Baudet verklaart in debat: voor zover ik weet heb ik geen corona
DEN HAAG (ANP) - Tijdens het debat over de formatie begon Forum voor Democratie-leider Thierry Baudet zijn inbreng met een korte verklaring dat hij, voor zover hij zelf weet, geen corona heeft. Dat deed hij nadat Kamervoorzitter Vera Bergkamp kort ingreep en hem daartoe aanspoorde. Baudet kwam met de toelichting omdat Kamerleden zorgen hadden vanwege berichten in verschillende media.
Voorafgaand aan het debat zei hij tegen meerdere journalisten dat mensen met wie hij "een glaasje wijn" had gedronken op de fractiekamer het virus hadden opgelopen. Zelf was hij daarna ook een paar dagen ziek geweest, meldt BNR. "Griep had ik. Met koorts. Misschien gewone griep, misschien de coronagriep, dat weet ik niet." Baudet heeft zich niet laten testen. Hij is fel tegenstander van de coronamaatregelen en noemt covid een "zware griep".
Inmiddels voelt hij zich weer "kiplekker", zei Baudet voordat hij zijn betoog vervolgde. Bergkamp had "een uitgebreider verhaal" verwacht van hem.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - De KLM-vlucht met gestrande Nederlandse reizigers vanuit Oman is "heel goed gegaan", zegt Eimerd Bult, hoofd vliegdienst van de luchtvaartmaatschappij. Het toestel landde woensdagochtend met vertraging op Schiphol. Volgens Bult was het een uitdaging om Muscat op tijd te verlaten. KLM vliegt normaal gesproken niet op het land, waardoor alles met de hand moest worden gedaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam haalde vorig jaar opnieuw het doel voor de bouw van nieuwe huizen niet. In 2025 werd begonnen met de bouw van 6053 woningen en 660 tijdelijke woningen in de hoofdstad, terwijl de gemeente eigenlijk streeft naar 7500 huizen per jaar.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is woensdagochtend om 08.00 uur geland op Schiphol. Het toestel KL9896 vertrok even na middernacht uit Oman. Door de oorlog in Iran wordt er momenteel amper gevlogen naar de regio en zitten veel Nederlanders vast.
3 uur geledenMUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriƫren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.
21 uur geleden