Bayer Leverkusen laakt speelwijze finalist AS Roma
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft zich kritisch uitgelaten over de speelwijze van AS Roma. De Duitse subtopper kwam in de halve finale van de Europa League op eigen veld niet verder dan 0-0 tegen de Italianen, die thuis met 1-0 hadden gewonnen.
"We hebben het niet verdiend om uitgeschakeld te worden door een club die niets met voetbal te maken heeft", zei middenvelder Nadiem Amiri. "Ik vraag me oprecht af hoe dit mogelijk is. Hoe zij vandaag en vorige week hebben gespeeld. Iedere bal ging lang, dat is toch geen voetbal? Dat zo'n club in de finale staat, is waanzin. Aan de andere kant zijn wij er zelf niet in geslaagd om in twee wedstrijden te scoren, dat is ook de waarheid."
AS Roma verzekerde zich van het doelpuntloze gelijkspel door onder meer het spel te vertragen en blessures werden gesimuleerd. "Het is jammer, maar je weet dat in een halve finale op dit niveau een speelstijl als deze wordt beloond. Dit is zuur, heel erg zuur. Ook voor het voetbal. Maar we moeten onze tegenstander feliciteren. Zij hebben op een walgelijke manier hun doel bereikt. Ik ben eerlijk gezegd trots op de groep", liet Kerem Demirbay bij RTL optekenen.
Mourinho
AS Roma wordt gecoacht door José Mourinho, die in 2017 de Europa League al wist te winnen met Manchester United. Ook won hij met zowel Porto als Internazionale de Champions League. Vorig jaar was hij met AS Roma de beste in de Conference League.
"Hij is anders, hij laat je beseffen hoe belangrijk de wedstrijd is. We kwamen hier en iedereen wist wat ze moesten doen", zei AS Roma-captain Lorenzo Pellegrini over zijn coach. "We studeren, we bereiden ons voor en we kijken video's. Vooral in Europa zie je wat de coach ons brengt. Mourinho is het brein achter onze persoonlijkheid."
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
10 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
14 uur geleden