Bayer Leverkusen ten koste van AS Roma naar finale Europa League
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft zich ten koste van AS Roma geplaatst voor de finale van de Europa League. De ploeg van de Spaanse trainer Xabi Alonso speelde met 2-2 gelijk tegen de Italianen en dat was voldoende na de 2-0-zege van een week eerder in Rome.
De gelijkmaker van Josip Stanisic viel diep in blessuretijd, waardoor de ongeslagen status van Leverkusen intact bleef. De teller staat nu op 49 wedstrijden. In de finale in Dublin treft Bayer Leverkusen op 22 mei een andere Italiaanse club: Atalanta.
De Duitse landskampioen had voor rust het betere van het spel, kreeg kansen via onder anderen Exequiel Palacios, Amine Adli en Adam Hlozek, maar Roma-keeper Mile Svilar hield zijn doel schoon. Bij de poging van Palacios had hij wel geluk dat de bal via de paal en zijn rug niet over de lijn ging.
AS Roma stelde daar alleen een vrije kopkans van Lorenzo Pellegrini tegenover, maar de inzet van de aanvoerder was te zwak om Leverkusen-doelman Matej Kovar in verlegenheid te brengen. De Tsjech had kort voor de pauze echter geen antwoord op een penalty van Leandro Paredes, na een overtreding van Jonathan Tah op Sardar Azmoun. De strafschop werd toegekend door de Nederlandse scheidsrechter Danny Makkelie.
Stip
In de tweede helft wees Makkelie opnieuw naar de stip na een ongelukkige handsbal van Hlozek. Paredes stuurde Kovar de verkeerde hoek in en bracht de stand op 2-0. De strijd lag daardoor weer volledig open. In de slotfase scoorde Leverkusen toch, al kreeg het hulp van Gianluca Mancini. De Roma-verdediger passeerde zijn eigen doelman Svilar. In blessuretijd maakte invaller Stanisic de 2-2.
Het treffen tussen beide clubs was een herhaling van de halve finale van vorig jaar. Toen was AS Roma over twee wedstrijden de betere ploeg. In Italië werd het toen 1-0 en een week later in Duitsland bleef het 0-0.
Bayer Leverkusen won de UEFA Cup, de voorloper van de Europa League, in 1988. Na de finale van de Europa League op 22 mei spelen de Duitsers op 25 mei ook nog de nationale bekerfinale tegen Kaiserslautern.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
15 minuten geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
59 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
14 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
18 uur geleden