Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayer Leverkusen staat voor historisch weekend in Bundesliga

Bayer Leverkusen staat voor historisch weekend in Bundesliga

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen staat voor een historisch weekend in de Bundesliga. De ploeg van coach Xabi Alonso verovert zondag bij winst op Werder Bremen de Duitse landstitel, ongeacht het resultaat van concurrent Bayern München de dag ervoor. Daarmee maakt de ploeg ook een einde aan dertig jaar zonder prijzen wat de club de bijnaam 'Neverkusen' opleverde.

Als Bayern zaterdag thuis van FC Köln verliest, is de titel voor Leverkusen ook al een feit. Het gat is nu 16 punten, na dit weekend volgen nog vijf speelronden. Leverkusen was enkele keren dicht bij de titel en bereikte in 2002 de finale van de Champions League. De laatste prijs dateert van 1993 toen de ploeg de Duitse beker won.

Het succes van de door chemieconcern Bayer ondersteunde club wordt grotendeels toegeschreven aan trainer Xabi Alonso. "Hij heeft Leverkusen veranderd. Alle spelers ervaren dat", zei Oranje-international Jeremie Frimpong tijdens een persconferentie voorafgaand aan het duel uit de Europa League met West Ham United van donderdag. Net als in de Bundesliga is Leverkusen ook in die competitie nog ongeslagen, terwijl het zich ook voor de finale om de DFB Pokal plaatste.

Bayern München

Xabi Alonso wordt door tal van clubs begeerd, maar besloot vorige maand al in ieder geval nog een jaar bij Leverkusen te blijven. "Daar ben ik blij om", zei Frimpong, die als aanvallend ingestelde vleugelverdediger dit seizoen al acht competitietreffers maakte.

Leverkusen maakt normaal gesproken een einde aan elf jaar overheersing van Bayern München in de Bundesliga. Als de ploeg niet verliest, wordt het ook de eerste ploeg die een serie van 29 duels zonder competitienederlaag kan overleggen.

Meer uit Voetbal

Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

51 minuten geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

2 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

3 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

4 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

8 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

15 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

15 uur geleden