Bayer Leverkusen ten koste van AS Roma naar finale Europa League
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft zich ten koste van AS Roma geplaatst voor de finale van de Europa League. De ploeg van de Spaanse trainer Xabi Alonso speelde met 2-2 gelijk tegen de Italianen en dat was voldoende na de 2-0-zege van een week eerder in Rome.
De gelijkmaker van Josip Stanisic viel diep in blessuretijd, waardoor de ongeslagen status van Leverkusen intact bleef. De teller staat nu op 49 wedstrijden. In de finale in Dublin treft Bayer Leverkusen op 22 mei een andere Italiaanse club: Atalanta.
De Duitse landskampioen had voor rust het betere van het spel, kreeg kansen via onder anderen Exequiel Palacios, Amine Adli en Adam Hlozek, maar Roma-keeper Mile Svilar hield zijn doel schoon. Bij de poging van Palacios had hij wel geluk dat de bal via de paal en zijn rug niet over de lijn ging.
AS Roma stelde daar alleen een vrije kopkans van Lorenzo Pellegrini tegenover, maar de inzet van de aanvoerder was te zwak om Leverkusen-doelman Matej Kovar in verlegenheid te brengen. De Tsjech had kort voor de pauze echter geen antwoord op een penalty van Leandro Paredes, na een overtreding van Jonathan Tah op Sardar Azmoun. De strafschop werd toegekend door de Nederlandse scheidsrechter Danny Makkelie.
Stip
In de tweede helft wees Makkelie opnieuw naar de stip na een ongelukkige handsbal van Hlozek. Paredes stuurde Kovar de verkeerde hoek in en bracht de stand op 2-0. De strijd lag daardoor weer volledig open. In de slotfase scoorde Leverkusen toch, al kreeg het hulp van Gianluca Mancini. De Roma-verdediger passeerde zijn eigen doelman Svilar. In blessuretijd maakte invaller Stanisic de 2-2.
Het treffen tussen beide clubs was een herhaling van de halve finale van vorig jaar. Toen was AS Roma over twee wedstrijden de betere ploeg. In Italiƫ werd het toen 1-0 en een week later in Duitsland bleef het 0-0.
Bayer Leverkusen won de UEFA Cup, de voorloper van de Europa League, in 1988. Na de finale van de Europa League op 22 mei spelen de Duitsers op 25 mei ook nog de nationale bekerfinale tegen Kaiserslautern.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord verhuurt Neraysho Kasanwirjo de rest van dit voetbalseizoen aan Fortuna Sittard. Dat melden beide eredivisieclubs.
49 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - De selectie van sc Heerenveen keert woensdag met een speciale charter terug naar Nederland. Dat heeft een woordvoerder van de club aan het ANP bevestigd. De Friese club zou aanvankelijk woensdagavond met een lijnvlucht van Barcelona naar Schiphol vliegen, maar die werd wegens winterse omstandigheden geannuleerd.
51 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen neemt de Noorse spits Lasse Nordas voor een half jaar op huurbasis over van Luton Town. De 23-jarige Nordas kwam dit seizoen 18 keer in actie voor de Engelse club die actief is in de League One, daarin kwam hij tot vier doelpunten en drie assists.
3 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Justin Kluivert zal worden geopereerd aan zijn knie. Dat meldt zijn club Bournemouth dinsdag. Het is nog onduidelijk hoe lang het herstel van de Nederlandse international gaat duren.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De selectie van sc Heerenveen moet nog zien hoe het terug kan keren van een trainingskamp in Spanje. De vlucht die de Friezen op woensdagavond vanaf Barcelona naar Schiphol hadden geboekt, is wegens winterse omstandigheden geannuleerd. Dat heeft een woordvoerder van de club aan het ANP bevestigd.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Liam Rosenior wordt de nieuwe hoofdtrainer van Chelsea. De 41-jarige Engelsman komt over van het Franse RC Strasbourg en tekent tot 2032.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - Younes Namli keert terug naar de Eredivisie voor zijn derde periode bij PEC Zwolle. De 31-jarige Deense rechtsbuiten komt over van de Franse club Le Havre AC, waar hij slechts een half seizoen speelde.
7 uur geleden