Bayer Leverkusen behoudt in blessuretijd ongeslagen status
LEVERKUSEN (ANP) - VfB Stuttgart is er net niet in geslaagd een einde te maken aan een bijzondere reeks van de Duitse landskampioen Bayer Leverkusen. De bezoekers leidden diep in blessuretijd met 2-1, maar een doelpunt van Robert Andrich zorgde ervoor dat de ploeg van coach Xabi Alonso ook voor de 46e keer een nederlaag wist te voorkomen.
Leverkusen, dat de titel al op zak heeft, was dit seizoen al 45 duels in de competitie, de Duitse beker en de Europa League ongeslagen. In de 31e speelronde leek het alsnog mis te gaan, tot Andrich in een vol strafschopgebied raak schoot: 2-2.
Stuttgart was kort na rust op voorsprong gekomen. Een schot van Jamie Leweling belandde via doelman Lukas Hradecky tegen de paal, waarna Chris Führich uit de rebound wel raak schoot. In de 56e minuut maakte Deniz Undav er 0-2 van.
Frimpong
Leverkusen was niet van plan de reeks zonder nederlaag zonder slag of stoot af te breken. Amine Adli zorgde na ruim een uur voor de 1-2.
Serhou Guirassy miste in de 72e minuut de kans op de 1-3 en zijn 26e doelpunt van het seizoen. Dat overkwam de Guinees kort voor tijd nogmaals. Jeremie Frimpong werd kort voor tijd gewisseld, vanaf de bank zag hij hoe Andrich in de zesde minuut van de extra tijd zijn ploeg alsnog aan een gelijkspel hielp.
Bekerfinale
Leverkusen gaat donderdag in de halve finales van de Europa League op bezoek bij AS Roma. Ook speelt het nog de Duitse bekerfinale.
Door het gelijkspel kan Bayer Leverkusen het puntenrecord van Bayern München niet meer verbeteren. De 'Rekordmeister' sloot het seizoen 2012/2013 af met 91 punten. Leverkusen kan op maximaal 90 punten komen. Stuttgart, vorig seizoen nog bijna gedegradeerd, is de nummer 3 in de Bundesliga en heeft deelname aan de Champions League bijna binnen. Bayern München, tweede op 12 punten van Leverkusen, is al zeker van deelname volgend seizoen.
Meer uit Voetbal
OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
6 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
12 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
14 uur geleden