Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baudet verliest hoger beroep over Holocaustvergelijking

Baudet verliest hoger beroep over Holocaustvergelijking

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam oordeelt dinsdag dat Tweede Kamerlid Thierry Baudet het coronabeleid niet had mogen vergelijken met de Holocaust. In december 2021 oordeelde een voorzieningenrechter al dat posts op sociale media van de FVD-leider verwijderd moesten worden. Bijna anderhalf jaar later trekt het hof in hoger beroep nu dezelfde conclusie. De rechten van overlevenden en nabestaanden van de Holocaust prevaleren boven de vrijheid van meningsuiting, aldus het hof.

Het gaat om een zaak die was aangespannen door het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI), het Centraal Joods Overleg en vier Joodse overlevenden van de Tweede Wereldoorlog na uitingen van Baudet op sociale media in november 2021. Hij zei toen onder meer dat ongevaccineerden "de nieuwe Joden zijn en dat de wegkijkende uitsluiters de nieuwe nazi’s en NSB’ers zijn".

Baudet plaatste ook drie foto's naast elkaar, van een kind met een Jodenster dat wacht op deportatie, een foto waarmee Baudet suggereerde dat een ongevaccineerd kind niet naar een sinterklaasfeest mocht.

Reactie CIDI

Het hof sluit zich dinsdag aan bij het oordeel van de Amsterdamse voorzieningenrechter destijds: de coronamaatregelen zijn niet op één lijn te stellen met het lot van de Joden gedurende de Holocaust. De posts van Baudet leiden volgens het hof tot "het bagatelliseren van de Holocaust" en hebben mogelijk ook gezorgd voor "de verspreiding van antisemitische uitlatingen op het internet".

Het CIDI reageert verheugd op de uitspraak en zegt dat het hof benadrukt dat de vergelijkingen die Baudet destijds trok "volledig mank" zijn. Baudet of het Forum voor Democratie hebben nog niet op de uitspraak van het hof gereageerd.

Meer uit Politiek

Overleg boerenclubs met Van Essen nog steeds niet klaar

DEN HAAG (ANP) - Gesprekken tussen boerenorganisaties LTO en NAJK en landbouwminister Jaimi van Essen over mogelijke aanpassingen aan zijn stikstofplannen zijn nog steeds niet afgerond. Na een nachtelijke ronde onderhandelingen praten de boerenvertegenwoordigers en de D66-minister vrijdagochtend verder, zeggen bronnen rond het overleg tegen het ANP.

12 minuten geleden
Tielen steunt verbod generatieve AI op basisschool nog niet

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen van onderwijs gaat nog niet mee in het verzoek van de Kamer om generatieve AI voor basisschoolleerlingen te verbieden. "Ik snap de zorg heel erg", zei de VVD-staatssecretaris in een debat over haar begroting. "Maar om het nu zo stevig neer te zetten, daar heb ik gewoon echt nog wat meer tijd voor nodig."

14 uur geleden
Meerderheid Kamer wil 40 miljoen renteplafond anders uitgeven

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat de 40 miljoen euro die jaarlijks zou worden uitgetrokken voor het renteplafond op de studielening alsnog wordt uitgegeven aan studenten. Ilana Rooderkerk (D66) diende daarvoor een voorstel in samen met het CDA, de VVD, JA21 en de ChristenUnie.

15 uur geleden
Kamer wil generatieve AI verbieden voor basisschoolleerlingen

DEN HAAG (ANP) - Basisschoolleerlingen mogen geen generatieve AI gebruiken, vindt de Tweede Kamer. Een ruime meerderheid steunt een motie van Volt en CDA die het kabinet vraagt om een verbod te regelen. Volt-leider Laurens Dassen dient de motie donderdag in tijdens het debat over de onderwijsbegroting. Kamerleden van PRO, D66, Partij voor de Dieren, DENK, 50PLUS, SP, ChristenUnie en JA21 hebben hun namen er ook onder gezet.

17 uur geleden
Minimumuurloon bedraagt vanaf volgend jaar 15,29 euro

DEN HAAG (ANP) - Het minimumuurloon gaat vanaf 1 januari 2027 omhoog naar 15,29 euro. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) in een brief aan de Tweede Kamer.

17 uur geleden
Documenten: Heinen vond renteplafond al in maart te duur

DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen vond het renteplafond voor studieleningen kort nadat dit in het coalitieakkoord was afgesproken al te duur. In documenten van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap die op verzoek van de Tweede Kamer openbaar zijn gemaakt, schrijven ambtenaren dat de VVD-minister een vast renteplafond van 2,5 procent een te groot risico vindt.

17 uur geleden
Kabinet praat verder over zoektocht naar steun voor belastingplan

DEN HAAG (ANP) - De top van het kabinet komt donderdag weer bijeen om te overleggen hoe een parlementaire meerderheid moet worden gevonden voor het belastingplan voor volgend jaar. Dat melden Haagse bronnen. Premier Rob Jetten, de vicepremiers Bart van den Brink en Dilan Yeşilgöz, minister Eelco Heinen en staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) bespreken dan de uitkomsten van hun gesprekken met de oppositie.

19 uur geleden