Bayer Leverkusen en RB Leipzig verliezen in Bundesliga
LEVERKUSEN (ANP) - Peter Bosz is met Bayer Leverkusen in de Duitse competitie tegen een nederlaag aangelopen tegen VfL Wolfsburg. In eigen huis ging Leverkusen met 1-0 onderuit tegen de ploeg van Wout Weghorst. Wolfsburg komt door de zege net als Leverkusen op 32 punten.
Nummer 2 RB Leipzig ging eveneens onderuit. De ploeg van coach Julian Nagelsmann verloor met 3-2 bij laagvlieger FSV Mainz. Leipzig blijft daardoor op 35 punten staan, 4 minder dan koploper en titelverdediger Bayern München, dat zondag in actie komt tegen hekkensluiter Schalke 04.
Ridle Baku rondde een aanval van Wolfsburg via Weghorst en Renato Steffen in de 35e minuut succesvol af. Leverkusen, met Daley Sinkgraven in de basis, had daarvoor kansen om op voorsprong te komen gemist via Nadiem Amiri en Lucas Alario. Ook in de tweede helft lukte het de thuisploeg niet te scoren. Een schot van Sinkgraven werd nog gestopt door doelman Koen Casteels.
Winnende treffer Barreiro
Leipzig kwam bij Mainz in de eerste helft twee keer op voorsprong via Tyler Adams en Marcel Halstenberg. De thuisploeg kwam beide keren snel gelijk via Moussa Niakhaté. In de tweede zorgde Leandro Barreiro voor de 3-2 van Mainz, die de tweede competitiezege opleverde.
Eintracht Frankfurt haalde met 5-1 uit tegen Arminia Bielefeld. De doelpunten van Frankfurt werden gemaakt door André Silva (twee), Filip Kostic, een eigen treffer van Joakim Nilsson en Luka Jovic. Sergio Córdova maakte de 1-3 voor Bielefeld.
Freiburg won met 2-1 van VfB Stuttgart. De bezoeker kwamen na 7 minuten op 1-0 door Silas Wamangituka. De treffers van Ermedin Demirovic en Jeong Woo-yeong vielen ook nog in de eerste helft. Guus Til kwam in de slotfase bij Freiburg in de ploeg.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
6 minuten geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
30 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
49 minuten geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.
1 uur geledenZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.
2 uur geledenPRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.
2 uur geleden