Bayer denkt in vierde kwartaal vaccins CureVac te leveren
LEVERKUSEN (ANP/RTR) - De Duitse farmaceut Bayer denkt in het vierde kwartaal van dit jaar de eerste coronavaccins van CureVac te kunnen leveren. Topman Werner Baumann zei dat tijdens een bezoek van de premier van Noordrijn-Westfalen aan de fabriek in Wuppertal waar de vaccins gemaakt moeten worden.
CureVac is in december begonnen met de latefasetests van zijn vaccin en denkt dit kwartaal daarvan de eerste resultaten te kunnen overleggen. Het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) gaat al meekijken met de tussentijdse resultaten zodat het vaccin sneller kan worden goedgekeurd. De inenting van CureVac werkt net als die van Pfizer BioNTech en Moderna met een stukje zogeheten mRNA.
De Europese Unie heeft al 225 miljoen doses van het CureVac-vaccin besteld, mits dat wordt goedgekeurd. Daarnaast heeft Brussel een optie op nog eens 180 miljoen doses. Nederland bestelde alvast 8,6 miljoen doses.
Begin deze maand werd bekend dat Bayer CureVac gaat helpen bij de productie van de vaccins. Volgend jaar denkt Bayer ruim 160 miljoen doses te kunnen produceren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
8 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
11 uur geleden