Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayer Leverkusen behoudt in blessuretijd ongeslagen status

Bayer Leverkusen behoudt in blessuretijd ongeslagen status

LEVERKUSEN (ANP) - VfB Stuttgart is er net niet in geslaagd een einde te maken aan een bijzondere reeks van de Duitse landskampioen Bayer Leverkusen. De bezoekers leidden diep in blessuretijd met 2-1, maar een doelpunt van Robert Andrich zorgde ervoor dat de ploeg van coach Xabi Alonso ook voor de 46e keer een nederlaag wist te voorkomen.

Leverkusen, dat de titel al op zak heeft, was dit seizoen al 45 duels in de competitie, de Duitse beker en de Europa League ongeslagen. In de 31e speelronde leek het alsnog mis te gaan, tot Andrich in een vol strafschopgebied raak schoot: 2-2.

Stuttgart was kort na rust op voorsprong gekomen. Een schot van Jamie Leweling belandde via doelman Lukas Hradecky tegen de paal, waarna Chris Führich uit de rebound wel raak schoot. In de 56e minuut maakte Deniz Undav er 0-2 van.

Frimpong

Leverkusen was niet van plan de reeks zonder nederlaag zonder slag of stoot af te breken. Amine Adli zorgde na ruim een uur voor de 1-2.

Serhou Guirassy miste in de 72e minuut de kans op de 1-3 en zijn 26e doelpunt van het seizoen. Dat overkwam de Guinees kort voor tijd nogmaals. Jeremie Frimpong werd kort voor tijd gewisseld, vanaf de bank zag hij hoe Andrich in de zesde minuut van de extra tijd zijn ploeg alsnog aan een gelijkspel hielp.

Bekerfinale

Leverkusen gaat donderdag in de halve finales van de Europa League op bezoek bij AS Roma. Ook speelt het nog de Duitse bekerfinale.

Door het gelijkspel kan Bayer Leverkusen het puntenrecord van Bayern München niet meer verbeteren. De 'Rekordmeister' sloot het seizoen 2012/2013 af met 91 punten. Leverkusen kan op maximaal 90 punten komen. Stuttgart, vorig seizoen nog bijna gedegradeerd, is de nummer 3 in de Bundesliga en heeft deelname aan de Champions League bijna binnen. Bayern München, tweede op 12 punten van Leverkusen, is al zeker van deelname volgend seizoen.

Meer uit Voetbal

NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

32 minuten geleden
Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

4 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

5 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

5 uur geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

5 uur geleden
Einde seizoen voor geblesseerde Feyenoorder Sauer

ROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

6 uur geleden
Gattuso weg als bondscoach Italië na mislopen WK voetbal

ROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.

7 uur geleden