Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baudet verklaart in debat: voor zover ik weet heb ik geen corona

Baudet verklaart in debat: voor zover ik weet heb ik geen corona

DEN HAAG (ANP) - Tijdens het debat over de formatie begon Forum voor Democratie-leider Thierry Baudet zijn inbreng met een korte verklaring dat hij, voor zover hij zelf weet, geen corona heeft. Dat deed hij nadat Kamervoorzitter Vera Bergkamp kort ingreep en hem daartoe aanspoorde. Baudet kwam met de toelichting omdat Kamerleden zorgen hadden vanwege berichten in verschillende media.

Voorafgaand aan het debat zei hij tegen meerdere journalisten dat mensen met wie hij "een glaasje wijn" had gedronken op de fractiekamer het virus hadden opgelopen. Zelf was hij daarna ook een paar dagen ziek geweest, meldt BNR. "Griep had ik. Met koorts. Misschien gewone griep, misschien de coronagriep, dat weet ik niet." Baudet heeft zich niet laten testen. Hij is fel tegenstander van de coronamaatregelen en noemt covid een "zware griep".

Inmiddels voelt hij zich weer "kiplekker", zei Baudet voordat hij zijn betoog vervolgde. Bergkamp had "een uitgebreider verhaal" verwacht van hem.

Meer uit Binnenland

Epe legt Fletcher dwangsom op voor opvang, keten wil niet betalen

EPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.

5 uur geleden
COA haalt ultimatum Hardenberg niet, betaalt na dinsdag dwangsom

HARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg (Overijssel) leeg te krijgen en zal na dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.

6 uur geleden
In Heemstede opgepakte jongens verdacht voorbereiden explosie

HAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.

6 uur geleden
PowNed: De Wild tijdelijk afwezig op Radio 2, Eddy Keur vervangt

HILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.

7 uur geleden
Verdachte doodschieten Önal in Rijswijk opgepakt in Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.

7 uur geleden
Schiphol-uitspraak heeft nu geen gevolgen voor aantal vluchten

DEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.

7 uur geleden
Politie krijgt 150 tips over explosie bij joodse school Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.

7 uur geleden