Bayer Leverkusen staat voor historisch weekend in Bundesliga
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen staat voor een historisch weekend in de Bundesliga. De ploeg van coach Xabi Alonso verovert zondag bij winst op Werder Bremen de Duitse landstitel, ongeacht het resultaat van concurrent Bayern München de dag ervoor. Daarmee maakt de ploeg ook een einde aan dertig jaar zonder prijzen wat de club de bijnaam 'Neverkusen' opleverde.
Als Bayern zaterdag thuis van FC Köln verliest, is de titel voor Leverkusen ook al een feit. Het gat is nu 16 punten, na dit weekend volgen nog vijf speelronden. Leverkusen was enkele keren dicht bij de titel en bereikte in 2002 de finale van de Champions League. De laatste prijs dateert van 1993 toen de ploeg de Duitse beker won.
Het succes van de door chemieconcern Bayer ondersteunde club wordt grotendeels toegeschreven aan trainer Xabi Alonso. "Hij heeft Leverkusen veranderd. Alle spelers ervaren dat", zei Oranje-international Jeremie Frimpong tijdens een persconferentie voorafgaand aan het duel uit de Europa League met West Ham United van donderdag. Net als in de Bundesliga is Leverkusen ook in die competitie nog ongeslagen, terwijl het zich ook voor de finale om de DFB Pokal plaatste.
Bayern München
Xabi Alonso wordt door tal van clubs begeerd, maar besloot vorige maand al in ieder geval nog een jaar bij Leverkusen te blijven. "Daar ben ik blij om", zei Frimpong, die als aanvallend ingestelde vleugelverdediger dit seizoen al acht competitietreffers maakte.
Leverkusen maakt normaal gesproken een einde aan elf jaar overheersing van Bayern München in de Bundesliga. Als de ploeg niet verliest, wordt het ook de eerste ploeg die een serie van 29 duels zonder competitienederlaag kan overleggen.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
11 minuten geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
17 uur geleden