Bayer Leverkusen vier dagen na landstitel verder in Europa League
LONDEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft zich, vier dagen na het veroveren van de Duitse landstitel, verzekerd van een plek in de halve eindstrijd van de Europa League. De kampioen speelde in Londen met 1-1 gelijk tegen West Ham United. Invaller Jeremie Frimpong, na de rust in de ploeg gekomen, bepaalde vlak voor tijd de eindstand.
Leverkusen had vorige week thuis met 2-0 gewonnen. Tussen de twee duels met West Ham door was de ploeg in de kampioenswedstrijd met 5-0 te sterk voor Werder Bremen. Dat duel werd gevolgd door een kampioensfeest.
De Jamaicaan Michail Antonio had West Ham in de dertiende minuut op voorsprong gezet. Hij kopte raak op aangeven van Jarrod Bowen.
Leverkusen neemt het in de halve eindstrijd op tegen AS Roma, de finalist van vorig jaar. AS Roma kwam thuis niet meer in de problemen tegen AC Milan, dat vorige week in Milaan al met 1-0 werd verslagen. In Rome werd het bij de return 2-1. Gianluca Mancini en Paulo Dybala kwamen tot scoren voor de thuisploeg en pas in de slotfase deed Milan iets terug via Matteo Gabbia.
AS Roma speelde een uur met een man minder na een rode kaart voor de Turk Zeki Çelik. Bij AC Milan viel Tijjani Reijnders na de rust in.
AS Roma verloor vorig jaar in de eindstrijd na strafschoppen van Sevilla.
Meer uit Voetbal
SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
4 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.
9 uur geleden