Bayer denkt in vierde kwartaal vaccins CureVac te leveren
LEVERKUSEN (ANP/RTR) - De Duitse farmaceut Bayer denkt in het vierde kwartaal van dit jaar de eerste coronavaccins van CureVac te kunnen leveren. Topman Werner Baumann zei dat tijdens een bezoek van de premier van Noordrijn-Westfalen aan de fabriek in Wuppertal waar de vaccins gemaakt moeten worden.
CureVac is in december begonnen met de latefasetests van zijn vaccin en denkt dit kwartaal daarvan de eerste resultaten te kunnen overleggen. Het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) gaat al meekijken met de tussentijdse resultaten zodat het vaccin sneller kan worden goedgekeurd. De inenting van CureVac werkt net als die van Pfizer BioNTech en Moderna met een stukje zogeheten mRNA.
De Europese Unie heeft al 225 miljoen doses van het CureVac-vaccin besteld, mits dat wordt goedgekeurd. Daarnaast heeft Brussel een optie op nog eens 180 miljoen doses. Nederland bestelde alvast 8,6 miljoen doses.
Begin deze maand werd bekend dat Bayer CureVac gaat helpen bij de productie van de vaccins. Volgend jaar denkt Bayer ruim 160 miljoen doses te kunnen produceren.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
4 uur geleden