Bayer Leverkusen nog rianter aan kop na afgang van Bayern München
BERLIJN (ANP) - Bayer Leverkusen is nog rianter aan kop van de Bundesliga gekomen. De lijstaanvoerder won de uitwedstrijd bij 1. FC Union Berlin (0-1), met dank aan een benutte strafschop van Florian Wirtz.
Bayern München lijkt de titelrace helemaal te hebben opgegeven. De nummer 2 van de ranglijst verspeelde bij 1. FC Heidenheim een voorsprong van 0-2 (3-2).
Bayer Leverkusen vergrootte de voorsprong op Bayern München tot 16 punten, met nog zes competitieduels op het programma. De club kan de landstitel volgende week zondag in het thuisduel met Werder Bremen al veiligstellen.
Slotfase
De Nederlander Jeremie Frimpong mocht in de slotfase invallen bij Leverkusen. Danilho Doekhi had een basisplaats bij de thuisploeg uit Berlijn, die een helft met een man minder speelde. Robin Gosens kreeg vlak voor rust een tweede gele kaart.
Bayern München leidde bij rust nog met 0-2 in Heidenheim. Harry Kane en Serge Gnabry maakten de doelpunten voor de recordkampioen uit Beieren. Heidenheim gaf zich echter niet gewonnen en scoorde driemaal na rust. Tim Kleindienst tekende voor twee treffers en ook Kevin Sessa trof doel. Matthijs de Ligt zat de hele wedstrijd op de bank bij Bayern München.
Uitduel
Loïs Openda was de grote man bij RB Leipzig in het uitduel met sc Freiburg (1-4). De aanvaller scoorde tweemaal en bereidde de treffers van Amadou Haidara en Benjamin Sesko voor. Xavi Simons werd in de slotfase gewisseld bij Leipzig.
Sepp van den Berg vierde met 1. FSV Mainz een ruime zege op hekkensluiter Darmstadt (4-0). 1. FC Köln won voor eigen publiek van VfL Bochum (2-1).
Meer uit Voetbal
ATLANTA (ANP/RTR) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft na het gewonnen duel met de Democratische Republiek Congo (2-1) op het WK voetbal een oproep gedaan aan alle Engelse ouders. "Laat je kinderen voetbal kijken", richtte de 52-jarige Duitser zich tot ouders die wellicht moeite hebben om hun kinderen op tijd in bed te krijgen.
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - De Senegalese voetballer Pape Gueye heeft na het verlies tegen België (3-2) in de zestiende finales van het WK voetbal aangekondigd een pauze te nemen van de nationale ploeg "zolang deze technische staf aanblijft". Dat schrijft de 27-jarige middenvelder van het Spaanse Villarreal op Instagram.
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.
14 uur geledenATLANTA (ANP) - Aanvoerder Harry Kane is blij dat hij een heldenrol kon vervullen voor Engeland in het gewonnen WK-duel met de Democratische Republiek Congo. De Engelse topscorer aller tijden hielp zijn land met twee late doelpunten aan een 2-1-zege in de zestiende finales. "We hebben het gehad over spelers die heldenmomenten beleven en dat kan iedereen zijn. Vandaag was ik het", zei de spits na afloop.
14 uur geledenATLANTA (ANP) - Engeland heeft zich met veel moeite geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won met 2-1 van de Democratische Republiek Congo, dankzij twee late doelpunten van Harry Kane.
14 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - De Franse bondscoach Didier Deschamps heeft een nieuw record gevestigd op het WK voetbal. Hij mag zich nu de coach met de meeste overwinningen op een WK noemen.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine komt in het nieuwe seizoen niet langer uit voor PSV. De international van Marokko keert terug naar de Italiaanse club AS Roma, die hem afgelopen seizoen verhuurde aan de landskampioen uit Eindhoven. PSV meldt op zijn website dat de huurovereenkomst per 1 juli ten einde is gekomen.
1 dag geleden