Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baudet vindt uitsluiten partijen 'oude kartelpolitiek'

Baudet vindt uitsluiten partijen 'oude kartelpolitiek'

DEN HAAG (ANP) - FVD-leider Thierry Baudet vindt het uitsluiten van partijen om in een kabinet mee samen te werken "oude kartelpolitiek". Hij doelt daarmee op NSC en VVD die vooralsnog niet met de winnaar van de verkiezingen PVV in een kabinet willen. PVV-leider Geert Wilders ziet een kabinet met NSC, VVD en BBB voor zich.

"Ik vind dat je de kiezer moet honoreren en niet met dit soort spelletjes mee moet doen", zei Baudet. "Ik vind dat geen enkele partij dat moet doen. Wij gaan altijd met iedereen in gesprek, ook met onze grootste politieke tegenstanders", aldus de partijleider van Forum.

Volgens de Forum-leider heeft zijn partij een "constructieve houding" om te helpen bij het vormen van een coalitie, waarbij hij meeregeren niet uitsluit. Als mogelijke optie oppert hij dat zijn partij samen met BBB, SGP, JA21 de PVV kan versterken, zodat ze op die manier ook de VVD nog mee kunnen krijgen. Wat hem betreft kan het CDA daar ook bij aanschuiven. Dat het om veel kleine partijen gaat, maakt voor Baudet niet uit. "Eendracht maakt macht", aldus de FVD-voorman.

Intern managementspel

"Het is toch ook mooi om het land eindelijk de goede kant op te trekken", zei Baudet na afloop van het gesprek met Plasterk, waarin hij nogmaals aangaf aan een coalitie te willen deelnemen. Een linkse coalitie lijkt hem onmogelijk. Volgens Baudet zijn vooral NSC en VVD een "intern managementspel aan het spelen om hun eigen achterban rijp te krijgen voor een coalitie met de PVV en BBB en misschien met FVD."

Baudet wil "best even wachten" tot over twee weken het spelletje is uitgespeeld. Het lijkt hem echter constructiever om "met al die centrumrechtse partijen om tafel te gaan en alle onderwerpen af te kaarten en kijken hoe ver we komen. Dan kan je altijd nog zeggen, het lukt niet."

Hij vindt dat recht moet worden gedaan aan deze verkiezingsuitslag en wil niet dat er over drie maanden weer verkiezingen zijn. "We hebben de dure plicht om de kiezers serieus te nemen."

Meer uit Politiek

CIDI: niet uitgenodigd voor overleg Jetten met Joodse gemeenschap

DEN HAAG (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) heeft geen uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan de gesprekken die minister-president Jetten maandag voert met vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap. Dat laat CIDI-directeur Naomi Mestrum weten. Het is niet duidelijk wie er wel met Jetten om tafel gaan.

6 uur geleden
Jetten verwacht niet dat progressieve kiezer wegloopt bij D66

LEIDEN (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht niet dat progressieve kiezers bij de gemeenteraadsverkiezingen weglopen bij zijn partij D66 omdat ze het coalitieakkoord te rechts vinden. "Ik denk dat de meeste mensen het gewoon kunnen waarderen dat we verantwoordelijkheid nemen nu op landelijk niveau, dat we ook moeilijke keuzes daar niet uit de weg gaan", zei hij zondagmiddag terwijl hij campagne voerde in Leiden.

10 uur geleden
Jetten spreekt maandag met Joodse gemeenschap na explosies

LEIDEN (ANP) - Minister-president Rob Jetten spreekt maandag met "vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap" nadat de afgelopen dagen een school in Amsterdam en een synagoge in Rotterdam doelwit waren van explosies. Dit laat hij weten aan een verslaggever van het ANP tijdens het flyeren in Leiden voor de gemeenteraadsverkiezingen. Het gesprek vindt plaats op het ministerie van Algemene Zaken.

11 uur geleden
Heerma belt standaard met raadsleden als zij bedreigd worden

DEN HAAG (ANP) - Als lokale politici worden bedreigd, kunnen zij een telefoontje van minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) verwachten. Bij WNL op Zondag vertelde de CDA-bewindsman dat hij hier sinds zijn beëdiging drie weken geleden een vaste gewoonte van heeft gemaakt. "En dat moet ik veel te vaak doen." De afgelopen anderhalve week heeft hij al "een stuk of vijf" mensen gebeld.

13 uur geleden
Yeşilgöz: gemeenteraadsverkiezingen maken 'ontiegelijk veel uit'

ALMERE (ANP) - De gemeenteraadsverkiezingen maken "ontiegelijk veel uit voor je gewone leven", zei VVD-leider Dilan Yeşilgöz zaterdag in het centrum van Almere. Daar liep ze over de markt in de hoop stemmers over te halen om op haar partij te stemmen bij de verkiezingen komende woensdag. De lokale lijsttrekker Lesley van Hilten hoopt dat mensen de moeite nemen om te gaan stemmen, aangezien de opkomst in Almere bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen slechts 40 procent was.

1 dag geleden
Ook Yeşilgöz denkt aan link Iran bij aanslagen op Joodse doelen

ALMERE (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz houdt er rekening mee dat de recente explosies bij Joodse panden gelinkt zijn aan Iran. Dat zei ze tijdens een campagnebijeenkomst van de VVD in Almere.

1 dag geleden
Kamerleden verafschuwen aanslag op Joodse school in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - "Wat een laffe intimidatie", reageert D66-fractievoorzitter Jan Paternotte via X op de aanslag op een Joodse school in Amsterdam. Ook andere Kamerleden spreken hun afschuw uit over de explosie die heeft plaatsgevonden in de nacht van vrijdag op zaterdag. "Dit is niet een gerichte aanslag op een gebouw, maar op de veiligheid van de hele Joodse gemeenschap", schrijft Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA.

1 dag geleden