Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayer Leverkusen ten koste van AS Roma naar finale Europa League

Bayer Leverkusen ten koste van AS Roma naar finale Europa League

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft zich ten koste van AS Roma geplaatst voor de finale van de Europa League. De ploeg van de Spaanse trainer Xabi Alonso speelde met 2-2 gelijk tegen de Italianen en dat was voldoende na de 2-0-zege van een week eerder in Rome.

De gelijkmaker van Josip Stanisic viel diep in blessuretijd, waardoor de ongeslagen status van Leverkusen intact bleef. De teller staat nu op 49 wedstrijden. In de finale in Dublin treft Bayer Leverkusen op 22 mei een andere Italiaanse club: Atalanta.

De Duitse landskampioen had voor rust het betere van het spel, kreeg kansen via onder anderen Exequiel Palacios, Amine Adli en Adam Hlozek, maar Roma-keeper Mile Svilar hield zijn doel schoon. Bij de poging van Palacios had hij wel geluk dat de bal via de paal en zijn rug niet over de lijn ging.

AS Roma stelde daar alleen een vrije kopkans van Lorenzo Pellegrini tegenover, maar de inzet van de aanvoerder was te zwak om Leverkusen-doelman Matej Kovar in verlegenheid te brengen. De Tsjech had kort voor de pauze echter geen antwoord op een penalty van Leandro Paredes, na een overtreding van Jonathan Tah op Sardar Azmoun. De strafschop werd toegekend door de Nederlandse scheidsrechter Danny Makkelie.

Stip

In de tweede helft wees Makkelie opnieuw naar de stip na een ongelukkige handsbal van Hlozek. Paredes stuurde Kovar de verkeerde hoek in en bracht de stand op 2-0. De strijd lag daardoor weer volledig open. In de slotfase scoorde Leverkusen toch, al kreeg het hulp van Gianluca Mancini. De Roma-verdediger passeerde zijn eigen doelman Svilar. In blessuretijd maakte invaller Stanisic de 2-2.

Het treffen tussen beide clubs was een herhaling van de halve finale van vorig jaar. Toen was AS Roma over twee wedstrijden de betere ploeg. In Italië werd het toen 1-0 en een week later in Duitsland bleef het 0-0.

Bayer Leverkusen won de UEFA Cup, de voorloper van de Europa League, in 1988. Na de finale van de Europa League op 22 mei spelen de Duitsers op 25 mei ook nog de nationale bekerfinale tegen Kaiserslautern.

Meer uit Voetbal

FC Groningen 'verbolgen' over weren van uitsupporters tegen Ajax

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen is "verbolgen" over het besluit van de gemeente Edam-Volendam om uitsupporters te weren bij de halve finale van de play-offs om Europees voetbal tussen Ajax en FC Groningen, die donderdag in Volendam plaatsvindt. Groningen heeft het competitiebestuur betaald voetbal ingeschakeld en overweegt stappen te nemen om het besluit aan te vechten.

20 minuten geleden
Geen uitsupporters bij play-offs FC Volendam en Ajax in Volendam

VOLENDAM (ANP) - Bij de wedstrijden van FC Volendam en Ajax in de play-offs, die deze week in Volendam worden afgewerkt, zijn geen uitsupporters welkom. Dat heeft de gemeente Edam-Volendam maandag bekendgemaakt. "Aanleiding zijn de ernstige ongeregeldheden na de verloren wedstrijd van FC Volendam tegen Telstar", aldus de gemeente.

22 minuten geleden
Slechte generale Paris Saint-Germain met nederlaag bij Paris FC

PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.

13 uur geleden
Eintracht Frankfurt neemt afscheid van coach Riera

FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.

13 uur geleden
Club Brugge zet met zege op Union grote stap naar titel

BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.

15 uur geleden
West Ham na nederlaag bij Newcastle dicht bij degradatie

NEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.

15 uur geleden
Neymar bij Santos gewisseld door fout vierde official

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.

15 uur geleden