Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayer Leverkusen en Bayern München winnen in Bundesliga

Bayer Leverkusen en Bayern München winnen in Bundesliga

DARMSTADT/MÜNCHEN (ANP) - Bayer Leverkusen en Bayern München hebben geen fout gemaakt in de strijd om het Duitse landskampioenschap. Koploper Leverkusen won met 2-0 bij SV Darmstadt 98. Titelverdediger Bayern München was thuis met 3-1 te sterk voor Borussia Mönchengladbach, mede door een treffer van Matthijs de Ligt.

Leverkusen heeft door de zestiende seizoenszege 52 punten. Dat zijn er twee meer dan Bayern, dat eveneens zestien keer won, maar twee keer gelijkspeelde en twee keer verloor. De koploper is nog zonder nederlaag, maar speelde wel vier keer gelijk.

Nathan Tella maakte in Darmstadt beide doelpunten voor de ploeg van trainer Xabi Alonso. Op een hoge voorzet van Álex Grimaldo kopte hij de openingstreffer binnen. In de tweede helft maakte hij de 2-0 op aangeven van Florian Wirtz. Jeremie Frimpong en Timothy Fosu-Mensah bleven bij Leverkusen op de bank.

Stuttgart

Bayern kwam in eigen huis op achterstand tegen Mönchengladbach. Nico Elvedi zette een combinatie op met Jordan Pefok en schoot de bal goed achter doelman Manuel Neuer. Bayern kwam nog voor de rust op gelijke hoogte. Aleksandar Pavlovic kreeg de bal goed mee van Thomas en schoot raak. In de tweede helft zette Harry Kane Bayern met zijn 24e competitietreffer op voorsprong. De Ligt kopte uit een vrije trap van Leroy Sané nog de 3-1 binnen.

Stuttgart blijft derde in de Bundesliga. De club won met 3-1 bij Freiburg en staat op 40 punten, twaalf minder dan Leverkusen. Deniz Undav en Chris Führich scoorden in de eerste paar minuten. Lukas Kübler was trefzeker voor de thuisploeg in de lange extra tijd van de eerste helft. Maximilian Mittelstädt bepaalde in de tweede helft met het derde doelpunt voor Stuttgart de eindstand.

Meer uit Voetbal

Spits Weghorst opnieuw in basis bij Ajax voor duel met Groningen

GRONINGEN (ANP) - Wout Weghorst begint als spits van Ajax in de basis bij het uitduel met FC Groningen. Coach Fred Grim geeft opnieuw de voorkeur aan de Nederlandse international boven Kasper Dolberg. De Deense aanvaller zit op de bank. Steven Berghuis krijgt voor het eerst sinds zijn liesblessure een basisplaats, ten koste van Rayane Bounida. Berghuis maakte de afgelopen weken al twee invalbeurten.

1 uur geleden
PSV'er Wanner kiest nationaal team Oostenrijk boven Duitsland

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) gaat voor Oostenrijk voetballen. Dat heeft de middenvelder van de Eindhovense voetbalclub gezegd tegen het Duitse Sky Sport. Wanner laat daarmee een interlandloopbaan voor Duitsland schieten. Hij kwam op het EK onder 21 van afgelopen zomer wel uit voor Jong Duitsland.

3 uur geleden
Rutten wil met Curaçao zelfde route als Advocaat bewandelen

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.

17 uur geleden
Bayern München na zege op Borussia Mönchengladbach fier aan kop

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.

18 uur geleden
Hekkensluiter Heracles Almelo en FC Utrecht delen de punten (0-0)

ALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.

18 uur geleden
Veurink beschikt weer over Van de Donk voor duel met Ierland

ZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.

22 uur geleden
Mexico zet 100.000 agenten en militairen in rond WK-wedstrijden

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.

23 uur geleden