laatste fluitsignaal had geklonken werd het veld opnieuw bestormd door een groot aantal onrustige fans. Veiligheidsmedewerkers probeerden dat nog te voorkomen, maar die poging bleek tevergeefs.

Ongeslagen

De spelers van de ongeslagen kampioen werden vervolgens besprongen door de fans, die massaal in het rood gekleed waren. Sommige fans hadden de tranen in hun ogen staan. Leverkusen won in 1993 voor het laatst een prijs: de Duitse beker. In 1988 veroverde de club de UEFA Cup. Doordat prijzen de laatste decennia uitbleven, werd de club ook gekscherend Bayer Neverkusen genoemd.

Bayer Leverkusen had zaterdag zonder te spelen al kampioen kunnen worden, maar concurrent Bayern München won op eigen veld met 2-0 van 1. FC Köln.

De afgelopen elf seizoenen werd Bayern kampioen. In het seizoen 2011/2012 ging er voor het laatst een andere club met de titel aan de haal: Borussia Dortmund.

Meer uit Voetbal

Spurs ondersteunt door zaakwaarnemer bedreigde verdediger Udogie

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur heeft verklaard verdediger Destiny Udogie in alle opzichten te ondersteunen, nadat bekend is geworden dat de Italiaan begin september is bedreigd met een vuurwapen. Volgens Britse media is de verdachte zijn voormalige zaakwaarnemer die maandag is gearresteerd.

1 uur geleden
Spaans international Le Normand loopt 'ernstige' knieblessure op

MADRID (ANP) - Atlético-verdediger Robin Le Normand heeft dinsdag in het Champions League-duel met het Belgische Union Sint-Gillis een "ernstige" knieblessure opgelopen. Dat meldt de Madrileense voetbalclub op de website.

1 uur geleden
Oud-international Poortvliet tijdelijk hoofdtrainer FC Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Oud-international Jan Poortvliet is tijdelijk toegetreden tot de technische staf van FC Eindhoven. De club uit de eerste divisie mist hoofdcoach Maurice Verberne, die anderhalve week geleden een been heeft gebroken.

2 uur geleden
Coach Slot ziet Real Madrid het beste in Liverpool bovenhalen

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot noemde zowel de kwaliteit van de tegenstander als de passie van de eigen fans op Anfield als inspiratiebron voor zijn ploeg, die dinsdag Real Madrid met 1-0 versloeg. Een doelpunt van Alexis Mac Allister besliste het duel uit de vierde speelronde van de Champions League.

6 uur geleden
PSV-coach Bosz niet te spreken over optreden ploeg bij Olympiakos

PIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was niet te spreken over het optreden van zijn ploeg in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. De Eindhovenaren ontsnapten aan een nederlaag dankzij een gelijkmaker van invaller Ricardo Pepi in de 93e minuut (1-1).

15 uur geleden
Sterk Liverpool verslaat Real Madrid in Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft in de Champions League een knappe zege geboekt op Real Madrid. De formatie van trainer Arne Slot was op het eigen Anfield met 1-0 te sterk voor de koploper van Spanje.

15 uur geleden
Invaller Pepi redt punt voor tegenvallend PSV bij Olympiakos

PIRAEUS (ANP) - PSV is in het hoofdtoernooi van de Champions League ontsnapt aan een tweede nederlaag. De Eindhovenaren maakten in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de blessuretijd van de tweede helft gelijk. Invaller Ricardo Pepi scoorde in de 93e minuut.

16 uur geleden