Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayer Leverkusen moet nog minimaal een dag wachten op landstitel

Bayer Leverkusen moet nog minimaal een dag wachten op landstitel

MÜNCHEN (ANP) - Bayer Leverkusen moet nog minimaal een dag wachten op de eerste landstitel uit de 120-jarige clubhistorie. De koploper van de Bundesliga werd zaterdag zonder te spelen geen kampioen omdat Bayern München geen fout maakte tegen 1. FC Köln (2-0). Bayer Leverkusen stelt zondag de titel veilig als het de thuiswedstrijd tegen Werder Bremen wint.

Raphaël Guerreiro schoot in de 65e minuut prachtig raak voor Bayern. Thomas Müller verdubbelde die voorsprong in blessuretijd. Matthijs de Ligt en Noussair Mazraoui werden vlak voor het doelpunt van Guerreiro gewisseld bij de thuisploeg. 1. FC Köln blijft de nummer voorlaatst van de Bundesliga.

Xavi Simons won met RB Leipzig de thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg (3-0). Hij leverde de assist op het tweede doelpunt van Benjamin Sesko. Dani Olmo opende de score voor de nummer 4 van de ranglijst. Loïs Openda tekende voor de derde treffer.

Borussia Dortmund

Wout Weghorst verloor met TSG 1899 Hoffenheim het uitduel met 1. FSV Mainz 05 (4-1). De spits werd na een uur gewisseld. Phillipp Mwene, oud-verdediger van PSV, was een van de doelpuntenmakers van de thuisploeg. Sepp van den Berg speelde de hele wedstrijd voor Mainz.

Marcel Sabitzer hielp Borussia Dortmund met twee doelpunten aan een uitzege op Borussia Mönchengladbach. Hij benutte ook nog een strafschop, maar die treffer werd tot ieders verbazing geannuleerd omdat de videoscheidsrechter pas laat oordeelde dat de arbiter niet voor een penalty had moeten fluiten. Donyell Malen viel na 54 minuten in bij Dortmund.

Het duel tussen VfL Bochum en 1. FC Heidenheim leverde geen winnaar op (1-1).

Meer uit Voetbal

Ajax sluit na vuurwerkactie tribune van F-Side tegen Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.

20 minuten geleden
Ajax compenseert toegangskaarten 1200 supporters FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.

1 uur geleden
Expert: excessen met vuurwerk in stadions moeilijk uit te bannen

AMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."

2 uur geleden
Ajax-directeur Geelen: ik had zelf de media te woord moeten staan

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.

3 uur geleden
Ajax: mensen zonder kaart in stadion door geforceerde nooduitgang

AMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.

4 uur geleden
Ajax vergoedt supporters na gestaakte wedstrijd tegen Groningen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.

4 uur geleden
Nijhuis leidt ook restant gestaakt duel tussen Ajax en Groningen

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Bas Nijhuis leidt dinsdag ook het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen. Dat meldt de KNVB.

4 uur geleden