Bayer Leverkusen staat voor historisch weekend in Bundesliga
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen staat voor een historisch weekend in de Bundesliga. De ploeg van coach Xabi Alonso verovert zondag bij winst op Werder Bremen de Duitse landstitel, ongeacht het resultaat van concurrent Bayern München de dag ervoor. Daarmee maakt de ploeg ook een einde aan dertig jaar zonder prijzen wat de club de bijnaam 'Neverkusen' opleverde.
Als Bayern zaterdag thuis van FC Köln verliest, is de titel voor Leverkusen ook al een feit. Het gat is nu 16 punten, na dit weekend volgen nog vijf speelronden. Leverkusen was enkele keren dicht bij de titel en bereikte in 2002 de finale van de Champions League. De laatste prijs dateert van 1993 toen de ploeg de Duitse beker won.
Het succes van de door chemieconcern Bayer ondersteunde club wordt grotendeels toegeschreven aan trainer Xabi Alonso. "Hij heeft Leverkusen veranderd. Alle spelers ervaren dat", zei Oranje-international Jeremie Frimpong tijdens een persconferentie voorafgaand aan het duel uit de Europa League met West Ham United van donderdag. Net als in de Bundesliga is Leverkusen ook in die competitie nog ongeslagen, terwijl het zich ook voor de finale om de DFB Pokal plaatste.
Bayern München
Xabi Alonso wordt door tal van clubs begeerd, maar besloot vorige maand al in ieder geval nog een jaar bij Leverkusen te blijven. "Daar ben ik blij om", zei Frimpong, die als aanvallend ingestelde vleugelverdediger dit seizoen al acht competitietreffers maakte.
Leverkusen maakt normaal gesproken een einde aan elf jaar overheersing van Bayern München in de Bundesliga. Als de ploeg niet verliest, wordt het ook de eerste ploeg die een serie van 29 duels zonder competitienederlaag kan overleggen.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
4 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
17 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
17 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
17 uur geleden