Bayer Leverkusen vier dagen na landstitel verder in Europa League
LONDEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft zich, vier dagen na het veroveren van de Duitse landstitel, verzekerd van een plek in de halve eindstrijd van de Europa League. De kampioen speelde in Londen met 1-1 gelijk tegen West Ham United. Invaller Jeremie Frimpong, na de rust in de ploeg gekomen, bepaalde vlak voor tijd de eindstand.
Leverkusen had vorige week thuis met 2-0 gewonnen. Tussen de twee duels met West Ham door was de ploeg in de kampioenswedstrijd met 5-0 te sterk voor Werder Bremen. Dat duel werd gevolgd door een kampioensfeest.
De Jamaicaan Michail Antonio had West Ham in de dertiende minuut op voorsprong gezet. Hij kopte raak op aangeven van Jarrod Bowen.
Leverkusen neemt het in de halve eindstrijd op tegen AS Roma, de finalist van vorig jaar. AS Roma kwam thuis niet meer in de problemen tegen AC Milan, dat vorige week in Milaan al met 1-0 werd verslagen. In Rome werd het bij de return 2-1. Gianluca Mancini en Paulo Dybala kwamen tot scoren voor de thuisploeg en pas in de slotfase deed Milan iets terug via Matteo Gabbia.
AS Roma speelde een uur met een man minder na een rode kaart voor de Turk Zeki Çelik. Bij AC Milan viel Tijjani Reijnders na de rust in.
AS Roma verloor vorig jaar in de eindstrijd na strafschoppen van Sevilla.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP/DPA) - Real Sociedad heeft Pellegrino Matarazzo aangetrokken als nieuwe trainer. De 48-jarige Amerikaan is de opvolger van Sergio Francisco, die een week eerder werd ontslagen.
59 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Aziatische voetbalbond komt met een eigen Nations League. De bond wil hiervoor de periodes voor interlands van de FIFA gebruiken, maar kwam nog niet met een datum voor de eerste editie.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Joey Veerman doet zondag in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht nog gewoon mee bij PSV. De middenvelder maakt in de winterstop vermoedelijk de overstap naar Fenerbahçe. Veerman vormt in de Galgenwaard een middenveld met Paul Wanner en Guus Til.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zijn excuses aangeboden na zijn overtreding op Virgil van Dijk in de competitiewedstrijd van Tottenham Hotspur tegen Liverpool. De aanvaller van de Spurs werd van het veld gestuurd in de door Liverpool gewonnen wedstrijd (1-2) na een zware tackle op Van Dijk.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
14 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
14 uur geleden