
Baudet vraagt om opheldering na schrappen NS Publieksprijs
DEN HAAG (ANP) - FVD-voorman Thierry Baudet wil dat wordt opgehelderd waarom de NS Publieksprijs dit jaar niet wordt uitgereikt, terwijl juist zijn boek Het Coronabedrog op veel stemmen kon rekenen. De Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) heeft hier woensdag toe besloten omdat bij het stemmen "op grote schaal gemanipuleerd" is. Volgens Baudet was hier aanvankelijk sprake van vanwege fouten in het stemsysteem, maar zijn die inmiddels opgelost. Hij vindt het daarom "heel erg raar" dat de uitreiking niet doorgaat en vermoedt dat het CPNB niet wil dat zijn boek de prijs wint.
De stemming voor de prijs werd afgelopen weekend enkele uren stilgezet na klachten van Kamerleden. Die zeiden dat hun mailadres door anderen was gebruikt om te stemmen op het boek van Baudet. Daarop bouwde CPNB een extra verificatiestap in. Maar dat heeft volgens de organisatie niet geholpen. Baudet is het daar niet mee eens en noemt het systeem nu "waterdicht".
"Ze geven er helemaal geen uitleg bij, hoezo dan?", zegt Baudet over de keuze de prijs te schrappen omdat de stemming niet eerlijk zou verlopen. "Het enige wat ik kan zeggen is: opheldering, you better come with a very good story."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Scenarioschrijver Gerard Soeteman is vrijdag op 88-jarige leeftijd na een kort ziekbed overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP gemeld.
7 uur geledenBASEL (ANP) - Claude heeft vrijdag de basis voor zijn finaleoptreden op het Eurovisie Songfestival gelegd. De zanger zette een haast foutloze 'generale' neer tijdens de juryshow in de St. Jakobshalle in Basel.
8 uur geledenTIRANA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met Dick Schoof gesproken over de onderhandelingen met Rusland in Istanbul, schrijft Zelensky op X. Hij benadrukte dat het belangrijk is om gezamenlijk de druk op Rusland op te voeren om een staakt-het-vuren te bereiken.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De brand op een schip in het Westelijk Havengebied in Amsterdam is uit, meldt de brandweer. Sinds donderdagmiddag was er brand op het schip dat geladen was met schrootmateriaal.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bouw van twee nieuwe kerncentrales kost naar schatting 20 tot 30 miljard euro, veel meer dan het kabinet daar nu voor beschikbaar heeft. Dat schrijft klimaat- en energieminister Sophie Hermans in een brief aan de Tweede Kamer. Het is voor het eerst dat het kabinet een raming geeft van de kosten die bij de bouw komen kijken.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland mag van de rechter de wolf afschieten die vorige maand een hardloopster beet in Nationaal Park De Hoge Veluwe. De Faunabescherming, Animal Rights en Fauna4Life hadden een zaak aangespannen om dat te verhinderen, maar de rechtbank in Arnhem wees hun verzoek af.
14 uur geledenTIRANA (ANP) - Minister-president Dick Schoof vindt het "buitengewoon teleurstellend" dat het overleg tussen Oekraïne en Rusland is geëindigd zonder dat er stappen zijn gezet. "Ik heb niet de indruk dat daar heel veel gebeurd is", zei hij in de marge van een top van de Europese Politieke Gemeenschap vrijdag in de Albanese hoofdstad Tirana.
15 uur geleden