Baudet voert opnieuw lijst FVD aan
DEN HAAG (ANP) - Thierry Baudet gaat opnieuw als lijsttrekker de Tweede Kamerverkiezingen in. Dat maakte de partijleider bekend op een bijeenkomst in Den Haag. De huidige Kamerleden Freek Jansen, Gideon van Meijeren en Pepijn van Houwelingen staan respectievelijk op de tweede, derde en vierde plek.
Baudet kondigt een verkiezingscampagne aan "die zijn weerga niet kent."
De partij, die nu met vijf zetels in de Tweede Kamer is vertegenwoordigd, heeft ook haar verkiezingsprogramma gepresenteerd. Baudet somde op de bijeenkomst de twaalf speerpunten op. De partij wil onder meer uit de Europese Unie treden en deelname aan de NAVO en de wereldgezondheidsorganisatie (WHO) "herzien".
Heropenen kolencentrales
De kolencentrales in Nederland moeten worden heropend en de gaswinning in Groningen moet worden herstart, wil de partij. Forum wil daarnaast investeren in twee nieuwe kerncentrales.
Betalen met cashgeld moet mogelijk blijven. De maximumsnelheid op snelwegen gaat omhoog naar 130 kilometer per uur en de accijnzen op benzine en diesel gaan omlaag, als het aan FVD ligt.
Geslachtsverandering minderjarigen
De partij wil het voor minderjarigen onmogelijk maken een geslachtsveranderingsoperatie te ondergaan. Daarnaast moet er een verbod komen op "transgender propaganda" op scholen en tv-programma's voor jongeren, zei Baudet.
FVD gaat een vrijheidswet en een anticensuurwet indienen. De eerste moet voorkomen dat toekomstige regeringen "ooit nog" lockdowns en "andere mensonterende vrijheidsbeperkingen" instellen. De partij is altijd fel gekant geweest tegen de coronamaatregelen.
Anticensuurwet
De anticensuurwet is bedoeld om de vrijheid van meningsuiting en het "vrije debat" veilig te stellen.
Forum ligt regelmatig in de Kamer onder vuur over de wijze waarop ze debat voeren. Van Meijeren wordt door het Openbaar Ministerie vervolgd voor opruiing, zo werd eerder deze week duidelijk.
Aanpak immigratie
De immigratie moet écht worden aangepakt, zei de lijsttrekker. Dit wil de partij onder meer doen door een naturalisatiestop in te voeren van tien jaar.
Baudet hoopt bij de verkiezingen "minstens acht zetels" te halen, zei hij na afloop. Dat is het aantal waarmee Forum na de Kamerverkiezingen van 2021 van start ging.
Ambities in EU
De partijleider zegt dat hij geen ambitie heeft om naar het Europees Parlement (EP) te gaan. Baudet stelt zich voor vier jaar beschikbaar voor de Kamer, benadrukt hij, en zal niet tussentijds vertrekken. In juni zijn er verkiezingen voor een nieuw EP. Forum doet daar wel aan mee.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Wie een huis verhuurt met energielabel E, F of G kan vanaf 2029 een dwangsom van de gemeente krijgen. Dat staat in een voorstel dat minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) met de Tweede Kamer heeft gedeeld.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken bij de grote rivieren komen ingrijpende verbouwingen. Het kabinet laat onder meer extra geulen aanleggen in de uiterwaarden van de Waal tussen Millingen en Zaltbommel, staat in een brief die minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) vrijdag naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Voor de plannen staat zo'n 800 miljoen euro klaar.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans is teleurgesteld dat België doorgaat met de invoering van een tolvignet. De minister van Infrastructuur is gisteren door zijn Vlaamse collega geïnformeerd dat het besluit voorligt in de ministerraad bij de zuiderburen.
2 dagen geledenSHANGHAI (ANP) - Opnieuw is de strijd opgelaaid tussen de Verenigde Staten en Iran. "Dat er nu weer gevechten zijn is ontzettend zorgelijk", aldus minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66). Hij vreest meer honger en vluchtelingen.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen moeten boetes kunnen opleggen aan passagiers die zich misdragen, vindt het kabinet. Het is een van de plannen die minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) in een Kamerbrief voorstelt om wangedrag in vliegtuigen tegen te gaan. Als de boetes er komen naast strafrechtelijke vervolging, zou dat als "extra afschrikking" kunnen werken.
3 dagen geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) noemt een Spaans voorstel voor meer eurobonds er een "voor de kattenbak". Dat zei hij voorafgaand aan de vergadering van ministers van Financiën van de eurolanden.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Rijksoverheid zet de komende tijd "geen onomkeerbare stappen" in het traject om afspraken te maken met Tata Steel om te verduurzamen in ruil voor overheidssubsidies. Dat schrijven de betrokken bewindspersonen in een Kamerbrief nadat blijkt dat het OM de staalfabrikant strafrechtelijk vervolgt vanwege luchtvervuiling.
4 dagen geleden