
Bayer boekt positieve resultaten met middel tegen menopauze
LEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse farmaceutische concern Bayer heeft positieve onderzoeksresultaten behaald met zijn experimentele medicijn tegen de menopauze. In twee klinische studies van het middel werd het aantal opvliegers bij vrouwen flink verminderd. De positieve testresultaten zijn een opsteker voor het geplaagde Bayer en maken de weg vrij voor een nieuw medicijn, dat volgens het concern een zogeheten blockbuster zou kunnen worden met een omzet van meer dan 1 miljard euro.
Het medicijn, elinzanetant, verlaagde de frequentie en ernst van opvliegers en voldeed aan alle onderzoeksdoelen bij de studies onder ongeveer 800 postmenopauzale vrouwen tussen 40 en 65 jaar, zei Bayer in een verklaring. Het bedrijf voert nog een derde studie uit naar elinzanetant, waarvan de resultaten in de komende maanden worden verwacht. Bayer is van plan de gegevens uit de drie onderzoeken aan de toezichthouders voor te leggen om goedkeuring voor het middel te krijgen.
De resultaten bieden een impuls voor het farmaceutische onderdeel van het Duitse chemieconcern. In november kwam Bayer nog met teleurstellende resultaten van een nieuw anti-bloedstollingsmedicijn, waarvan het bedrijf een omzet van ruim 5 miljard euro had voorzien.
Ook is het chemieconcern sinds de overname van Monsanto in 2018 verwikkeld geraakt in een lange reeks van rechtszaken rond het onkruidbestrijdingsmiddel Roundup. Dat middel bevat het omstreden bestanddeel glyfosaat en zou kanker veroorzaken. Inmiddels zijn ongeveer 165.000 claims ingediend tegen het bedrijf voor persoonlijk letsel dat veroorzaakt zou zijn door het middel. Het aandeel Bayer raakte mede daardoor vorig jaar bijna een derde aan waarde kwijt.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen dat gokt, is in 2025 toegenomen ten opzichte van een jaar eerder, meldt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) op basis van onderzoek van Ipsos I&O onder 7600 Nederlanders van 16 jaar en ouder. Zo gaf vorig jaar 65 procent van de Nederlanders aan een kansspel te hebben gespeeld, tegenover 69 procent dit jaar.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ouderen kunnen zich laten vaccineren tegen gordelroos en er gaat extra geld naar screening op borstkanker voor vrouwen met dicht borstweefsel. Dat is onder meer afgesproken in het Aanvullend Zorg- en Welzijnsakkoord (AZWA). Dinsdagavond konden bronnen al melden dat er een onderhandelaarsakkoord was, maar nu is ook de inhoud bekend.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die in de buurt van een geitenhouderij wonen, hebben vaker last van longontsteking dan anderen. De Gezondheidsraad concludeert dat de boerderijen waarschijnlijk ook de oorzaak van de klachten zijn en pleit daarom voor maatregelen "om de gezondheidsrisico's voor omwonenden van geitenhouderijen te beperken".
2 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Huisartsen krijgen steeds vaker patiënten met psychische problemen op hun spreekuur, maar het lukt vaak niet om hen door te verwijzen naar de geestelijke gezondheidszorg (ggz). "Dat komt allereerst door de lange wachttijden in de ggz, maar ook door een gebrek aan goede samenwerking", vat de Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV) de problemen samen. De artsenorganisatie heeft een peiling over de problematiek gehouden onder de leden.
2 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Siliconen borstimplantaten leiden niet tot een grotere kans op klachten zoals vermoeidheid, spier- en gewrichtspijn, hoofdpijn en somberheid. Onderzoekers onder leiding van het Antoni van Leeuwenhoek-ziekenhuis ondervroegen vrouwen die zijn behandeld voor borstkanker. De studie werd gepubliceerd in het medische tijdschrift Journal of the National Cancer Institute.
2 dagen geledenBILTHOVEN (ANP) - Iedereen in Nederland heeft verschillende soorten PFAS in het bloed, concludeert het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) na eigen onderzoek. Bij vrijwel alle mensen ligt de concentratie van de chemische stoffen boven de gezondheidskundige grenswaarde, die als veilige grens wordt beschouwd.
2 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal vergiftigingen met bepaalde afslankmedicatie is vorig jaar toegenomen, meldt het Nationaal Vergiftigingen Informatie Centrum (NVIC). In 2023 kwamen 41 meldingen binnen, terwijl dat aantal in 2024 steeg naar 75 meldingen.
2 dagen geleden