Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baudet verliest hoger beroep over Holocaustvergelijking

Baudet verliest hoger beroep over Holocaustvergelijking

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam oordeelt dinsdag dat Tweede Kamerlid Thierry Baudet het coronabeleid niet had mogen vergelijken met de Holocaust. In december 2021 oordeelde een voorzieningenrechter al dat posts op sociale media van de FVD-leider verwijderd moesten worden. Bijna anderhalf jaar later trekt het hof in hoger beroep nu dezelfde conclusie. De rechten van overlevenden en nabestaanden van de Holocaust prevaleren boven de vrijheid van meningsuiting, aldus het hof.

Het gaat om een zaak die was aangespannen door het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI), het Centraal Joods Overleg en vier Joodse overlevenden van de Tweede Wereldoorlog na uitingen van Baudet op sociale media in november 2021. Hij zei toen onder meer dat ongevaccineerden "de nieuwe Joden zijn en dat de wegkijkende uitsluiters de nieuwe nazi’s en NSB’ers zijn".

Baudet plaatste ook drie foto's naast elkaar, van een kind met een Jodenster dat wacht op deportatie, een foto waarmee Baudet suggereerde dat een ongevaccineerd kind niet naar een sinterklaasfeest mocht.

Reactie CIDI

Het hof sluit zich dinsdag aan bij het oordeel van de Amsterdamse voorzieningenrechter destijds: de coronamaatregelen zijn niet op één lijn te stellen met het lot van de Joden gedurende de Holocaust. De posts van Baudet leiden volgens het hof tot "het bagatelliseren van de Holocaust" en hebben mogelijk ook gezorgd voor "de verspreiding van antisemitische uitlatingen op het internet".

Het CIDI reageert verheugd op de uitspraak en zegt dat het hof benadrukt dat de vergelijkingen die Baudet destijds trok "volledig mank" zijn. Baudet of het Forum voor Democratie hebben nog niet op de uitspraak van het hof gereageerd.

Meer uit Politiek

Aankomend premier Jetten klaar met klus als formateur

DEN HAAG (ANP) - Het werk van Rob Jetten als formateur zit erop. De politiek leider van D66 heeft zaterdag zijn eindverslag overhandigd aan Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Maandag wordt hij beëdigd als minister-president.

10 uur geleden
Nieuwe staatssecretaris: hervorming box 3 komt bovenop de stapel

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen ligt "bovenop de stapel" als D66'er Eelco Eerenberg maandag begint als staatssecretaris van Financiën. De vervanger van Nathalie van Berkel - die zich deze week terugtrok na ophef over onjuistheden in haar cv - sprak dit vermoeden uit na zijn kennismaking met aanstaand premier Rob Jetten.

1 dag geleden
Jetten benieuwd naar input Kamer na doorrekening kabinetsplannen

DEN HAAG (ANP) - Aankomend premier Rob Jetten (D66) hoort graag "input" van partijen in de Tweede Kamer nu de planbureaus de kabinetsplannen hebben doorgerekend. "Dan kunnen we richting de zomer, als we de definitieve begroting van volgend jaar maken, daar goed naar kijken."

1 dag geleden
Coalitie investeert toch niet in ontwikkelingssamenwerking

DEN HAAG (ANP) - De coalitie van D66, VVD en CDA investeert onderaan de streep toch niet in ontwikkelingssamenwerking. Hoewel er jaarlijks 257 miljoen euro voor wordt uitgetrokken, gaat ongeveer hetzelfde bedrag de komende jaren vanuit dat potje naar asielopvang. Het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving noemen het een "ombuiging" in de doorrekening.

1 dag geleden
Van der Plas stopt als partijleider BBB, Vermeer volgt haar op

DEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas stopt als partijleider en fractievoorzitter van de BBB. Dat meldt de partij. Tweede Kamerlid Henk Vermeer volgt haar op. Van der Plas blijft wel actief als Kamerlid.

1 dag geleden
SP'er Dijk noemt plannen minderheidskabinet 'wereld op z'n kop'

DEN HAAG (ANP) - Volgens SP-leider Jimmy Dijk is "precies het tegenovergestelde nodig" van de plannen van de nieuwe coalitie. "Geen doorbraak, alleen afbraak. Het is de wereld op z'n kop", schrijft hij op X met twee tabellen uit de doorrekening van het coalitieakkoord door het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving.

1 dag geleden
Van Weel hoopt op meer harmonie dan in vorig kabinet

DEN HAAG (ANP) - David van Weel, de aanstaande minister van Justitie en Veiligheid, hoopt op "meer harmonie" in het nieuwe kabinet dan in de vorige coalitie, waarvoor hij ook minister was. Volgens de VVD'er zijn de inhoudelijke verschillen nu minder groot dan tussen zijn partij en de vroegere coalitiepartners PVV, NSC en BBB.

1 dag geleden