Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayer Leverkusen en Bayern München winnen in Bundesliga

Bayer Leverkusen en Bayern München winnen in Bundesliga

DARMSTADT/MÜNCHEN (ANP) - Bayer Leverkusen en Bayern München hebben geen fout gemaakt in de strijd om het Duitse landskampioenschap. Koploper Leverkusen won met 2-0 bij SV Darmstadt 98. Titelverdediger Bayern München was thuis met 3-1 te sterk voor Borussia Mönchengladbach, mede door een treffer van Matthijs de Ligt.

Leverkusen heeft door de zestiende seizoenszege 52 punten. Dat zijn er twee meer dan Bayern, dat eveneens zestien keer won, maar twee keer gelijkspeelde en twee keer verloor. De koploper is nog zonder nederlaag, maar speelde wel vier keer gelijk.

Nathan Tella maakte in Darmstadt beide doelpunten voor de ploeg van trainer Xabi Alonso. Op een hoge voorzet van Álex Grimaldo kopte hij de openingstreffer binnen. In de tweede helft maakte hij de 2-0 op aangeven van Florian Wirtz. Jeremie Frimpong en Timothy Fosu-Mensah bleven bij Leverkusen op de bank.

Stuttgart

Bayern kwam in eigen huis op achterstand tegen Mönchengladbach. Nico Elvedi zette een combinatie op met Jordan Pefok en schoot de bal goed achter doelman Manuel Neuer. Bayern kwam nog voor de rust op gelijke hoogte. Aleksandar Pavlovic kreeg de bal goed mee van Thomas en schoot raak. In de tweede helft zette Harry Kane Bayern met zijn 24e competitietreffer op voorsprong. De Ligt kopte uit een vrije trap van Leroy Sané nog de 3-1 binnen.

Stuttgart blijft derde in de Bundesliga. De club won met 3-1 bij Freiburg en staat op 40 punten, twaalf minder dan Leverkusen. Deniz Undav en Chris Führich scoorden in de eerste paar minuten. Lukas Kübler was trefzeker voor de thuisploeg in de lange extra tijd van de eerste helft. Maximilian Mittelstädt bepaalde in de tweede helft met het derde doelpunt voor Stuttgart de eindstand.

Meer uit Voetbal

Advocaat wil ook presteren met Curaçao op WK

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."

5 uur geleden
Japanse bondscoach ziet Nederlands elftal als 'wereldmacht'

WASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."

5 uur geleden
FC Groningen wint bij Excelsior na lange tijd weer in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.

5 uur geleden
Bondscoach Koeman redelijk tevreden over resultaat van WK-loting

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."

6 uur geleden
Oranje tegen Japan, Tunesië en ploeg uit play-offs op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

7 uur geleden
Curaçao op WK tegen Duitsland, Ivoorkust en Ecuador

WASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.

7 uur geleden
Nederlands elftal op WK in groep F

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.

8 uur geleden