Bayer denkt in vierde kwartaal vaccins CureVac te leveren
LEVERKUSEN (ANP/RTR) - De Duitse farmaceut Bayer denkt in het vierde kwartaal van dit jaar de eerste coronavaccins van CureVac te kunnen leveren. Topman Werner Baumann zei dat tijdens een bezoek van de premier van Noordrijn-Westfalen aan de fabriek in Wuppertal waar de vaccins gemaakt moeten worden.
CureVac is in december begonnen met de latefasetests van zijn vaccin en denkt dit kwartaal daarvan de eerste resultaten te kunnen overleggen. Het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) gaat al meekijken met de tussentijdse resultaten zodat het vaccin sneller kan worden goedgekeurd. De inenting van CureVac werkt net als die van Pfizer BioNTech en Moderna met een stukje zogeheten mRNA.
De Europese Unie heeft al 225 miljoen doses van het CureVac-vaccin besteld, mits dat wordt goedgekeurd. Daarnaast heeft Brussel een optie op nog eens 180 miljoen doses. Nederland bestelde alvast 8,6 miljoen doses.
Begin deze maand werd bekend dat Bayer CureVac gaat helpen bij de productie van de vaccins. Volgend jaar denkt Bayer ruim 160 miljoen doses te kunnen produceren.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff praat vrijdag verder over het vredesplan voor Gaza met vertegenwoordigers van Egypte, Turkije en Qatar, meldt het Witte Huis. Volgens nieuwssite Axios zijn de landen ontevreden over de manier waarop zowel Israël als Hamas zich aan het bestaande akkoord houdt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil het streven om lid te worden van de NAVO niet uit de Oekraïense grondwet halen. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Brussel. Als de grondwet moet worden aangepast, is dat aan het Oekraïense volk om daarover te beslissen "en niemand anders".
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.
5 uur geledenMANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Frankrijk is nog niet klaar voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen, laat president Emmanuel Macron voorafgaand aan de EU-top weten. "Ik wil onze protesterende boeren zeggen dat het standpunt van Frankrijk vanaf het begin duidelijk is geweest: wij vinden de voorwaarden onvoldoende en vinden dat deze overeenkomst niet kan worden ondertekend", zei hij.
6 uur geleden