Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayer Leverkusen en Bayern München winnen in Bundesliga

Bayer Leverkusen en Bayern München winnen in Bundesliga

DARMSTADT/MÜNCHEN (ANP) - Bayer Leverkusen en Bayern München hebben geen fout gemaakt in de strijd om het Duitse landskampioenschap. Koploper Leverkusen won met 2-0 bij SV Darmstadt 98. Titelverdediger Bayern München was thuis met 3-1 te sterk voor Borussia Mönchengladbach, mede door een treffer van Matthijs de Ligt.

Leverkusen heeft door de zestiende seizoenszege 52 punten. Dat zijn er twee meer dan Bayern, dat eveneens zestien keer won, maar twee keer gelijkspeelde en twee keer verloor. De koploper is nog zonder nederlaag, maar speelde wel vier keer gelijk.

Nathan Tella maakte in Darmstadt beide doelpunten voor de ploeg van trainer Xabi Alonso. Op een hoge voorzet van Álex Grimaldo kopte hij de openingstreffer binnen. In de tweede helft maakte hij de 2-0 op aangeven van Florian Wirtz. Jeremie Frimpong en Timothy Fosu-Mensah bleven bij Leverkusen op de bank.

Stuttgart

Bayern kwam in eigen huis op achterstand tegen Mönchengladbach. Nico Elvedi zette een combinatie op met Jordan Pefok en schoot de bal goed achter doelman Manuel Neuer. Bayern kwam nog voor de rust op gelijke hoogte. Aleksandar Pavlovic kreeg de bal goed mee van Thomas en schoot raak. In de tweede helft zette Harry Kane Bayern met zijn 24e competitietreffer op voorsprong. De Ligt kopte uit een vrije trap van Leroy Sané nog de 3-1 binnen.

Stuttgart blijft derde in de Bundesliga. De club won met 3-1 bij Freiburg en staat op 40 punten, twaalf minder dan Leverkusen. Deniz Undav en Chris Führich scoorden in de eerste paar minuten. Lukas Kübler was trefzeker voor de thuisploeg in de lange extra tijd van de eerste helft. Maximilian Mittelstädt bepaalde in de tweede helft met het derde doelpunt voor Stuttgart de eindstand.

Meer uit Voetbal

Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

12 uur geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

12 uur geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

13 uur geleden
Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

13 uur geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

14 uur geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

15 uur geleden
Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

1 dag geleden