
Bayer Leverkusen nog rianter aan kop na afgang van Bayern München
BERLIJN (ANP) - Bayer Leverkusen is nog rianter aan kop van de Bundesliga gekomen. De lijstaanvoerder won de uitwedstrijd bij 1. FC Union Berlin (0-1), met dank aan een benutte strafschop van Florian Wirtz.
Bayern München lijkt de titelrace helemaal te hebben opgegeven. De nummer 2 van de ranglijst verspeelde bij 1. FC Heidenheim een voorsprong van 0-2 (3-2).
Bayer Leverkusen vergrootte de voorsprong op Bayern München tot 16 punten, met nog zes competitieduels op het programma. De club kan de landstitel volgende week zondag in het thuisduel met Werder Bremen al veiligstellen.
Slotfase
De Nederlander Jeremie Frimpong mocht in de slotfase invallen bij Leverkusen. Danilho Doekhi had een basisplaats bij de thuisploeg uit Berlijn, die een helft met een man minder speelde. Robin Gosens kreeg vlak voor rust een tweede gele kaart.
Bayern München leidde bij rust nog met 0-2 in Heidenheim. Harry Kane en Serge Gnabry maakten de doelpunten voor de recordkampioen uit Beieren. Heidenheim gaf zich echter niet gewonnen en scoorde driemaal na rust. Tim Kleindienst tekende voor twee treffers en ook Kevin Sessa trof doel. Matthijs de Ligt zat de hele wedstrijd op de bank bij Bayern München.
Uitduel
Loïs Openda was de grote man bij RB Leipzig in het uitduel met sc Freiburg (1-4). De aanvaller scoorde tweemaal en bereidde de treffers van Amadou Haidara en Benjamin Sesko voor. Xavi Simons werd in de slotfase gewisseld bij Leipzig.
Sepp van den Berg vierde met 1. FSV Mainz een ruime zege op hekkensluiter Darmstadt (4-0). 1. FC Köln won voor eigen publiek van VfL Bochum (2-1).
Meer uit Voetbal
TOULOUSE (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman acht de kans erg klein dat hij ooit nog als clubtrainer gaat werken. Dat zei de 62-jarige bondscoach in het programma De Avondetappe van de NOS.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Amourricho van Axel Dongen komend seizoen aan sc Heerenveen. De 20-jarige buitenspeler beschikt in Amsterdam nog over een contract tot en met 30 juni 2027.
41 minuten geledenLEICESTER (ANP) - Leicester City heeft een opvolger gevonden voor Ruud van Nistelrooij, die als coach moest vertrekken na de degradatie van de club uit de Premier League. De 43-jarige Spanjaard Martí Cifuentes is aangesteld als hoofdtrainer, meldt de club. Cifuentes was voorheen trainer van Queens Park Rangers.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de Deense voetballer Isak Jensen overgenomen van Viborg FF. De 21-jarige vleugelaanvaller heeft een contract in Alkmaar getekend tot medio 2030.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam meldt de komst van doelman Joël Drommel van PSV. De 28-jarige doelman wordt voor een seizoen gehuurd en kan de plaats gaan innemen van Nick Olij, die Sparta verruilde voor de landskampioen uit Eindhoven.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft dinsdag bekendgemaakt dat voetbalfans vanaf 10 september voor het eerst de kans krijgen om via een loting kaartjes te bestellen voor het WK voetbal van 2026 dat plaatsvindt in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. Geïnteresseerden moeten zich daarvoor inschrijven op de website van de FIFA.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft doelman Marco Bizot overgenomen van Stade Brest. De club uit Birmingham heeft de oud-keeper van AZ voor een niet bekendgemaakt bedrag overgenomen van de Franse club.
5 uur geleden