Bayer Leverkusen laakt speelwijze finalist AS Roma
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft zich kritisch uitgelaten over de speelwijze van AS Roma. De Duitse subtopper kwam in de halve finale van de Europa League op eigen veld niet verder dan 0-0 tegen de Italianen, die thuis met 1-0 hadden gewonnen.
"We hebben het niet verdiend om uitgeschakeld te worden door een club die niets met voetbal te maken heeft", zei middenvelder Nadiem Amiri. "Ik vraag me oprecht af hoe dit mogelijk is. Hoe zij vandaag en vorige week hebben gespeeld. Iedere bal ging lang, dat is toch geen voetbal? Dat zo'n club in de finale staat, is waanzin. Aan de andere kant zijn wij er zelf niet in geslaagd om in twee wedstrijden te scoren, dat is ook de waarheid."
AS Roma verzekerde zich van het doelpuntloze gelijkspel door onder meer het spel te vertragen en blessures werden gesimuleerd. "Het is jammer, maar je weet dat in een halve finale op dit niveau een speelstijl als deze wordt beloond. Dit is zuur, heel erg zuur. Ook voor het voetbal. Maar we moeten onze tegenstander feliciteren. Zij hebben op een walgelijke manier hun doel bereikt. Ik ben eerlijk gezegd trots op de groep", liet Kerem Demirbay bij RTL optekenen.
Mourinho
AS Roma wordt gecoacht door José Mourinho, die in 2017 de Europa League al wist te winnen met Manchester United. Ook won hij met zowel Porto als Internazionale de Champions League. Vorig jaar was hij met AS Roma de beste in de Conference League.
"Hij is anders, hij laat je beseffen hoe belangrijk de wedstrijd is. We kwamen hier en iedereen wist wat ze moesten doen", zei AS Roma-captain Lorenzo Pellegrini over zijn coach. "We studeren, we bereiden ons voor en we kijken video's. Vooral in Europa zie je wat de coach ons brengt. Mourinho is het brein achter onze persoonlijkheid."
Meer uit Voetbal
BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
54 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
2 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft zich versterkt met de ervaren aanvaller André Ayew. De 120-voudig international van Ghana zat sinds afgelopen zomer zonder club, na zijn vertrek bij de Franse Ligue 1-club Le Havre. De 36-jarige Ayew heeft in Breda getekend tot het einde van het seizoen. NAC kan dat contract met een jaar verlengen.
6 uur geleden