Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayer Leverkusen behoudt in blessuretijd ongeslagen status

Bayer Leverkusen behoudt in blessuretijd ongeslagen status

LEVERKUSEN (ANP) - VfB Stuttgart is er net niet in geslaagd een einde te maken aan een bijzondere reeks van de Duitse landskampioen Bayer Leverkusen. De bezoekers leidden diep in blessuretijd met 2-1, maar een doelpunt van Robert Andrich zorgde ervoor dat de ploeg van coach Xabi Alonso ook voor de 46e keer een nederlaag wist te voorkomen.

Leverkusen, dat de titel al op zak heeft, was dit seizoen al 45 duels in de competitie, de Duitse beker en de Europa League ongeslagen. In de 31e speelronde leek het alsnog mis te gaan, tot Andrich in een vol strafschopgebied raak schoot: 2-2.

Stuttgart was kort na rust op voorsprong gekomen. Een schot van Jamie Leweling belandde via doelman Lukas Hradecky tegen de paal, waarna Chris Führich uit de rebound wel raak schoot. In de 56e minuut maakte Deniz Undav er 0-2 van.

Frimpong

Leverkusen was niet van plan de reeks zonder nederlaag zonder slag of stoot af te breken. Amine Adli zorgde na ruim een uur voor de 1-2.

Serhou Guirassy miste in de 72e minuut de kans op de 1-3 en zijn 26e doelpunt van het seizoen. Dat overkwam de Guinees kort voor tijd nogmaals. Jeremie Frimpong werd kort voor tijd gewisseld, vanaf de bank zag hij hoe Andrich in de zesde minuut van de extra tijd zijn ploeg alsnog aan een gelijkspel hielp.

Bekerfinale

Leverkusen gaat donderdag in de halve finales van de Europa League op bezoek bij AS Roma. Ook speelt het nog de Duitse bekerfinale.

Door het gelijkspel kan Bayer Leverkusen het puntenrecord van Bayern München niet meer verbeteren. De 'Rekordmeister' sloot het seizoen 2012/2013 af met 91 punten. Leverkusen kan op maximaal 90 punten komen. Stuttgart, vorig seizoen nog bijna gedegradeerd, is de nummer 3 in de Bundesliga en heeft deelname aan de Champions League bijna binnen. Bayern München, tweede op 12 punten van Leverkusen, is al zeker van deelname volgend seizoen.

Meer uit Voetbal

Aston Villa laat zich verrassen bij Wolverhampton

WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.

11 uur geleden
RC Lens verspeelt opnieuw punten in Franse titelstrijd

STRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).

12 uur geleden
Telstar boekt belangrijke zege op NAC in strijd tegen degradatie

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.

13 uur geleden
FIFA stuurt delegatie naar Mexico om veiligheid te beoordelen

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.

14 uur geleden
Bayern zonder Ito en mogelijk Neuer in topduel met Dortmund

MÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.

16 uur geleden
Feyenoord-trainer Van Persie vindt kritiek op Sterling misplaatst

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."

20 uur geleden
Malen loot met Roma Italiaans onderonsje tegen Bologna in EL

NYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.

21 uur geleden