Baudet wint FVD-referendum met driekwart stemmen
DEN HAAG (ANP) - Thierry Baudet heeft het omstreden referendum over zijn positie gewonnen. Driekwart van de leden van Forum voor Democratie die hebben gestemd, geven aan dat ze hem als partijleider willen, meldt de partij op Twitter. De partij stelt dat ruim 80 procent van de leden zijn stem heeft uitgebracht. Het referendum verliep allesbehalve vlekkeloos en verschillende FVD-politici spraken zich er tegen uit.
Baudet blijft dus partijleider, maar de top van de partij is tot op het bot verdeeld. Een grote groep prominente leden besloot de partij te verlaten nadat was gebleken dat leden van de jongerentak JFVD zich antisemitisch zouden hebben uitgelaten. Bovendien werden de schuldigen niet uit de jongerenafdeling gezet, maar kwamen ze juist op belangrijke posities.
De Europese fractie kondigde aan zich af te splitsen van de partij als Baudet de ledenraadpleging zou winnen.
Ledenvergadering
De Overijsselse Fractieleider Johan Almekinders, de Utrechtse fractievoorzitter Wouter Weijers en kandidaat-Kamerlid Jan-Cees Vogelaar stappen naar de rechter wegens het referendum. Het referendum is volgens hen niet geldig, omdat het niet in de partijregels staat. Bovendien hebben eventuele tegenkandidaten geen tijd gehad om zich aan te melden.
Na het referendum wil het bestuur dat er een ledenvergadering komt over de samenstelling van het bestuur. Het bestuur, waar Thierry Baudet ook deel van uitmaakte, is ook verdeeld over de toekomst van de partij. Het referendum moest juist een einde maken aan de onenigheid.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat niet opnieuw kinderen uit Gaza evacueren voor medische hulp in Nederland. Daartoe is besloten na advies van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Wel maakt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) 12 miljoen euro vrij voor medische hulp aan Gaza en omliggende landen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) moet opnieuw ingrijpen in de hersteloperatie voor slachtoffers van het schandaal rond de kinderopvangtoeslag. Anders dreigt de doelstelling van het kabinet om alle gedupeerden met recht op extra compensatie eind volgend jaar een voorstel te hebben gedaan, niet te worden gehaald. Dat schrijft de partijloze bewindsvrouw aan de Tweede Kamer.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een mogelijk vertrek van tienduizenden Amerikaanse militairen uit Europa zou een "grotere herschikking" van de troepen op het continent vragen, denkt premier Rob Jetten. Bij de Amerikaanse regering zou opnieuw een plan op tafel liggen om tot 25.000 manschappen uit Europa weg te halen.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant neemt meer tijd om een besluit te nemen over het mogelijke intrekken van de vergunning van vijf pluimveebedrijven. De provincie wilde uiterlijk 1 oktober een ontwerpbesluit publiceren, maar stelt dat uit. Er wordt gesproken met de betrokken ondernemers en er is echt meer tijd nodig, aldus gedeputeerde Saskia Boelema (vergunningen).
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil nu niet verder praten met de BBB over steun voor de begroting, omdat de partij een motie van wantrouwen tegen het kabinet steunde. Eerst worden andere partijen uitgenodigd voor gesprekken, zei premier Rob Jetten op zijn wekelijkse persconferentie.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz (VVD) hoopt dat de BBB wel nog aan tafel komt nadat de partij donderdag een motie van wantrouwen tegen het kabinet steunde. Ze vond de steun "verrassend". Tegelijkertijd was Yeşilgöz "blij" dat ze gehoord meent te hebben dat BBB-leider Henk Vermeer alsnog wil onderhandelen over de kabinetsplannen.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een schilderij van kunstschilder Jan van Goyen dat in het Mauritshuis in Den Haag hangt, wordt teruggegeven aan de erfgenaam of erfgenamen van de Joodse kunsthandelaar Jacques Goudstikker. Dat besluit heeft de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap genomen, meldt de Restitutiecommissie. Deze commissie adviseerde teruggave, zo werd vrijdag bekendgemaakt. Het gaat om het doek Vissers aan de oevers van een plas.
20 uur geleden