Bayer Leverkusen nog rianter aan kop na afgang van Bayern München
BERLIJN (ANP) - Bayer Leverkusen is nog rianter aan kop van de Bundesliga gekomen. De lijstaanvoerder won de uitwedstrijd bij 1. FC Union Berlin (0-1), met dank aan een benutte strafschop van Florian Wirtz.
Bayern München lijkt de titelrace helemaal te hebben opgegeven. De nummer 2 van de ranglijst verspeelde bij 1. FC Heidenheim een voorsprong van 0-2 (3-2).
Bayer Leverkusen vergrootte de voorsprong op Bayern München tot 16 punten, met nog zes competitieduels op het programma. De club kan de landstitel volgende week zondag in het thuisduel met Werder Bremen al veiligstellen.
Slotfase
De Nederlander Jeremie Frimpong mocht in de slotfase invallen bij Leverkusen. Danilho Doekhi had een basisplaats bij de thuisploeg uit Berlijn, die een helft met een man minder speelde. Robin Gosens kreeg vlak voor rust een tweede gele kaart.
Bayern München leidde bij rust nog met 0-2 in Heidenheim. Harry Kane en Serge Gnabry maakten de doelpunten voor de recordkampioen uit Beieren. Heidenheim gaf zich echter niet gewonnen en scoorde driemaal na rust. Tim Kleindienst tekende voor twee treffers en ook Kevin Sessa trof doel. Matthijs de Ligt zat de hele wedstrijd op de bank bij Bayern München.
Uitduel
Loïs Openda was de grote man bij RB Leipzig in het uitduel met sc Freiburg (1-4). De aanvaller scoorde tweemaal en bereidde de treffers van Amadou Haidara en Benjamin Sesko voor. Xavi Simons werd in de slotfase gewisseld bij Leipzig.
Sepp van den Berg vierde met 1. FSV Mainz een ruime zege op hekkensluiter Darmstadt (4-0). 1. FC Köln won voor eigen publiek van VfL Bochum (2-1).
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Joris van Overeem keert terug bij FC Utrecht. De 32-jarige middenvelder komt over van sc Heerenveen en ondertekent een contract voor twee seizoenen bij de club waar hij tussen 2018 en 2022 ook al voetbalde.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is na de vroege uitschakeling op het WK een plaats gezakt op de wereldranglijst van de FIFA. Oranje neemt nu de negende positie in, meldt de wereldvoetbalbond maandag.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Fred Rutten is niet langer technisch adviseur bij voetbalclub NEC. De 63-jarige Wijchenaar legt zijn werkzaamheden bij de Nijmegenaren na vijf jaar neer, meldt NEC.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/DPA) - In Argentinië wordt een nationale feestdag afgekondigd zodra het Argentijnse elftal een moment voor de huldiging heeft gekozen. Dat schrijft president Javier Milei op X naar aanleiding van de door Argentinië van Spanje verloren WK-finale (0-1), zondagavond in New York.
4 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Het Nederlands elftal was op het wereldkampioenschap voetbal de meest sportieve ploeg. Dat is het oordeel van de FIFA, die na afloop van de finale tussen Spanje en Argentinië (1-0) bekendmaakte dat Oranje de Fair Play Award won.
12 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in de Nederlandse nacht van zondag op maandag samen met FIFA-voorzitter Gianni Infantino de wereldbeker uitgereikt aan Rodri, de Spaanse aanvoerder en beste speler van het WK. Spanje versloeg Argentinië in de finale van het grootste WK ooit in East Rutherford na verlenging met 1-0. Spanje werd voor de tweede keer wereldkampioen.
12 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Lionel Messi (39) heeft in tranen afscheid genomen van zijn zesde WK voetbal. De spelmaker van Argentinië verloor in de eindstrijd in East Rutherford na verlenging met 1-0 van Spanje. Messi werd in 2022 wel wereldkampioen met zijn land toen de Argentijnen na strafschoppen wonnen van Frankrijk.
13 uur geleden