Bayer Leverkusen en Bayern München winnen in Bundesliga
DARMSTADT/MÜNCHEN (ANP) - Bayer Leverkusen en Bayern München hebben geen fout gemaakt in de strijd om het Duitse landskampioenschap. Koploper Leverkusen won met 2-0 bij SV Darmstadt 98. Titelverdediger Bayern München was thuis met 3-1 te sterk voor Borussia Mönchengladbach, mede door een treffer van Matthijs de Ligt.
Leverkusen heeft door de zestiende seizoenszege 52 punten. Dat zijn er twee meer dan Bayern, dat eveneens zestien keer won, maar twee keer gelijkspeelde en twee keer verloor. De koploper is nog zonder nederlaag, maar speelde wel vier keer gelijk.
Nathan Tella maakte in Darmstadt beide doelpunten voor de ploeg van trainer Xabi Alonso. Op een hoge voorzet van Álex Grimaldo kopte hij de openingstreffer binnen. In de tweede helft maakte hij de 2-0 op aangeven van Florian Wirtz. Jeremie Frimpong en Timothy Fosu-Mensah bleven bij Leverkusen op de bank.
Stuttgart
Bayern kwam in eigen huis op achterstand tegen Mönchengladbach. Nico Elvedi zette een combinatie op met Jordan Pefok en schoot de bal goed achter doelman Manuel Neuer. Bayern kwam nog voor de rust op gelijke hoogte. Aleksandar Pavlovic kreeg de bal goed mee van Thomas en schoot raak. In de tweede helft zette Harry Kane Bayern met zijn 24e competitietreffer op voorsprong. De Ligt kopte uit een vrije trap van Leroy Sané nog de 3-1 binnen.
Stuttgart blijft derde in de Bundesliga. De club won met 3-1 bij Freiburg en staat op 40 punten, twaalf minder dan Leverkusen. Deniz Undav en Chris Führich scoorden in de eerste paar minuten. Lukas Kübler was trefzeker voor de thuisploeg in de lange extra tijd van de eerste helft. Maximilian Mittelstädt bepaalde in de tweede helft met het derde doelpunt voor Stuttgart de eindstand.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".
5 uur geledenPORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).
6 uur geleden