Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayer Leverkusen behoudt in blessuretijd ongeslagen status

Bayer Leverkusen behoudt in blessuretijd ongeslagen status

LEVERKUSEN (ANP) - VfB Stuttgart is er net niet in geslaagd een einde te maken aan een bijzondere reeks van de Duitse landskampioen Bayer Leverkusen. De bezoekers leidden diep in blessuretijd met 2-1, maar een doelpunt van Robert Andrich zorgde ervoor dat de ploeg van coach Xabi Alonso ook voor de 46e keer een nederlaag wist te voorkomen.

Leverkusen, dat de titel al op zak heeft, was dit seizoen al 45 duels in de competitie, de Duitse beker en de Europa League ongeslagen. In de 31e speelronde leek het alsnog mis te gaan, tot Andrich in een vol strafschopgebied raak schoot: 2-2.

Stuttgart was kort na rust op voorsprong gekomen. Een schot van Jamie Leweling belandde via doelman Lukas Hradecky tegen de paal, waarna Chris Führich uit de rebound wel raak schoot. In de 56e minuut maakte Deniz Undav er 0-2 van.

Frimpong

Leverkusen was niet van plan de reeks zonder nederlaag zonder slag of stoot af te breken. Amine Adli zorgde na ruim een uur voor de 1-2.

Serhou Guirassy miste in de 72e minuut de kans op de 1-3 en zijn 26e doelpunt van het seizoen. Dat overkwam de Guinees kort voor tijd nogmaals. Jeremie Frimpong werd kort voor tijd gewisseld, vanaf de bank zag hij hoe Andrich in de zesde minuut van de extra tijd zijn ploeg alsnog aan een gelijkspel hielp.

Bekerfinale

Leverkusen gaat donderdag in de halve finales van de Europa League op bezoek bij AS Roma. Ook speelt het nog de Duitse bekerfinale.

Door het gelijkspel kan Bayer Leverkusen het puntenrecord van Bayern München niet meer verbeteren. De 'Rekordmeister' sloot het seizoen 2012/2013 af met 91 punten. Leverkusen kan op maximaal 90 punten komen. Stuttgart, vorig seizoen nog bijna gedegradeerd, is de nummer 3 in de Bundesliga en heeft deelname aan de Champions League bijna binnen. Bayern München, tweede op 12 punten van Leverkusen, is al zeker van deelname volgend seizoen.

Meer uit Voetbal

Bodø/Glimt vol ongeloof na nieuwe stunt tegen Internazionale

MILAAN (ANP/AFP) - De spelers en staf van Bodø/Glimt zijn vol ongeloof en euforie na het uitschakelen van Internazionale, de verliezend finalist van vorig seizoen, in de Champions League. "Dit is een geweldige avond voor de club, de spelers, onze stad en ook voor het Noorse voetbal", zei trainer Kjetil Knutsen van de debuterende club in het belangrijkste Europese clubtoernooi.

5 uur geleden
Ook met Rutten blijft doel: Curaçao wil naar 16e finale WK

WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."

13 uur geleden
Bodø schakelt Inter uit in Champions League

MILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.

15 uur geleden
Atlético Madrid schakelt Brugge uit in CL door hattrick Sørloth

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.

17 uur geleden
Mexicaanse president geeft veiligheidsgarantie voor WK voetbal

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.

21 uur geleden
Real Madrid staat 100 procent achter Vinícius in racismezaak

MADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.

22 uur geleden
Carleer valt af bij Oranje-voetbalsters, Levels opgeroepen

ZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.

23 uur geleden