Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayer Leverkusen behoudt in blessuretijd ongeslagen status

Bayer Leverkusen behoudt in blessuretijd ongeslagen status

LEVERKUSEN (ANP) - VfB Stuttgart is er net niet in geslaagd een einde te maken aan een bijzondere reeks van de Duitse landskampioen Bayer Leverkusen. De bezoekers leidden diep in blessuretijd met 2-1, maar een doelpunt van Robert Andrich zorgde ervoor dat de ploeg van coach Xabi Alonso ook voor de 46e keer een nederlaag wist te voorkomen.

Leverkusen, dat de titel al op zak heeft, was dit seizoen al 45 duels in de competitie, de Duitse beker en de Europa League ongeslagen. In de 31e speelronde leek het alsnog mis te gaan, tot Andrich in een vol strafschopgebied raak schoot: 2-2.

Stuttgart was kort na rust op voorsprong gekomen. Een schot van Jamie Leweling belandde via doelman Lukas Hradecky tegen de paal, waarna Chris Führich uit de rebound wel raak schoot. In de 56e minuut maakte Deniz Undav er 0-2 van.

Frimpong

Leverkusen was niet van plan de reeks zonder nederlaag zonder slag of stoot af te breken. Amine Adli zorgde na ruim een uur voor de 1-2.

Serhou Guirassy miste in de 72e minuut de kans op de 1-3 en zijn 26e doelpunt van het seizoen. Dat overkwam de Guinees kort voor tijd nogmaals. Jeremie Frimpong werd kort voor tijd gewisseld, vanaf de bank zag hij hoe Andrich in de zesde minuut van de extra tijd zijn ploeg alsnog aan een gelijkspel hielp.

Bekerfinale

Leverkusen gaat donderdag in de halve finales van de Europa League op bezoek bij AS Roma. Ook speelt het nog de Duitse bekerfinale.

Door het gelijkspel kan Bayer Leverkusen het puntenrecord van Bayern München niet meer verbeteren. De 'Rekordmeister' sloot het seizoen 2012/2013 af met 91 punten. Leverkusen kan op maximaal 90 punten komen. Stuttgart, vorig seizoen nog bijna gedegradeerd, is de nummer 3 in de Bundesliga en heeft deelname aan de Champions League bijna binnen. Bayern München, tweede op 12 punten van Leverkusen, is al zeker van deelname volgend seizoen.

Meer uit Voetbal

AC Milan voorlopig koploper in Serie A na zege op Hellas Verona

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale volgt met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta.

1 uur geleden
Liverpool-coach Slot zag opluchting bij Wirtz na eerste treffer

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.

6 uur geleden
FC Groningen bindt verdediger Blokzijl langer aan zich

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.

7 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië op Afrika Cup ten onder tegen Nigeria

FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.

17 uur geleden
Juventus boekt bij Pisa derde zege op rij en sluit aan bij top

PISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.

17 uur geleden
Aston Villa breidt lange zegereeks uit dankzij invaller Watkins

LONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.

18 uur geleden
Koploper Arsenal boekt nipte zege op Brighton & Hove Albion

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).

22 uur geleden