Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayer Leverkusen staat voor historisch weekend in Bundesliga

Bayer Leverkusen staat voor historisch weekend in Bundesliga

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen staat voor een historisch weekend in de Bundesliga. De ploeg van coach Xabi Alonso verovert zondag bij winst op Werder Bremen de Duitse landstitel, ongeacht het resultaat van concurrent Bayern München de dag ervoor. Daarmee maakt de ploeg ook een einde aan dertig jaar zonder prijzen wat de club de bijnaam 'Neverkusen' opleverde.

Als Bayern zaterdag thuis van FC Köln verliest, is de titel voor Leverkusen ook al een feit. Het gat is nu 16 punten, na dit weekend volgen nog vijf speelronden. Leverkusen was enkele keren dicht bij de titel en bereikte in 2002 de finale van de Champions League. De laatste prijs dateert van 1993 toen de ploeg de Duitse beker won.

Het succes van de door chemieconcern Bayer ondersteunde club wordt grotendeels toegeschreven aan trainer Xabi Alonso. "Hij heeft Leverkusen veranderd. Alle spelers ervaren dat", zei Oranje-international Jeremie Frimpong tijdens een persconferentie voorafgaand aan het duel uit de Europa League met West Ham United van donderdag. Net als in de Bundesliga is Leverkusen ook in die competitie nog ongeslagen, terwijl het zich ook voor de finale om de DFB Pokal plaatste.

Bayern München

Xabi Alonso wordt door tal van clubs begeerd, maar besloot vorige maand al in ieder geval nog een jaar bij Leverkusen te blijven. "Daar ben ik blij om", zei Frimpong, die als aanvallend ingestelde vleugelverdediger dit seizoen al acht competitietreffers maakte.

Leverkusen maakt normaal gesproken een einde aan elf jaar overheersing van Bayern München in de Bundesliga. Als de ploeg niet verliest, wordt het ook de eerste ploeg die een serie van 29 duels zonder competitienederlaag kan overleggen.

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

1 uur geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

1 uur geleden
Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

2 uur geleden
Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

4 uur geleden
PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

5 uur geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

8 uur geleden
FC Utrecht stijgt na winst tegen Go Ahead naar de zevende plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.

8 uur geleden