Bayer Leverkusen ten koste van AS Roma naar finale Europa League
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft zich ten koste van AS Roma geplaatst voor de finale van de Europa League. De ploeg van de Spaanse trainer Xabi Alonso speelde met 2-2 gelijk tegen de Italianen en dat was voldoende na de 2-0-zege van een week eerder in Rome.
De gelijkmaker van Josip Stanisic viel diep in blessuretijd, waardoor de ongeslagen status van Leverkusen intact bleef. De teller staat nu op 49 wedstrijden. In de finale in Dublin treft Bayer Leverkusen op 22 mei een andere Italiaanse club: Atalanta.
De Duitse landskampioen had voor rust het betere van het spel, kreeg kansen via onder anderen Exequiel Palacios, Amine Adli en Adam Hlozek, maar Roma-keeper Mile Svilar hield zijn doel schoon. Bij de poging van Palacios had hij wel geluk dat de bal via de paal en zijn rug niet over de lijn ging.
AS Roma stelde daar alleen een vrije kopkans van Lorenzo Pellegrini tegenover, maar de inzet van de aanvoerder was te zwak om Leverkusen-doelman Matej Kovar in verlegenheid te brengen. De Tsjech had kort voor de pauze echter geen antwoord op een penalty van Leandro Paredes, na een overtreding van Jonathan Tah op Sardar Azmoun. De strafschop werd toegekend door de Nederlandse scheidsrechter Danny Makkelie.
Stip
In de tweede helft wees Makkelie opnieuw naar de stip na een ongelukkige handsbal van Hlozek. Paredes stuurde Kovar de verkeerde hoek in en bracht de stand op 2-0. De strijd lag daardoor weer volledig open. In de slotfase scoorde Leverkusen toch, al kreeg het hulp van Gianluca Mancini. De Roma-verdediger passeerde zijn eigen doelman Svilar. In blessuretijd maakte invaller Stanisic de 2-2.
Het treffen tussen beide clubs was een herhaling van de halve finale van vorig jaar. Toen was AS Roma over twee wedstrijden de betere ploeg. In Italië werd het toen 1-0 en een week later in Duitsland bleef het 0-0.
Bayer Leverkusen won de UEFA Cup, de voorloper van de Europa League, in 1988. Na de finale van de Europa League op 22 mei spelen de Duitsers op 25 mei ook nog de nationale bekerfinale tegen Kaiserslautern.
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
16 minuten geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
4 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
8 uur geleden