Bayer Leverkusen staat voor historisch weekend in Bundesliga
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen staat voor een historisch weekend in de Bundesliga. De ploeg van coach Xabi Alonso verovert zondag bij winst op Werder Bremen de Duitse landstitel, ongeacht het resultaat van concurrent Bayern München de dag ervoor. Daarmee maakt de ploeg ook een einde aan dertig jaar zonder prijzen wat de club de bijnaam 'Neverkusen' opleverde.
Als Bayern zaterdag thuis van FC Köln verliest, is de titel voor Leverkusen ook al een feit. Het gat is nu 16 punten, na dit weekend volgen nog vijf speelronden. Leverkusen was enkele keren dicht bij de titel en bereikte in 2002 de finale van de Champions League. De laatste prijs dateert van 1993 toen de ploeg de Duitse beker won.
Het succes van de door chemieconcern Bayer ondersteunde club wordt grotendeels toegeschreven aan trainer Xabi Alonso. "Hij heeft Leverkusen veranderd. Alle spelers ervaren dat", zei Oranje-international Jeremie Frimpong tijdens een persconferentie voorafgaand aan het duel uit de Europa League met West Ham United van donderdag. Net als in de Bundesliga is Leverkusen ook in die competitie nog ongeslagen, terwijl het zich ook voor de finale om de DFB Pokal plaatste.
Bayern München
Xabi Alonso wordt door tal van clubs begeerd, maar besloot vorige maand al in ieder geval nog een jaar bij Leverkusen te blijven. "Daar ben ik blij om", zei Frimpong, die als aanvallend ingestelde vleugelverdediger dit seizoen al acht competitietreffers maakte.
Leverkusen maakt normaal gesproken een einde aan elf jaar overheersing van Bayern München in de Bundesliga. Als de ploeg niet verliest, wordt het ook de eerste ploeg die een serie van 29 duels zonder competitienederlaag kan overleggen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
1 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
7 uur geleden