Bayer Leverkusen ten koste van AS Roma naar finale Europa League
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft zich ten koste van AS Roma geplaatst voor de finale van de Europa League. De ploeg van de Spaanse trainer Xabi Alonso speelde met 2-2 gelijk tegen de Italianen en dat was voldoende na de 2-0-zege van een week eerder in Rome.
De gelijkmaker van Josip Stanisic viel diep in blessuretijd, waardoor de ongeslagen status van Leverkusen intact bleef. De teller staat nu op 49 wedstrijden. In de finale in Dublin treft Bayer Leverkusen op 22 mei een andere Italiaanse club: Atalanta.
De Duitse landskampioen had voor rust het betere van het spel, kreeg kansen via onder anderen Exequiel Palacios, Amine Adli en Adam Hlozek, maar Roma-keeper Mile Svilar hield zijn doel schoon. Bij de poging van Palacios had hij wel geluk dat de bal via de paal en zijn rug niet over de lijn ging.
AS Roma stelde daar alleen een vrije kopkans van Lorenzo Pellegrini tegenover, maar de inzet van de aanvoerder was te zwak om Leverkusen-doelman Matej Kovar in verlegenheid te brengen. De Tsjech had kort voor de pauze echter geen antwoord op een penalty van Leandro Paredes, na een overtreding van Jonathan Tah op Sardar Azmoun. De strafschop werd toegekend door de Nederlandse scheidsrechter Danny Makkelie.
Stip
In de tweede helft wees Makkelie opnieuw naar de stip na een ongelukkige handsbal van Hlozek. Paredes stuurde Kovar de verkeerde hoek in en bracht de stand op 2-0. De strijd lag daardoor weer volledig open. In de slotfase scoorde Leverkusen toch, al kreeg het hulp van Gianluca Mancini. De Roma-verdediger passeerde zijn eigen doelman Svilar. In blessuretijd maakte invaller Stanisic de 2-2.
Het treffen tussen beide clubs was een herhaling van de halve finale van vorig jaar. Toen was AS Roma over twee wedstrijden de betere ploeg. In Italië werd het toen 1-0 en een week later in Duitsland bleef het 0-0.
Bayer Leverkusen won de UEFA Cup, de voorloper van de Europa League, in 1988. Na de finale van de Europa League op 22 mei spelen de Duitsers op 25 mei ook nog de nationale bekerfinale tegen Kaiserslautern.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".
6 uur geledenPORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).
6 uur geleden