Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayer Leverkusen nog rianter aan kop na afgang van Bayern München

Bayer Leverkusen nog rianter aan kop na afgang van Bayern München

BERLIJN (ANP) - Bayer Leverkusen is nog rianter aan kop van de Bundesliga gekomen. De lijstaanvoerder won de uitwedstrijd bij 1. FC Union Berlin (0-1), met dank aan een benutte strafschop van Florian Wirtz.

Bayern München lijkt de titelrace helemaal te hebben opgegeven. De nummer 2 van de ranglijst verspeelde bij 1. FC Heidenheim een voorsprong van 0-2 (3-2).

Bayer Leverkusen vergrootte de voorsprong op Bayern München tot 16 punten, met nog zes competitieduels op het programma. De club kan de landstitel volgende week zondag in het thuisduel met Werder Bremen al veiligstellen.

Slotfase

De Nederlander Jeremie Frimpong mocht in de slotfase invallen bij Leverkusen. Danilho Doekhi had een basisplaats bij de thuisploeg uit Berlijn, die een helft met een man minder speelde. Robin Gosens kreeg vlak voor rust een tweede gele kaart.

Bayern München leidde bij rust nog met 0-2 in Heidenheim. Harry Kane en Serge Gnabry maakten de doelpunten voor de recordkampioen uit Beieren. Heidenheim gaf zich echter niet gewonnen en scoorde driemaal na rust. Tim Kleindienst tekende voor twee treffers en ook Kevin Sessa trof doel. Matthijs de Ligt zat de hele wedstrijd op de bank bij Bayern München.

Uitduel

Loïs Openda was de grote man bij RB Leipzig in het uitduel met sc Freiburg (1-4). De aanvaller scoorde tweemaal en bereidde de treffers van Amadou Haidara en Benjamin Sesko voor. Xavi Simons werd in de slotfase gewisseld bij Leipzig.

Sepp van den Berg vierde met 1. FSV Mainz een ruime zege op hekkensluiter Darmstadt (4-0). 1. FC Köln won voor eigen publiek van VfL Bochum (2-1).

Meer uit Voetbal

FIFA komt na kritiek met goedkopere kaarten voor WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.

2 uur geleden
Wiegman voor vijfde keer beste coach vrouwenteam bij FIFA Awards

DOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

2 uur geleden
Oranje-international Dumfries geopereerd aan linkerenkel

MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.

4 uur geleden
Aanvaller Oufkir verruilt Sparta Rotterdam voor AZ

ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.

6 uur geleden
Ajax legt verdediger Tomiyasu tot het einde van het seizoen vast

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.

7 uur geleden
FIFA roept Italiaan Donnarumma uit tot beste doelman

DOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.

8 uur geleden
PSG moet Mbappé bijna 61 miljoen euro achterstallig loon betalen

PARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.

8 uur geleden