
Baudet wint FVD-referendum met driekwart stemmen
DEN HAAG (ANP) - Thierry Baudet heeft het omstreden referendum over zijn positie gewonnen. Driekwart van de leden van Forum voor Democratie die hebben gestemd, geven aan dat ze hem als partijleider willen, meldt de partij op Twitter. De partij stelt dat ruim 80 procent van de leden zijn stem heeft uitgebracht. Het referendum verliep allesbehalve vlekkeloos en verschillende FVD-politici spraken zich er tegen uit.
Baudet blijft dus partijleider, maar de top van de partij is tot op het bot verdeeld. Een grote groep prominente leden besloot de partij te verlaten nadat was gebleken dat leden van de jongerentak JFVD zich antisemitisch zouden hebben uitgelaten. Bovendien werden de schuldigen niet uit de jongerenafdeling gezet, maar kwamen ze juist op belangrijke posities.
De Europese fractie kondigde aan zich af te splitsen van de partij als Baudet de ledenraadpleging zou winnen.
Ledenvergadering
De Overijsselse Fractieleider Johan Almekinders, de Utrechtse fractievoorzitter Wouter Weijers en kandidaat-Kamerlid Jan-Cees Vogelaar stappen naar de rechter wegens het referendum. Het referendum is volgens hen niet geldig, omdat het niet in de partijregels staat. Bovendien hebben eventuele tegenkandidaten geen tijd gehad om zich aan te melden.
Na het referendum wil het bestuur dat er een ledenvergadering komt over de samenstelling van het bestuur. Het bestuur, waar Thierry Baudet ook deel van uitmaakte, is ook verdeeld over de toekomst van de partij. Het referendum moest juist een einde maken aan de onenigheid.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - JA21-leider Joost Eerdmans opperde tijdens het RTL-verkiezingsdebat om het vrije verkeer van personen aan te scherpen in de Europese Unie, om de arbeidsmigratie terug te brengen. Daarmee wil hij sleutelen aan een van de kernwaarden van de Europese Unie, waarvoor ook een verdragswijziging nodig is.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens partijleider Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA) heeft Rob Jetten (D66) staan "jokken" tijdens het RTL-verkiezingsdebat. Volgens de linkse leider was Jetten niet eerlijk over het toelaten van nieuwe medicijnen, bijvoorbeeld tegen kanker, aan het basispakket dat wordt vergoed vanuit de zorgverzekering.
5 uur geledenKERKRADE (ANP) - De aankomende verkiezingen gaan niet alleen over wie er gaat regeren, maar ook over de democratie zelf, denkt Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA. "Slaan we rechtsaf, de antidemocratische partijen achterna die verder willen afbreken wat we liefhebben? Of slaan we linksaf, en verenigen we alle democratische krachten om weer samen vooruit te komen?", oreerde hij tijdens de Thijs Wöltgenslezing in Kerkrade.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - D66-leider Rob Jetten ziet niet snel gebeuren dat zijn partij in een coalitie stapt met JA21. D66 en JA21 trokken eerder samen met andere oppositiepartijen op om de onderwijsbezuinigingen terug te draaien. Voor zulke samenwerkingen staat Jetten wel open, maar samen een coalitie vormen lijkt hem lastig.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tijdens het traditionele 'krantje maken' bij De Telegraaf heeft PVV-leider Geert Wilders opgeroepen om vooral te gaan stemmen op 29 oktober. Hij denkt de meeste winst te kunnen behalen als de mensen die neigen thuis te blijven, op 29 oktober toch naar de stembus gaan. Op zijn pagina en die van andere partijen gaat het regelmatig over migratie. Ook wonen is een terugkerend thema.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In tientallen gemeenten houden handhavers een oogje in het zeil bij de stemlokalen op de dag van de Tweede Kamerverkiezingen. De gemeenten verwachten geen problemen op 29 oktober, maar na recente onrust bij gemeentehuizen zeggen ze dat ze zich wel voorbereiden. Daarom laten ze bijvoorbeeld buitengewone opsporingsambtenaren (boa's) surveilleren bij de stembureaus.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jonge Nederlandse moslims willen van de politiek "iets heel simpels", zegt Esma Kendir van het Collectief Jonge Moslims in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen. "Als gelijkwaardige burgers behandeld worden."
18 uur geleden